Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

16 czerwca 2021 r.

Piotr Duda złoży u Marszałek Sejmu projekt ustawy #emeryturazastaż

18 czerwca, przewodniczący Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej – #emeryturazastaz Piotr Duda złoży u Marszałek Sejmu Elżbiety Witek projekt ustawy wraz z wymaganymi do zarejestrowania wniosku podpisami.

czytaj więcej...
 
15 czerwca 2021 r.

IV Forum Kobiet Solidarności: Godność kobiety w Polsce i w Europie

W czym zawiera się prawdziwa godność i powołanie życiowe kobiety? Jak je realizować odpowiadając na wyzwania XXI wieku? Jaka powinna być rola kobiet w związkach zawodowych, a zwłaszcza w związku zawodowym, w którego statucie jako podstawowy punkt odniesienia umieszczono wartości chrześcijańskie?

czytaj więcej...
 
14 czerwca 2021 r.

Odszkodowanie zamiast przywrócenia do pracy działacza związkowego cz. 1

Bez wątpienia jednym z kluczowych instrumentów, które wpisane są w istotę funkcji działacza związkowego, jest szczególna ochrona trwałości stosunku pracy.

czytaj więcej...
 
11 czerwca 2021 r.

Zapisy na szkolenie związkowe!

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie organizuje szkolenie dla członków Związku.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 9 czerwca 2021 r.

Manifestacja "Solidarności" w Warszawie

W środę 9 czerwca w stolicy odbyła się manifestacja central związkowych przeciw energetycznej polityce Unii Europejskiej i polskiego rządu, zorganizowana przez Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
8 czerwca 2021 r.

Pracodawca Przyjazny Pracownikom - XIV edycja rozpoczęta!

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” rozpoczęła, 1 czerwca 2021 r. XIV edycję konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikomktórego celem jest uhonorowanie Certyfikatem pracodawców przestrzegających prawa pracy i realizujących w praktyce idee dialogu społecznego.

czytaj więcej...
 
Sanok, 8 czerwca 2021 r.

Sanoccy Samuraje w nowej sali!

Wyjątkowa chwila w historii klubu Samuraj Trans-San Sanok. W minioną sobotę, 5 czerwca, udało się oficjalnie oddać do użytku nową salę sportową.

czytaj więcej...
 
Jasło, Krosno, Sanok, 7 czerwca 2021 r.

Konwenty Przewodniczących

W dniu 7 czerwca br. w siedzibie Regionu Podkarpacie w Krośnie oraz w Oddziałach w Jaśle i Sanoku odbyły się konwenty Przewodniczących Organizacji Związkowych NSZZ "Solidarność", w których uczestniczył Przewodniczący Zarządu Regionu Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
6 czerwca 2021 r.

Patron "Solidarności" i męczennik Kościoła. Dzisiaj 11. rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko, patron NSZZ „Solidarność” zapłacił cenę życia za głoszenie prawdy i stawanie w obronie prześladowanych robotników. 11 lat temu, 6 czerwca 2010 roku beatyfikowano zamordowanego w 1984 roku duchownego.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 2 czerwca 2021 r.

Wystawa "Księża Solidarności" w Bazylice pw. św. Brygidy

Dziś 2 czerwca 2021 roku w Bazylice pw. św. Brygidy miało miejsce otwarcie wystawy pt. “Księża Solidarności”. W wydarzeniu udział wzięli duchowni, przedstawiciele “Solidarności” i Instytutu Dziedzictwa Solidarności.

czytaj więcej...