Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

9 listopada 2018 r.

PPK nie zje PPE

Wbrew obawom Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) nie zjedzą Pracowniczych Programów Emerytalnych (PPE). Systemy będą działały obok siebie. Z zapisów projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych wynika, że pracodawcy mający już Pracownicze Programy Emerytalne lub ci, którzy je założą, nie będą musieli przystępować do Pracowniczych Planów Kapitałowych.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 7 listopada 2018 r.

Będziemy bronić przewodniczącej „Solidarności”

7 listopada przed rzeszowskim hipermarketem Tesco odbyła się pikieta w obronie szykanowanej i dyskryminowanej za działalność związkową Agaty Strzałkowskiej, przewodniczącej Komisji Oddziałowej NSZZ „Solidarność” Tesco w Rzeszowie.

czytaj więcej...
 
5 listopada 2018 r.

Pikieta w obronie przewodniczącej Solidarności w Tesco

7 listopada (środa) o godz. 13.00 na parkingu Tesco w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy odbędzie się pikieta w obronie przewodniczącej Solidarności.

czytaj więcej...
 
Strachocina, 4 listopada 2018 r.

Obraz MB Robotników Solidarności zawitał do Strachociny

W niedzielę 4 listopada obraz Matki Bożej Robotników Solidarności wędrujący po Regionie Podkarpacie zawitał do Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.

czytaj więcej...
 
Krosno, Jasło, Sanok 31 października 2018 r.

Pamiętamy o tych, którzy odeszli do Pana

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to czas gdy gromadząc się przy grobach wspominamy nie tylko naszych bliskich i przyjaciół, ale też naszych bohaterów, ludzi zasłużonych dla „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
31 października 2018 r.

XI edycja konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom - wnioski do 30 listopada

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” postanowiło przedłużyć termin składania zgłoszeń do XI edycji Konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” o dodatkowy miesiąc. Wnioski ostatecznie będą przyjmowane do 30 listopada 2018r.

czytaj więcej...
 
29 października 2018 r.

Najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”: Robimy swoje, nie musimy się podobać innym

- Za nami XXIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”, który można nazwać prawdziwym świętem największego związku zawodowego w kraju, ale i prawdziwym świętem Polski.

czytaj więcej...
 
Krosno, 27 października 2018 r.

Obraz MB Robotników Solidarności w klasztorze oo. Franciszkanów w Krośnie

Kolejnym „przystankiem” w peregrynacji obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności na podkarpackiej ziemi jest parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krośnie.

czytaj więcej...
 
Częstochowa, 26 października 2018 r.

Tadeusz Majchrowicz wybrany na Zastępcę Przewodniczącego Komisji Krajowej

W przerwie obrad Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność” odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Komisji Krajowej, która dokonała wyboru Prezydium.

czytaj więcej...
 
Częstochowa, 26 października 2018 r.

Znamy skład nowej Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

KZD wybrał 56 członków Komisji Krajowej. Obok nich w skład KK wchodzą: przewodniczący Komisji Krajowej, wybrany w osobnym głosowaniu, Przewodniczący Zarządów Regionów, Przewodniczący Rad Krajowych Sekretariatów Branżowych, Przewodniczący Rady Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów.

czytaj więcej...