Dziś jest: Środa 22 marca 2023 Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Aktualności

25 kwietnia 2022 r.

Kalendarz wyborczy w Związku

Zarząd Regionu Podkarpacie informuje, że Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” obradując 1 marca 2022 r. w Spale podjęła uchwałę nr 4/22 ws. kalendarza wyborczego na kadencję 2023 – 2028.

czytaj więcej...
 
Sanok, 22 kwietnia 2022 r.

102. rocznica urodzin ks. Prałata Adama Sudoła – spotkanie wspomnieniowe

W piątek, 22 kwietnia 2022 r. o godz. 17.00 w Sali Gobelinowej w Muzeum Historycznym w Sanoku odbyło się spotkanie wspomnieniowe w 102. rocznicę urodzin ks. Prałata Adama Sudoła.

czytaj więcej...
 
22 kwietnia 2022 r.

Kolejny sukces organizacyjny „Solidarności” w Regionie Podkarpacie

Powstała trzecia w tym roku nowa organizacja związkowa NSZZ „Solidarność” w Regionie Podkarpacie. Po Strażakach z Ustrzyk Dolnych, Policjantach Podkarpackich, tym razem są to Pracownicy Samorządowi Starostwa Powiatu Leskiego.

czytaj więcej...
 
19 kwietnia 2022 r.

Petycja w sprawie zwiększenia zatrudnienia w sklepach Stokrotka

Od marca br. markety i supermarkety Stokrotka w województwach podkarpackim i lubelskim zostały ponownie otwarte w niedziele. W ślad za tym nie poszło natomiast zwiększenie zatrudnienia w poszczególnych sklepach.

czytaj więcej...
 
15 kwietnia 2022 r.

Piotr Duda: Odnajdźmy w świątecznym czasie spokój, siłę i nadzieję na lepsze jutro

Święta Wielkanocne to czas, w którym doświadczamy siły wiary, nadziei i Bożej miłości. Ostatnie dramatyczne wydarzenia pokazują nam, że tylko wzajemna miłość i pomoc budują prawdziwą wspólnotę.

czytaj więcej...
 
Krosno, 11 kwietnia 2022 r.

Powiatowe obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej w Krośnie

11 kwietnia 2022 r. Starostwo Powiatowe w Krośnie zorganizowało obchody 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 12. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, które tradycyjnie już odbyły się przed siedzibą starostwa.

czytaj więcej...
 
11 kwietnia 2022 r.

Piotr Duda spotkał się z Karolem Nawrockim. To pierwsze spotkanie od powołania nowego kierownictwa IPN-u

Piotr Duda spotkał się z prezesem IPN Karolem Nawrockim. To pierwsze osobiste spotkanie po wyborze Karola Nawrockiego na stanowisko szefa Instytutu. Przewodniczący Związku przekazał prezesowi zaproszenie na jubileuszowy Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Jasło, 8, 10 kwietnia 2022 r.

W Jaśle uczczono Ofiary Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

Jasielskie obchody 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 12. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej rozpoczęły się w piątek, 8 kwietnia, pod pomnikiem „Golgota Wschodu”, na skwerze przy I Liceum Ogólnokształcącym.

czytaj więcej...
 
8 kwietnia 2022 r.

Piotr Duda w Turowie: Ci, którzy chcieli zamknąć Turów, to zdrajcy!

Walne zebranie delegatów Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” KWB Turów, to była okazja do podsumowań i podziękowań.

czytaj więcej...
 
6 kwietnia 2022 r.

„Solidarność” o nowelizacji Nowego Ładu: Pełne składki zdrowotne dalej na barkach pracowników

Prezydium Komisji Krajowej pomimo licznych uwag krytycznych, pozytywnie ocenia zmiany w Polskim Ładzie. Obniżenie pierwszego progu podatkowego z 17 na 12 proc., likwidacja trudnej do zastosowania ulgi dla klasy średniej i przywrócenie preferencji dla osób samotnie wychowujących dzieci zasługują na zdecydowaną pozytywną ocenę.

czytaj więcej...