Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

19 października 2021 r.

Piotr Duda do Prezydenta Andrzeja Dudy: Zwracam się do Pana jako patrona dialogu

- Zwracam się do Pana jako patrona dialogu społecznego, aby Pan włączył się w mediacje pomiędzy oświatową „Solidarnością” a Premierem - napisał w liście do Prezydenta szef "Solidarności".

czytaj więcej...
 
18 października 2021 r.

W Szczecinie odsłonięto pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki - patrona NSZZ "Solidarność"

Pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana i patrona "Solidarności", odsłonięto w niedzielę przy parafii św. Stanisława Kostki w Szczecinie. W uroczystości udział wziął przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
16 października 2021 r.

11 października br. weszła w życie ustawa o Kasach Zapomogowo-Pożyczkowych

Nowe przepisy dostosowują działalność Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej do znowelizowanej ustawy o związkach zawodowych. Zgodnie z ustawą do Kasy zapomogowo-pożyczkowej w przedsiębiorstwach będą mogli przystępować  nie tylko pracownicy, lecz także np. zleceniobiorcy i samozatrudnieni.

czytaj więcej...
 
15 października 2021 r.

Piotr Duda: OPZZ i Forum ZZ poparły nasze postulaty. To dobrze

- Delegaci przyjęli bardzo ważne stanowisko wzywające rząd do wywiązania się z porozumienia podpisanego 7 kwietnia 2019 r. w sprawie podwyżek w oświacie.

czytaj więcej...
 
15 października 2021 r.

Szef „Solidarności” wystosował list do komisarza UE! „Co z polskimi pracownikami z Turowa?”

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda wystosował specjalny list do Komisarza ds. Miejsc Pracy i Praw Socjalnych Nicolasa Schmita.

czytaj więcej...
 
14 października 2021 r.

Piotr Duda: Życzę Wam, aby Rząd wywiązał się z podpisanych porozumień

W imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” składam wszystkim pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności z okazji Święta Edukacji Narodowej. W sposób szczególny pozdrawiam oświatową „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
13 października 2021 r.

Wielki sukces „S”. Wyższe wynagrodzenia dla pracowników Poczty Polskiej!

12 października br. odbyło się dwustronne spotkanie Zarządu Spółki i Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej, dotyczące podwyżek płac. Negocjacje zakończyły się sukcesem i zawarciem porozumienia.

czytaj więcej...
 
11 października 2021 r.

Przewodniczący NSZZ "S" Piotr Duda dziękuje Marszowi Niepodległości za poparcie demonstracji w Luksemburgu

Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" Piotr Duda wystosował pismo z podziękowaniem dla Marszu Niepodległości i Prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza za wsparcie dla planowanej przez "S" demonstracji w Luksemburgu.

czytaj więcej...
 
9 października 2021 r.

Przed KPRM stanie pocztowe miasteczko? "Przed nami rozmowy ostatniej szansy"

- Na 18 października zaplanowaliśmy pikietę przed siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Ale to dopiero początek. Potem planujemy rozbicie pocztowego miasteczka pod kancelarią Rady Ministrów. Wcześniej, bo 12 października odbędzie się spotkanie ostatniej szansy.

czytaj więcej...
 
8 października 2021 r.

Musimy solidarnie bronić lasów!

– Nie może być sytuacji, kiedy Unia Europejska propaguje rzeczy, które nie są do zaakceptowania przez ogół państw. Mówiąc kolokwialnie i z przymrużeniem oka, nie mogą fryzjerzy zajmować się lasami. Musi być dyskusja ze wszystkimi państwami. Nie ma zgody polskiej strony na takie rozwiązania...

czytaj więcej...