Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

21 kwietnia 2020 r.

Poradnik pracownika w dobie epidemii. Czy pracodawca może obniżyć wymiar czasu pracy?

31 marca 2020 r. weszła w życie "Tarcza antykryzysowa”, w której rząd przygotował szereg rozwiązań m.in. dla przedsiębiorców, ale też i dla pracowników. W tym trudnym czasie pojawia się wiele niejasności, wątpliwoci i pytań, na które postaramy się odpowiedzieć.

czytaj więcej...
 
21 kwietnia 2020 r.

„Solidarność” na kryzys: Poradnik dla pracowników i związkowców

Zachęcamy liderów związkowych i pracowników do korzystania z poradnika pisanego przez ekspertów Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. To przydatne informacje o możliwościach jakie stwarza rządowa „Tarcza antykryzysowa”.

czytaj więcej...
 
21 kwietnia 2020 r.

Zmarł nasz Kolega Adam Dziok

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 kwietnia br. zmarł nasz nieodżałowany Kolega Adam Dziok, współzałożyciel NSZZ "Solidarność" w ZTS "Gamrat" ERG w Jaśle w 1980 roku...

czytaj więcej...
 
20 kwietnia 2020 r.

Poradnik pracownika w dobie epidemii: Kadencja Społecznego Inspektora Pracy

Pytanie: Czy dopuszczalne jest pełnienie funkcji społecznego inspektora pracy po upływie jego kadencji w czasie ogłoszenia stanu epidemii?

czytaj więcej...
 
20 kwietnia 2020 r.

Kolarski Wyścig Solidarności i Olimpijczyków przełożony na wrzesień

We wrześniu, a nie w czerwcu, jak początkowo planowano, ma odbyć się tegoroczna edycja kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków – poinformował przewodniczący komitetu organizacyjnego Waldemar Krenc. Kolarze mają wystartować 9 września z Sanoka.

czytaj więcej...
 
20 kwietnia 2020 r.

Poradnik pracownika w dobie epidemii cz. 5. Czy w przypadku przestoju należy się wynagrodzenie?

31 marca 2020 r. weszła w życie "Tarcza antykryzysowa”, w której rząd przygotował szereg rozwiązań m.in. dla przedsiębiorców, ale też i dla pracowników. W tym trudnym czasie pojawia się wiele niejasności, wątpliwości i pytań, na które postaramy się odpowiedzieć.

czytaj więcej...
 
20 kwietnia 2020 r.

Nowa normalność: etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19

Od 20 kwietnia zmienią się niektóre zasady bezpieczeństwa. Zakupy w sklepie zrobi w jednym czasie więcej osób, do lasu i parku wejdziemy w celach rekreacyjnych, a młodzież powyżej 13. roku życia będzie mogła poruszać się bez opieki osoby dorosłej.

czytaj więcej...
 
17 kwietnia 2020 r.

Poradnik pracownika w dobie epidemii cz. 4. Co z terminem orzeczenia o niezdolności do pracy?

31 marca 2020 r. weszła w życie "Tarcza antykryzysowa”, w której rząd przygotował szereg rozwiązań m.in. dla przedsiębiorców, ale też i dla pracowników. W tym trudnym czasie pojawia się szereg niejasności, wątpliwoci i pytań, na które postaramy się odpowiedzieć.

czytaj więcej...
 
16 kwietnia 2020 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

W dniu 16 kwietnia br. odbyło się historyczne, pierwszy raz w formie wideokonferencji, posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie.

czytaj więcej...
 
16 kwietnia 2020 r.

Izolacja, identyfikacja, informatyzacja. Rząd przedstawia nowe zasady walki z pandemią koronawirusa

Izolacja, identyfikacja oraz informatyzacja - to trzy podstawowe zasady przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego na wspólnej z ministrem zdrowia konferencji prasowej, podczas której rząd przedstawił plan nowego etapu walki z koronawirusem.

czytaj więcej...