Dziś jest: Niedziela 7 sierpnia 2022 Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata

Aktualności

24 maja 2016 r.

Ograniczenie handlu w niedzielę: jest już projekt ustawy

Solidarność handlowców złożyła w Sejmie projekt ustawy oraz wniosek o rejestrację komitetu inicjatywy obywatelskiej ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę wraz z uzasadnieniem. Pod wnioskiem potrzeba minimum 100 tys. podpisów.

czytaj więcej...
 
Warszawa, Żoliborz 21-22 maja 2016 r.

Kolejna warta Związkowców z naszego Regionu przy grobie bł. ks. Jerzego

W miniony weekend na warszawskim Żoliborzu odbyła się kolejna warta Związkowców z naszego Regionu przy grobie Patrona "Solidarności" - bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

czytaj więcej...
 
23 maja 2016 r.

46 proc. Polaków za zakazem handlu w niedzielę. Badanie TNS.

85 proc. Polaków przyznaje, że zdarza im się robić zakupy w niedzielę i święta, z czego 21 proc. robi to często; zarazem 46 proc. Polaków opowiada się za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę i dni świąteczne - wynika z najnowszego raportu TNS Polska.

czytaj więcej...
 
Sanok 19 maja 2016 r.

Konwent Przewodniczących w Sanoku

W siedzibie Oddziału NSZZ "Solidarność" w Sanoku odbyło się spotkanie Przewodniczacych Komisji Zakładowych NSZZ "Solidarność" z zakładów pracy powiatu sanockiego. W spotkaniu uczestniczyli ponadto: Przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie - Tadeusz Majchrowicz, oraz Z-ca Przewodniczacego, Skarbnik ZR - Andrzej Szall.

czytaj więcej...
 
20 maja 2016 r.

Związki uzgodniły propozycję wzrostu wynagrodzeń i emerytur na 2017 r.

Trzy centrale związkowe: NSZZ „Solidarność”, OPZZ i FZZ przyjęły wspólną propozycję w sprawie wzrostu w 2017 r. wynagrodzeń w gospodarce narodowej, w tym w państwowej sferze budżetowej, minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz emerytur i rent z FUS. 19. maja została ona przekazana Ministrowi Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Zdaniem związków wynagrodzenie minimalne w 2017 r. powinno wynosić co najmniej 1970 zł 25 gr.

czytaj więcej...
 
19 maja 2016 r.

Ile traci budżet na nielegalnej pracy?

Rada Ochrony Pracy na posiedzeniu 17 maja 2016 r. w siedzibie parlamentu pozytywnie zaopiniowała dla marszałka Sejmu wniosek głównego inspektora pracy w sprawie powołania Zbigniewa Ryfki na stanowisko zastępcy głównego inspektora pracy.

czytaj więcej...
 
19 maja 2016 r.

Anna Kaurzel przywrócona do pracy

Wczoraj  Sąd Apelacyjny w Radomsku przywrócił do pracy bezprawnie zwolnioną Annę Kaurzel, przewodniczącą Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” Pracowników Ochrony Zdrowia w Radomsku.  Anna Kaurzel ma także otrzymać odszkodowanie za cały okres pozostawania bez zatrudnienia, a szpital ma też pokryć koszty całego postępowania.

czytaj więcej...
 

Coraz więcej emerytur poniżej minimalnej

76,3 tys. Polaków dostaje emeryturę niższą od minimalnej, czyli mniej niż 882 zł brutto miesięcznie, informuje portal nowyobywatel.pl. Z danych ZUS wynika, że liczba takich osób rośnie lawinowo. W 2011 r. było ich niespełna 24 tys. Dwa lata później – 48 tys., a w 2014 – prawie 61 tys.
 
czytaj więcej...
 
Warszawa 15 maja 2016 r.

35 lat od rejestracji NSZZ RI „Solidarność”

W Warszawie odbyły się uroczystości związane z 35-leciem rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

czytaj więcej...
 

Wolne niedziele dla pracowników handlu - podpisz listę

Wolne niedziele dla pracowników handlu – o zrealizowanie tego postulatu od dawna walczy Niezależny Samorządy Związek Zawodowy „Solidarność”. Teraz jednak po swojej stronie ma także organizacje pracodawców, organizacje społeczne i pozarządowe.

czytaj więcej...