Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

30 czerwca 2020 r.

Marek Lewandowski: Solidarność się upolityczniła? Ważniejsze jest to, czy to się pracownikom opłaca

Rzecznik NSZZ Solidarność Marek Lewandowski był gościem w Polskim Radiu Koszalin, gdzie w rozmowie z red. Anną Popławską skomentował zarzuty, że Solidarność się "upolityczniła".

czytaj więcej...
 
30 czerwca 2020 r.

PKW podała dane ze 100 proc. komisji wyborczych

Według danych ze 100 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. - poinformował we wtorek przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Frekwencja wyniosła 64,51 proc.

czytaj więcej...
 
29 czerwca 2020 r.

"Głos pracownika": Rynek pracy sezonowej

W ostatniej audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk, poruszony został temat pracy wakacyjnej i sezonowej. Na co zwrócić uwagę, podpisując umowę? Co zrobić, aby nie zostać oszukanym? Na te pytania odpowiadała Agnieszka Śladkowska, twórca Gorilla Job - firmy, która wspiera kandydatów na rynku pracy.

czytaj więcej...
 
29 czerwca 2020 r.

Ponad 600 nowych członków i ponad 20 nowych organizacji

Ponad sześciuset nowych członków i ponad dwadzieścia nowych organizacji związkowych, to efekt pracy najpierw 11, a obecnie 13 organizatorów związkowych, pracujących w ramach programu pilotażowego Komisji Krajowej - „Rozwój Związku”.

czytaj więcej...
 
29 czerwca 2020 r.

PKW podała dane z 99,78 proc. obwodów

Według danych z 99,78 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,67 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,34 proc., a Szymon Hołownia - 13,85 proc - poinformował w poniedziałek przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

czytaj więcej...
 
26 czerwca 2020 r.

Solidarność wygrywa ważną sądową batalię z Castoramą

- Być może dzięki temu postanowieniu Sądu Rejonowego w Lubaniu, zarząd Castoramy Polska uderzy się lekko w głowę i zrozumie, że nie zawsze należy słuchać pełnomocników z "prominentnych" warszawskich kancelarii. Może warto zacząć działać zgodnie z przepisami prawa.

czytaj więcej...
 
26 czerwca 2020 r.

Dziennikarz: "Dlaczego Polacy powinni głosować na Dudę, a nie Trzaskowskiego?" Mocna odpowiedź prezydenta

Kandydat KO Rafał Trzaskowski nagminnie zmienia zdanie w kluczowych kwestiach; ostatnio pokazał, że ma problemy z pamięcią w sprawach, które są dla niego niewygodne, a dla Polaków ważne - ocenił w rozmowie z dziennikiem "SE" prezydent Andrzej Duda.

czytaj więcej...
 
25 czerwca 2020 r.

Przywódcy państw UE wciąż żonglują losem ponad 42 mln pracowników europejskich

Mimo dramatycznych apeli związków zawodowych, na ostatnim szczycie UE nie doszło do uzgodnienia pakietu pomocowego dotyczącego COVID-19. Na stole leży ambitny plan wspólnego zadłużenia na łączną kwotę 750 miliardów euro. Ale Unia jest zdecydowanie podzielona w tej kwestii.

czytaj więcej...
 
25 czerwca 2020 r.

Rozwiązania podatkowe w Tarczy 4 i „wakacje” kredytowe

Zmiany zawarte w ustawie m.in. rozszerzają zakres darowizn odliczanych od podstawy opodatkowania, a także umożliwiają skorzystanie z tzw. wakacji kredytowych dla kredytobiorcy, który po dniu 13 marca 2020 r. utracił pracę lub inne główne źródło dochodu.

czytaj więcej...
 
24 czerwca 2020 r.

Jest wspólna deklaracja Dudy i Trumpa! Znamy szczegóły

Pogłębianie współpracy obronnej przez rozwój planów wzmocnienia więzi wojskowych oraz rozpoczęcie nowego rozdziału we współpracy energetycznej przez partnerstwo na rzecz rozwoju polskiego sektora energetyki jądrowej - przewiduje wspólna deklaracja prezydentów: Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy, podpisana w środę w Waszyngtonie.

czytaj więcej...