Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

9 kwietnia 2018 r.

Raport ETUI: Niepokojący obraz rokowań zbiorowych w UE - Polska w ogonie

Z najnowszego raportu Europejskiego Instytutu Związkowego ETUI wynika, że w większości państw UE wciąż spada zasięg rokowań zbiorowych. W najlepszej sytuacji są kraje skandynawskie, z wysokim poziomem uzwiązkowienia oraz państwa ze sprawnym mechanizmem generalizacji (rozszerzenia) układów zbiorowych.

czytaj więcej...
 
6 kwietnia 2018 r.

Solidarność i pracodawcy: wyższe składki ZUS od zleceń

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność oraz Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich podpisali 5 kwietnia porozumienie w sprawie reform na rynku pracy. Sygnatariusze porozumienia postulują, by rząd jak najszybciej zajął się wprowadzeniem zmian w życie.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 29 marca 2018 r.

Posiedzenie plenarne WRDS w Rzeszowie

W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie odbyło się posiedzenie plenarne Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
4 kwietnia 2018 r.

Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 12: ochrona socjalna

17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych. Realizacja tych zamierzeń ma przyczynić się do pokazania obywatelom UE, że proces integracji nie polega tylko na korzyściach ekonomicznych, które niekoniecznie przekładają się na ich sytuację bytową, lecz niesie za sobą wizję lepszego życia zawodowego i osobistego.

czytaj więcej...
 
Jasło, 3 kwietnia 2018 r.

Zmarła Irena Kopystyńska

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci zasłużonej dla „Solidarności” naszej Koleżanki Ireny Kopystyńskiej. Uroczystości pogrzebowe odbyły się 3 kwietnia br. w Sanktuarium św. Antoniego w Jaśle, a następnie na Starym Cmentarzu w Jaśle.

czytaj więcej...
 
Krosno, 29 marca 2018 r.

W Wielki Piątek biura Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" będą nieczynne...

 

Informujemy, iż z racji przypadającego w dniu 30 marca br. Wielkiego Piątku, biura Regionu Podkarpacie NSZZ"Solidarność" w tym dniu będą nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy...

 

czytaj więcej...
 
29 marca 2018 r.

Sprawa łamania praw pracowniczych w Centrum Dializa i AMG to sprawa całej Solidarności

Oświadczenie przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w sprawie łamania praw związkowych w szpitalach zarządzanych przez spółki: Centrum Dializa i AMG w Sosnowcu.

czytaj więcej...
 
Krosno, 26 marca 2018 r.

Podziękowania od Wojciecha Jarząba Z-cy Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

Publikujemy podziękowania Wojciecha Jarząba Z-cy Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" za udział w pogrzebie jego taty Śp. Kazimierza Jarząba.

czytaj więcej...
 
26 marca 2018 r.

Komisja Kodyfikacyjna. Fakty i mity na temat projektu nowego Kodeksu Pracy

Przyjęte przez Komisję kodyfikacyjną prawa pracy projekty zakładają, że w zakładach zatrudniających do 10 osób pracodawca po uzyskaniu zgody PIP będzie mógł zwolnić z powodów ekonomicznych pracowników szczególnie chronionych, w tym. kobiety w ciąży. Ale projekty komisji to przecież tylko propozycje wąskiej grupy ekspertów. Czy za tym nie ma się czym przejmować?

czytaj więcej...
 
Krosno, 21 marca 2018 r.

Zmarł Kazimierz Jarząb

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 marca br. zmarł w wieku 86 lat Kazimierz Jarząb, tata naszego Kolegi Wojciecha Jarząba - Z-cy Przewodniczacego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność". Wraz z zapewnieniem o naszej modlitwie i pamięci składamy wyrazy współczucia na ręce naszego Kolegi.

Pogrzeb Śp. Kazimierza odbędzie się w sobotę tj. 24 marca 2018 r. w Kościele pw. św. Piora i Jana z Dukli w Krośnie (KOŚCIÓŁ DOLNY). O godzinie 10:00 rozpocznie się różaniec za duszę zmarłego, natomiast Msza święta zaplanowana została na godz. 10:30.

czytaj więcej...