Dziś jest: Czwartek 23 marca 2023 Imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

Aktualności

Warszawa, 21-23 września 2020 r.

Szkolenie członków Powiatowych Rad Rynku Pracy

W dniach 21-23 września br. w Warszawie odbyła się ostatnia część 3-etapowego szkolenia specjalistycznego dla grupy działaczy związkowych NSZZ „Solidarność” z terenu całego kraju nt. „Analiza i ocena skutków prawnych regulacji związanych z rynkiem pracy z wykorzystaniem wskaźników makroekonomicznych”.

czytaj więcej...
 
23 września 2020 r.

Druga tura zwolnień grupowych w Goodrich Aerospace Poland. Pracę stracą 123 osoby

Kryzys w przemyśle lotniczym trwa nadal, niestety, duża liczba zwolnionych pracowników z podkarpackich firm w sierpniu i wrześniu nie pomogła. W Goodrich Aerospace Poland w Krośnie i Tajęcinie szykują się kolejne cięcia etatów. Pracę stracą 123 osoby z produkcji bezpośredniej i pośredniej.

czytaj więcej...
 
22 września 2020 r.

M. Lewandowski: Wprowadzanie szaleństw klimatycznych będzie prowadziło do upadłości polskich firm

- Polski rząd, mimo że postulujemy to od wielu lat, nie przedstawił długoletniego programu, żebyśmy wiedzieli, kiedy będą wygaszane konkretne kopalnie i dlaczego; gdzie i kiedy skończą się złoża – mówił w wywiadzie dla "Kultury Liberalnej" rzecznik Solidarności Marek Lewandowski.

czytaj więcej...
 
21 września 2020 r.

Rola załogi we wprowadzaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych

W dniu 4 października 2018 r. została uchwalona ustawa o pracowniczych planach kapitałowych (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1342). Akt ten określa zasady gromadzenia środków w PPK, zawierania umów o zarządzanie PPK i umów o prowadzenie PPK, finansowania i dokonywania wpłat do PPK oraz dokonywania wypłat transferowych, wypłat i zwrotu środków zgromadzonych w PPK.

czytaj więcej...
 
Jasna Góra, 20 września 2020 r.

Piotr Duda: politykom Zjednoczonej Prawicy zabrakło jedności serc. Czas się ocknąć

Związek zawodowy Solidarność nie przetrwałby, gdyby nie jedność ludzkich serc; tej jedności zabrakło ostatnio politykom Zjednoczonej Prawicy – powiedział w niedzielę na Jasnej Górze szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
19 września 2020 r.

"Solidarność" jest dziś wzorem dla Białorusi

"Tak jak 40. lat temu to my otrzymywaliśmy pomoc, tak dziś chcemy pomóc innym" - mówi w rozmowie z TV Obiektyw zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
17 września 2020 r.

38. Pielgrzymka Ludzi Pracy – aktualny program!

W związku ze zmianą miejsca niedzielnej Mszy świętej, w ramach 38. Pielgrzymki Ludzi Pracy, która odbędzie się na szczycie Jasnej Góry, poniżej publikujemy aktualny program i plakat wydarzenia.

czytaj więcej...
 
16 września 2020 r.

Solidarność krytykuje ustawę budżetową

Zdaniem NSZZ „Solidarność” priorytetami przyszłorocznego budżetu powinno być zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli, ochrona pracowników i ich rodzin oraz osób najsłabszych. Przedstawiony przez rząd projekt budżetu na rok 2021 w ocenie Prezydium Komisji Krajowej nie gwarantuje realizacji tych celów.

czytaj więcej...
 
15 września 2020 r.

Obchody Dnia Sybiraka w Krośnie

Co roku, 17 września, obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 r.

czytaj więcej...
 
14 września 2020 r.

73 lata temu na Podlasiu urodził się Jerzy Popiełuszko, patron Solidarności

Minęły 73 lata od urodzin patrona "Solidarności" bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Duchowny został zamordowany w 1984 roku przez funkcjonariuszy IV departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego.

czytaj więcej...