Dziś jest: Środa 22 marca 2023 Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Aktualności

16 grudnia 2020 r.

Dziś 39. rocznica masakry w kopalni Wujek. Największej zbrodni stanu wojennego

16 grudnia 1981 r. doszło do brutalnej pacyfikacji strajku w Kopalni Węgla Kamiennego Wujek w Katowicach. Milicja otworzyła ogień do protestujących górników, w efekcie czego śmierć poniosło 9 z nich, a wielu zostało rannych. Była to największa tragedia stanu wojennego.

czytaj więcej...
 
15 grudnia 2020 r.

Prezydent podpisał ustawę ws. pomocy branżowej dla firm

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. wsparcia dla przedsiębiorców działających w branżach, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z COVID-19, tzw. tarczę 6.0 - podała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP. Pomoc w postaci m.in. zwolnienia ze składek ZUS trafi do firm z ok. 40 branż.

czytaj więcej...
 
15 grudnia 2020 r.

"Głos pracownika": Wynagrodzenie minimalne w UE

Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przedstawiło stanowisko odnośnie projektu unijnej dyrektywy dotyczącej wynagrodzeń minimalnych w UE. Wynika z niego, że rząd nie widzi potrzeby wzmacniania rokowań zbiorowych w naszym kraju.

czytaj więcej...
 
14 grudnia 2020 r.

Solidarność organizuje „Tydzień szacunku dla pracowników handlu"

Krajowa Sekcja Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność" od 14 do 20 grudnia organizuje „Tydzień szacunku dla pracowników handlu". Chce przez to zwrócić uwagę przede wszystkim na niezwykle trudne warunki pracy w tej branży w okresie pandemii i wzmożonego ruchu przedświątecznego.

czytaj więcej...
 
Sanok, 13 grudnia 2020 r.

Otwarcie wystawy „Tu rodziła się Solidarność”

W niedzielę 13 grudnia br. na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sanoku miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pn. „Tu rodziła się Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 13 grudnia 2020 r.

"Człowiek rodzi się i żyje wolnym". Odsłonięto pamiątkową tablicę na terenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

Podczas uroczystości 39. rocznicy wprowadzenie stanu wojennego odsłonięto pamiątkową tablicę na terenie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na Rakowieckiej.

czytaj więcej...
 
11 grudnia 2020 r.

Polski rząd oznajmia, że nie chce promować układów zbiorowych pracy!

Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przedstawiło stanowisko dotyczące projektu unijnej dyrektywy na rzecz adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w UE. Wynika z niego, że rząd nie widzi potrzeby wzmacniania rokowań zbiorowych w naszym kraju.

czytaj więcej...
 
10 grudnia 2020 r.

Świąteczne rabaty dla posiadaczy Elektronicznej Legitymacji Członkowskiej

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, NSZZ „Solidarność” wraz z PZU przygotował najnowszą mikołajowo - świąteczną ofertę dla posiadaczy Elektronicznej Legitymacji Członkowskiej.

czytaj więcej...
 
10 grudnia 2020 r.

39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Co roku, 13 grudnia, obchodzony jest w Polsce Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Z tej okazji w miastach naszego Regionu zostaną odprawione Msze Święte w intencji Ojczyzny i Ofiar stanu wojennego.

czytaj więcej...
 
8 grudnia 2020 r.

Pracownicy mogą mieć wpływ na kształt umowy o zarządzanie PPK

Umowa o zarządzanie PPK reguluje stosunki pracodawcy z instytucją finansową i jest podstawą do zawarcia - w imieniu i na rzecz pracowników - umowy o prowadzenie PPK.

czytaj więcej...