Dziś jest: Środa 31 maja 2023 Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

Aktualności

23 marca 2020 r.

Praca w dobie koronawirusa. Pytania i odpowiedzi

Zagrożenie epidemią koronawirusa to ogromne wyzwanie dla zakładów pracy. Wielu pracodawców wprowadziło tzw. pracę zdalną. Dla większości pracowników to zupełnie nowa sytuacja, która rodzi liczne pytania.

czytaj więcej...
 
21 marca 2020 r.

Prezydent proponuje zmianę w tzw. tarczy antykryzysowej. Chodzi o zwolnienie z płacenia składek ZUS

Podczas dzisiejszej specjalnej konferencji prasowej Prezydent Polski Andrzej Duda odniósł się do pakietu pomocowego dla przedsiębiorców, tzw. tarczy antykryzysowej.

czytaj więcej...
 
20 marca 2020 r.

Ł. Szumowski: Ogłoszenie epidemii jest decyzją trudną, ale te trudne decyzje ratują życie

– Ogłoszenie epidemii w kraju jest decyzją trudną. Patrząc na kraje Europy Zachodniej, patrząc na ilość osób, która umiera codziennie, te trudne decyzje i odpowiedzialne zachowania wszystkich Polaków są decyzjami ratującymi życie – mówił podczas piątkowej konferencji szef resortu zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

czytaj więcej...
 
20 marca 2020 r.

Apel do członków Związku!

– Jeszcze raz w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” apeluję do wszystkich o odpowiedzialność. O powściąganie emocji i zaniechanie prób rozgrywania swoich interesów w tej trudnej sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy – pisze w apelu do członków NSZZ "Solidarność" przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
19 marca 2020 r.

Zmarła nasza Koleżanka Janina Henzel

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 18 marca 2020 r. zmarła nasza Koleżanka Janina Henzel, współzałożycielka i członek Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w jasielskim PKS-ie, skarbnik Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” w Jaśle powołanego 25.10.1980 r.

czytaj więcej...
 
19 marca 2020 r.

Wniosek o zwolnienie z opłat za emisję CO2 wyślemy do Komisji Europejskiej we wtorek

W sytuacji pandemii koronawirusa Covid 19 konieczne jest zawieszenie opłat za emisję CO2 pobieranych w ramach Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (ETS). To miliardy zł, które dzisiaj potrzebne są polskiej, ale i unijnej gospodarce.

czytaj więcej...
 
18 marca 2020 r.

Piotr Duda po wideokonferencji: Wiele proponowanych rozwiązań jest do zaakceptowania. Czas na szczegóły

Zakończyły się wstępne konsultacje reprezentatywnych central związkowych z rządem w sprawie "tarczy antykryzysowej". Wiele proponowanych rozwiązań jest do zaakceptowania, ale czekamy na szczegółowe zapisy - powiedział po rozmowie z minister Jadwigą Emilewicz i minister Marleną Maląg - Piotr Duda, szef "Solidarności".

czytaj więcej...
 
18 marca 2020 r.

Rząd wprowadza Tarczę Antykryzysową – pakiet działań wart ok. 211 mld zł

Przejęcie przez państwo finansowania 40 proc. wynagrodzenia w firmach z problemami, jednorazową wypłatę ok. 2 tys. zł dla samozatrudnionych i osób na umowie zleceniu, 7,5 mld zł dla służby zdrowia - zakłada m.in. wprowadzana przez rząd Tarcza Antykryzysowa o wartości ok. 211 mld zł - podała KPRM.

czytaj więcej...
 
18 marca 2020 r.

#zostańwdomu i czytaj ZA DARMO

Ilość zarażeń koronawirusem w Polsce i Europie narasta. Władze państwowe apelują o pozostawanie w miejscach zamieszkania. W tym trudnym czasie bądźmy odpowiedzialni.

czytaj więcej...
 
17 marca 2020 r.

Zmiana terminu Narodowej Pielgrzymki do Rzymu

W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski zdecydowała o odwołaniu Narodowej Pielgrzymki do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

czytaj więcej...