Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022 Imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Aktualności

22 czerwca 2020 r.

M. Ossowski, red. nacz. "TS": Solidarność zawsze mogła na Prezydenta Andrzeja Dudę liczyć

Niedawno obchodziliśmy urodziny Lecha Kaczyńskiego, który zginął tragicznie w Smoleńsku, człowieka Solidarności od początku, poprzez podziemie, a w końcu wiceprzewodniczącego Komisji Krajowej, a właściwie na początku lat 90. jej faktycznego lidera. Prawnika, naukowca zajmującego się prawem pracy. Prezydenta. Zawsze Przyjaciela Związku.

czytaj więcej...
 
20 czerwca 2020 r.

Mamy bon turystyczny. Prezydencka ustawa uchwalona

500-złotowy bon turystyczny otrzymają korzystający z programu 500+ i dodatków opiekuńczych - zakłada uchwalona w piątek przez Sejm prezydencka ustawa o Polskim Bonie Turystycznym. Bon nie będzie podlegał wymianie na gotówkę, będzie można nim płacić za hotele lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 r.

czytaj więcej...
 
19 czerwca 2020 r.

"Nie będzie drugiego zamknięcia gospodarki". Morawiecki o kryzysie, nawrocie pandemii i szczepieniach

W Polsce będzie najpłytsza recesja w Europie - ocenił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" premier Mateusz Morawiecki. Według niego, polskie PKB może w tym roku spaść o mniej niż 4 proc. Premier zapowiedział też, że nie będzie ponownego zamknięcia gospodarki, nawet jeśli w Polsce pojawi się druga fala epidemii.

czytaj więcej...
 
18 czerwca 2020 r.

Co z rynkiem pracy w Polsce? Maj znacznie korzystniejszy niż kwiecień

W maju firmy ograniczały zatrudnienie, ale w wolniejszym tempie niż w kwietniu - wskazało Ministerstwo Rozwoju w komentarzu do danych GUS. Według resortu na statystyki wpływ miało m.in. zmniejszenie liczby pełnych etatów w celu zachowania miejsc pracy na skutek wykorzystania tarczy antykryzysowej.

czytaj więcej...
 
15 czerwca 2020 r.

"Gospodarka w kwarantannie". Zobacz najnowszy odcinek programu

Tematem dzisiejszego odcinka było prawo pracy. Sprawdziliśmy, jakie prawa i obowiązki w trudnym okresie pandemii koronawirusa mają zarówno pracownicy, jak i pracodawcy.

czytaj więcej...
 
15 czerwca 2020 r.

"Głos pracownika": Porozumienie na rzecz aktywnego starzenia się

8 czerwca przedstawiciele środowisk pracowniczych i pracodawców podpisali porozumienie na rzecz aktywnego starzenia się. Ma ono na celu zachowanie jak najdłużej na rynku starzejących się pracowników przy jednoczesnym zapewnieniu im odpowiednich warunków do pracy.

czytaj więcej...
 
15 czerwca 2020 r.

Pielgrzymka Ludzi Pracy już we wrześniu

Pragniemy poinformować, że kolejna 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę odbędzie się w dniach 19-20 września 2020 r.

czytaj więcej...
 
15 czerwca 2020 r.

Pomoc finansowa dla dużych przedsiębiorstw!

Komisja Europejska zatwierdziła w zeszłym tygodniu polski program pomocy o wartości 7,5 mld zł na dokapitalizowanie dużych przedsiębiorstw oraz niektórych większych małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w związku z pandemią Covid-19. To finalna, piąta część tarczy finansowej dla dużych przedsiębiorstw.

czytaj więcej...
 
Krosno, 12 czerwca 2020 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

12 czerwca br. w siedzibie Regionu Podkarpacie w Krośnie odbyło sie kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
10 czerwca 2020 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał "kartę rodziny"

Gwarancja świadczeń prorodzinnych i wsparcia finansowego rodziny - to zobowiązania z podpisanej w środę przez ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy "karty rodziny". Prezydent podkreślał podczas środowego wystąpienia, że zobowiązuje się "chronić rodzinę".

czytaj więcej...