Dziś jest: Niedziela 28 maja 2023 Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Aktualności

Skarżysko-Kamienna, 29 września 2018 r.

XXIII Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego

W sobotę, 29 września do skarżyskiego Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej przybyli pracownicy polskiej „zbrojeniówki” w ramach XXIII Pielgrzymki Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego.

czytaj więcej...
 
28 września 2018 r.

W trosce o Ludzi Pracy

Gościem piątkowej Rozmowy dnia w rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej „Radio FARA” był Tadeusz Majchrowicz – Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
28 września 2018 r.

Prace nad nowelizacją ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę przyspieszą

– Minister Elżbieta Rafalska zgodziła się, by prace nad zmianą ustawy wykluczającą możliwość sztucznego przekształcania się placówek handlowych w punkty usług pocztowych nabrały tempa. Mamy nadzieję, że ustawa zostanie znowelizowana jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia – mówi Tygodnikowi Solidarność Alfred Bujara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
24 września 2018 r.

Piotr Duda: Budżetówka dostanie więcej. To zasługa Solidarności!

O podwyżkach w budżetówce, płacy minimalnej, Radzie Dialogu Społecznego i protestach w rozmowie z Robertem Wąsikiem z Tygodnika Solidarność - Piotr Duda, szef Solidarności.

czytaj więcej...
 
Krosno, 23 września 2018 r.

Powitanie obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności

W niedzielę 23 września br. podczas Mszy św. w kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie miało miejsce uroczyste powitanie obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności, przekazanego Regionowi Podkarpacie NSZZ „Solidarność” podczas ostatniej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasnej Górze.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 września 2018 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

W dniu 19 września br. w Domu Parafialnym przy kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odbyło się II posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie w kadencji 2018-22.

czytaj więcej...
 
Częstochowa, 15-16 września 2018 r.

Jasna Góra: 36. Pielgrzymka Ludzi Pracy

Do modlitwy o mądre, słuszne i uczciwe zadbanie o polski dom, ewangeliczne budowanie ducha ludzkiej solidarności i patrzenie sercem na swoją pracę wzywał na Jasnej Górze abp Andrzej Dzięga.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 15-16 września 2018 r.

86. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
Krosno, 7 września 2018 r.

Sesja Rady Powiatu krośnieńskiego

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu krośnieńskiego Przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" - Tadeusz Majchrowicz w towarzystwie swoich Zastępców Wojciecha Jarząba oraz Lucjana Fejkla złożył podziękowania za współpracę i pomoc w zabezpieczeniu 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków.

czytaj więcej...
 
Szczecin - Police 3-5 września 2018 r.

Spotkanie Duszpasterzy Ludzi Pracy

Odbyło się spotkanie Duszpasterzy Ludzi Pracy w sprawie organizacji XXXVI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę.

czytaj więcej...