Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

21 lipca 2020 r.

"Jako Grupa Wyszehradzka wynegocjowaliśmy to, na czym nam zależało". Premier o koalicji na szczycie UE

Na szczycie udało się zbudować najszerszą koalicję z możliwych, a więc wszystkie 27 państw członkowskich Unii Europejskiej zgodziło się na takie zapisy, jakie zaproponowaliśmy - powiedział we wtorek w Polsat News premier Mateusz Morawiecki po powrocie z Brukseli.

czytaj więcej...
 
20 lipca 2020 r.

Wystawa „TU rodziła się Solidarność” w 53. miejscach w całej Polsce – druga odsłona

Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował obchody 40. rocznicy powstania „Solidarności” 1 lipca w Mielcu. Zaprezentowano tam wystawę „TU rodziła się Solidarność”, która została pokazana równocześnie w 17. miejscowościach rozsianych po całej Polsce. Drugi etap odsłony tej unikatowej wystawy nastąpi 21 lipca w kolejnych 16 miastach w Polsce.

czytaj więcej...
 
17 lipca 2020 r.

"To próba ograniczenia obecności Solidarności". Oświadczenie P. Dudy i J. Szarka po decyzji władz Gdańska

Wydany przez władze Gdańska zakaz jest próbą ograniczenia obecności Solidarności w jednym z najważniejszych w jej historii miejsc. Działania odmawiające związkowi prawa do aktywności przed stoczniową Bramą nr 2 mogą budzić tylko złe skojarzenia...

czytaj więcej...
 
16 lipca 2020 r.

"Wszyscy jesteśmy z Podkarpacia!" Są nas już prawie 3 miliony i liczba rośnie. Sukces akcji internetowej

Internetowa akcja dodawania do zdjęć profilowych nakładki "Jestem z Podkarpacia" w geście solidarności z regionem, do bojkotowania którego nawoływali przedstawiciele totalnej opozycji, odniosła niespodziewany sukces.

czytaj więcej...
 
15 lipca 2020 r.

200 zł na wypoczynek w ośrodkach DOMS

Miło nam poinformować, że już od dzisiaj można rezerwować pobyt w ośrodkach wczasowych należących do Doms Sp. z o.o. z 200 zł rabatem, dzięki bonom „DOMS na 40 lat Solidarności”.

czytaj więcej...
 
13 lipca 2020 r.

Piotr Duda: Wygrał kandydat, który jako jedyny zabiegał o poparcie "Solidarności"

Wybory prezydenckie wygrał kandydat wspierany i popierany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. Prezydent przyjazny pracownikom, dzięki któremu udało się naszemu Związkowi wprowadzić wiele dobrych rozwiązań dla polskich pracowników i polskich rodzin.

czytaj więcej...
 
13 lipca 2020 r.

PKW podała wyniki na podstawie danych z 99,97 proc. obwodów! Kto wygrał wybory?

- Wyniki z brakujących protokołów nie wpłyną w sposób znaczący na wyniki wyborów prezydenckich - poinformował na konferencji prasowej przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Wszystko wskazuje na to, że II turę wyborów prezydenckich wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda.

czytaj więcej...
 
Zamość, 10 lipca 2020 r.

Prezydent na finiszu kampanii: To dla mnie wielki przywilej, że ludzie "Solidarności" stoją koło mnie

To jest dla mnie wielki przywilej, że ludzie "Solidarności" stoją koło mnie - mówił prezydent Andrzej Duda w piątek na finałowym wiecu w Zamościu (Lubelskie).

czytaj więcej...
 
Krosno, 10 lipca 2020 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

Mając na uwadze zasady bezpieczeństwa związane z Covid-19, kolejne posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” odbyło się w dniu 10.07.2020 r. w obiekcie Centrum Edukacji Ekologicznej, położonym w pięknej scenerii ogrodu botanicznego przy biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

czytaj więcej...
 
9 lipca 2020 r.

KSPH "S": Ograniczenie handlu nie przeszkadza 70 proc. Polaków

70% Polaków uważa, że ograniczenie handlu w ogóle im nie przeszkadza, tak wynika z badań przeprowadzonych przez IBRIS dla Santander Consumer Bank, opublikowanych w dniu 09.07.2020 r.

czytaj więcej...