Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

29 marca 2020 r.

Biura „Solidarności” w Regionie nadal zamknięte!

W związku z trwającymi ograniczeniami poruszania się, zgromadzeń, a także nowymi ogniskami koronawirusa w powiatach naszego Regionu, Przewodniczący ZR Podkarpacie Tadeusz Majchrowicz podjął decyzję o przedłużeniu okresu pracy zdalnej w domu dla pracowników Regionu do 10 kwietnia br.

czytaj więcej...
 
29 marca 2020 r.

"Solidarność" do Prezydenta ws. RDS: Zwracamy się o jednoznaczne stanowisko i osobistą interwencję

Podczas procedowania ustawy „Tarcza antykryzysowa” w sposób niezapowiedziany i bez konsultacji, na wniosek Klubu Parlamentarnego PiS, wprowadzone zostały zmiany dające prawo odwoływania członków Rady Dialogu Społecznego przez Prezesa Rady Ministrów.

czytaj więcej...
 
27 marca 2020 r.

W czasie epidemii możemy liczyć na strażaków, a strażacy mogą liczyć na NSZZ Solidarność

Koronawirus zaistniał już na dobre w naszym kraju. Codziennie jesteśmy bombardowani informacjami z nim związanymi, ilościami kolejnych zachorowań, czy też sposobami postępowania mającymi ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

czytaj więcej...
 
27 marca 2020 r.

Zmarł Ksiądz Infułat Julian Pudło

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 marca 2020 r. zmarł ks. Infułat Julian Pudło – wieloletni Proboszcz Parafii pw. Przemienia Pańskiego w Brzozowie, zasłużony dla NSZZ „Solidarność” Regionu Podkarpacie. Miał 94 lata.

czytaj więcej...
 
27 marca 2020 r.

Jak w trakcie pandemii dbać o zdrowie pracowników przemysłu spożywczego?

Kontynuując przekazywanie informacji o warunkach pracy w czasie koronawirusa przedstawiamy w jaki sposób w poszczególnych zakładach realizowane są rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie ochrony zdrowia pracowników.

czytaj więcej...
 
26 marca 2020 r.

Rząd uwzględnił część postulatów "Solidarności"

Bez porozumienia z reprezentatywnym związkiem zawodowym działającym w firmie pracodawca nie uzyska wsparcia w ramach rządowej „Tarczy antykryzysowej”.

czytaj więcej...
 
26 marca 2020 r.

Sekretariat Ochrony Zdrowia "S": Apelujemy o zapewnienie bezpieczeństwa

Prezydium Rady Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” zwraca się z apelem do Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Wojewodów oraz innych Instytucji Zarządzania Kryzysowego o zabezpieczenie warunków bezpieczeństwa i higieny pracy osób zatrudnionych w placówkach opieki zdrowotnej, a także laboratoriach wykonujących testy na obecność koronawirusa.

czytaj więcej...
 
26 marca 2020 r.

Solidarność apeluje o objęcie sektora paliwowo-energetycznego nowymi regulacjami antykryzysowymi

Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność zaapelował w czwartek do rządu, aby w ramach tarczy antykryzysowej firmy z sektora paliwowo-energetycznego zostały objęte nowymi regulacjami, które pomogą im przetrwać kryzys wywołany pandemią koronawirusa.

czytaj więcej...
 
25 marca 2020 r.

KSOiW: Apelujemy o wsparcie dla nauczycieli i pracowników oświaty

Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” otrzymuje informacje od naszych członków – pracowników oświaty, którzy natrafiają na wiele problemów próbując dostosować swoją pracę do trudnej sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy.

czytaj więcej...
 
25 marca 2020 r.

W obliczu kryzysu „Solidarność” wzywa Komisję Europejską do zawieszenia opłat za emisję CO2

Bezzwłocznego zawieszenia funkcjonowania europejskiego systemu handlu uprawnieniami do emisji EU ETS oraz głębokiej rewizji dotychczasowej polityki klimatycznej domaga się NSZZ „Solidarność” od Komisji Europejskiej.

czytaj więcej...