Dziś jest: Piątek 2 czerwca 2023 Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Aktualności

1 lutego 2017 r.

Niebywały sukces związkowców. Pracownicy tych zakładów dostaną prawie 1000 złotych podwyżki

Negocjacje pomiędzy polskim oddziałem General Motors a działającym tam związkiem zawodowym Solidarność to duży sukces tego drugiego. Na mocy zawartego porozumienia pracownicy tyskiego oddziały firmy mogą liczyć na podwyżkę pensji.

czytaj więcej...
 
25 stycznia 2017 r.

Zasiłek dla bezrobotnych w górę? Wiceminister Szwed: Potrzeba dodatkowych 500 mln zł

Prawdopodobnie jeszcze w 2017 r. zasiłek dla bezrobotnych zostanie podniesiony do połowy wysokości minimalnego wynagrodzenia, czyli do kwoty 1000 zł brutto. Ok. 500 mln zł dodatkowych środków z Funduszu Pracy będzie wymagało podniesienie wysokości zasiłku dla bezrobotnych, co jest planowane najdalej od przyszłego roku - szacuje wstępnie resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

czytaj więcej...
 
25 stycznia 2017 r.

Piotr Duda dla "TS": Chcemy kryterium stażowe połączyć z emeryturami pomostowymi. Pracujemy nad tym...

- Chcemy kryterium stażowe, które jest dla ludzi, którzy ciężko pracowali, połączyć z emeryturami pomostowymi, wygaszanymi na mocy ustawy przyjętej przez rząd PO-PSL. I będziemy nad tym pracować. - mówi Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, w rozmowie z Ewą Zarzycką.

czytaj więcej...
 
25 stycznia 2017 r.

Ograniczone zostaną patologie w agencjach pracy tymczasowej?

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Firmy coraz częściej korzystają z pracowników tymczasowych. Uważają, że taka forma pracy jest bardziej elastyczna i mniej obciążająca finansowo. W rezultacie rośnie liczba agencji pracy tymczasowej oraz przedsiębiorców korzystających z ich usług. Jednocześnie coraz częściej pojawiają się informacje o nadużywaniu tej formy zatrudnienia oraz nieprzestrzeganiu praw pracowników tymczasowych. Dlatego ministerstwo przygotowało pakiet rozwiązań służących uporządkowaniu rynku pracy tymczasowej oraz zabezpieczeniu interesów i praw pracowników tymczasowych.

czytaj więcej...
 
19 stycznia 2017 r.

21 dni na odwołanie do sądu pracy

Od 1 stycznia 2017 roku pracownik ma 21 dni na odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę do sądu pracy.

czytaj więcej...
 
Krosno, 18 stycznia 2017 r.

Spotkanie noworoczne członków Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o.

W byłej stołówce KHS Krosno S.A. odbyło się spotkanie członków Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o.

czytaj więcej...
 
16 stycznia 2017 r.

Nie dostajesz 13 zł? Zgłoś się do nas. Wspólna akcja PIP i Solidarności

NSZZ „Solidarność” wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy będzie prowadzić wspólną akcję mającą na celu wyegzekwowanie stosowania minimalnej stawki godzinowej. – To cenna inicjatywa! Wsparcie Solidarności, która ma swoje struktury w całym kraju bardzo jest nam potrzebne – odpowiedział Roman Giedrojć, Główny Inspektor Pracy.

czytaj więcej...
 
Krosno, 16 stycznia 2017 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" odbyło się I posiedzenie Zarządu Regionu w 2017 r.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 13-14 stycznia 2017 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona NSZZ "Solidarność" - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...
 
13 stycznia 2016 r.

15 nowych Autosanów ruszyło na ulice Krakowa...

15 krótkich pojazdów wyprodukowanych przez Autosan dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie ruszyło w czwartek na ulice stolicy Małopolski. Koszt ich zakupu wyniósł blisko 15 mln zł.

czytaj więcej...