Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Jasło - Dąbrówka, 21 lipca 2019 r.

Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności zawitał do Parafii Dąbrówka - Gamrat

W niedzielę 21 lipca br. Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności zawitał do Parafii Dąbrówka-Gamrat pw. Św. Judy Tadeusza, rozpoczynając 44. tydzień peregrynacji w Regionie Podkarpacie NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
19 lipca 2019 r.

Sejm spełnił postulat Solidarności i wyłączył dodatek stażowy z płacy minimalnej

- Sejm przyjął ustawę, dzięki której dodatek za staż pracy zostanie wyłączony z płacy minimalnej. Dodatek stażowy w końcu będzie spełniał swoją funkcję. To dobre informacje dla wielu pracowników, których wynagrodzenia wzrosną - pisze Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa.

czytaj więcej...
 
18 lipca 2019 r.

Koniec monopolu związkowego w policji! Ustawa przyjęta przez Sejm!

Nowa ustawa zezwala, aby każdy funkcjonariusz policji, Straży Granicznej oraz Służby Więziennej mógł zrzeszać się w związku zawodowym, który sobie sam wybierze. Dla „Solidarności” ustawa zaproponowana przez prezydenta i przyjęta dzisiaj przez Sejm jest realizacją Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przyjętej przez ONZ.

czytaj więcej...
 
18 lipca 2019 r.

500 zł dla urzędników. Administracja dostanie podwyżki

Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna” pracownicy urzędów wojewódzkich i instytucji administracji zespolonej jeszcze w tym roku będą mogli liczyć na dodatkowe pieniądze. Przypomnijmy, że o podwyżki dla pracowników w sferze finansów publicznych od kilku miesięcy usilnie walczy NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
17 lipca 2019 r.

Jest decyzja ws. obniżenia stawki PIT do 17 proc.

Rząd przyjął projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przewidujący m.in. obniżenie 18-proc. stawki podatku PIT do 17 proc. oraz podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Z obniżenia stawki skorzysta 25 mln podatników, zaś z podwyższenia pracowniczych kosztów uzyskania przychodów - 12 mln pracowników.

czytaj więcej...
 
Krosno - Turaszówka, 14 lipca 2019 r.

Powitanie Obrazu MB Robotników Solidarności w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turaszówce

Po tygodniu przebywania w Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kobylanach Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności przywędrował do Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krośnie - Turaszówce.

czytaj więcej...
 
Draganowa, 11 lipca 2019 r.

Matka Boża Robotników Solidarności powędrowała do Draganowej

11 lipca br. Matka Boża Robotników Solidarności została pożegnana w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Makowiskach i pod eskortą Druhów z OSP powędrowała do kolejnego Kościoła filialnego Parafii Kobylany.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 11 lipca 2019 r.

Solidarność Pamięta! 76 rocznica rzezi wołyńskiej

W Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, Ewa Zydorek, sekretarz Komisji Krajowej oraz zastępcy przewodniczącego KK Tadeusz Majchrowicz i Bogdan Biś w imieniu NSZZ "Solidarność" złożyli kwiaty pod gdańskim pomnikiem pamięci ofiar OUN-UPA i zmówili krótką modlitwę za duszę pomordowanych.

czytaj więcej...
 
Makowiska, 10 lipca 2019 r.

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności w Makowiskach

W środę 10 lipca br. Matka Boża Robotników Solidarności zawitała do Kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej w Makowiskach (Kościół filialny Parafii w Kobylanach).

czytaj więcej...
 
9 lipca 2019 r.

Przyjazny pracodawca. Trwa XII edycja!

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” ogłosiło w kwietniu br. rozpoczęcie XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wnioski nadal można zgłaszać do 30 września 2019 r.

czytaj więcej...