Dziś jest: Piątek 28 stycznia 2022 Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

Aktualności

31 lipca 2019 r.

Zerowy PIT dla młodych od 1 sierpnia br. To już pewne!

Od 1 sierpnia br. wchodzi w życie nowelizacja ustawy podatkowej wprowadzająca „zerowy PIT” dla osób poniżej 26 roku życia. W efekcie zwolnienie z podatku pozwoli osobom do 26. roku życia np. przy minimalnej pensji 2250 zł brutto zaoszczędzić 1,6 tys. zł w skali roku. Przy średnim wynagrodzeniu około 4900 zł brutto w portfelu zostanie im ok. 4700 zł rocznie, które nie trafią do budżetu państwa.

czytaj więcej...
 
29 lipca 2019 r.

Zaproszenie na Pokutne Nabożeństwo Fatimskie

W imieniu Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie serdecznie zapraszamy na Pokutne Nabożeństwo Fatimskie.

czytaj więcej...
 
Jasło, 28 lipca 2019 r.

Peregrynacja Obrazu MB Robotników Solidarności w Jasielskiej Farze

Parafia Kolegiacka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle jest kolejnym miejscem na pielgrzymim szlaku Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 27-28 lipca 2019 r.

96. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
26 lipca 2019 r.

Poradnik urlopowicza 2019

Urlop wypoczynkowy jest prawem pracownika. Zagadnienia związane z urlopami pracowniczymi są uregulowane w rozdziale siódmym kodeksu pracy.

czytaj więcej...
 
24 lipca 2019 r.

Wzrastają najniższe wynagrodzenia pracowników medycznych!

Kwota bazowa, na podstawie której obliczane są minimalne wynagrodzenia pracowników ochrony zdrowia, wzrosła z 3,9 tys. zł do 4,2 tys. zł. 19 lipca Sejm przyjął nowelizację ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników wykonujących zawody medyczne.

czytaj więcej...
 
23 lipca 2019 r.

Wypadek w pracy. ZUS radzi co dalej?

Okres letni, czas żniw i szczyt sezonu gastronomicznego, niestety sprzyja wypadkom przy pracy. W niektórych branżach wystarczy chwila, aby doszło do wypadku. ZUS radzi co zrobić, gdy wypadek się już stanie.

czytaj więcej...
 
Jasło - Dąbrówka, 21 lipca 2019 r.

Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności zawitał do Parafii Dąbrówka - Gamrat

W niedzielę 21 lipca br. Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności zawitał do Parafii Dąbrówka-Gamrat pw. Św. Judy Tadeusza, rozpoczynając 44. tydzień peregrynacji w Regionie Podkarpacie NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
19 lipca 2019 r.

Sejm spełnił postulat Solidarności i wyłączył dodatek stażowy z płacy minimalnej

- Sejm przyjął ustawę, dzięki której dodatek za staż pracy zostanie wyłączony z płacy minimalnej. Dodatek stażowy w końcu będzie spełniał swoją funkcję. To dobre informacje dla wielu pracowników, których wynagrodzenia wzrosną - pisze Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa.

czytaj więcej...
 
18 lipca 2019 r.

Koniec monopolu związkowego w policji! Ustawa przyjęta przez Sejm!

Nowa ustawa zezwala, aby każdy funkcjonariusz policji, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej mógł zrzeszać się w związku zawodowym, który sobie sam wybierze. Dla „Solidarności” ustawa zaproponowana przez prezydenta i przyjęta dzisiaj przez Sejm jest realizacją Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przyjętej przez ONZ.

czytaj więcej...
 
 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność