Dziś jest: Niedziela 7 sierpnia 2022 Imieniny: Doroty, Kajetana, Donata

Aktualności

Krosno, 13 czerwca 2016 r.

Spotkanie działaczy związkowych z Krosglass S.A. i Huty Szkła w Jaśle

W siedzibie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się spotkanie działaczy NSZZ "Solidarność" w Krosglass S.A i Huty Szkła w Jaśle.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 8 czerwca 2016 r.

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

W Urzędzie Marszałowskim w Rzeszowie odbyło się kolejne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, które prowadzili  Marszałek Wojewódzwa Podkarpackiego - Władysław Ortyl i Wojewoda podkarpacki - Ewa Leniart. Nasz Region jako członek Rady reprezentował Z-ca Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" - Wojciech Jarząb.

czytaj więcej...
 
Krosno, 8 czerwca 2016 r.

Szkolenie dla Społecznych Inspektorów Pracy

W siedzibie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" odbyło się szkolenie dla Społecznych Inspektorów Pracy z zakładów pracy powiatu krośnieńskiego i brzozowskiego.

czytaj więcej...
 
7 czerwca 2016 r.

Zmarł Józef Zajączkowski - Tata Lidii Uliasz, Księgowej Zarządu Regionu

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 7 czerwca 2016 r. zmarł Józef Zajączkowski - Tata Lidii Uliasz, Księgowej Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
6 czerwca 2016 r.

Wspólne stanowisko strony związkowej RDS o delegowaniu pracowników

Reprezentatywne centrale związkowe czyli NSZZ "Solidarność", FZZ oraz OPZZ w ramach Zespołu problemowego ds. prawa pracy Rady Dialogu Społecznego podjęły wspólne stanowisko w sprawie unijnej propozycji zmian w dyrektywie o delegowaniu pracowników.

czytaj więcej...
 
Krosno, 1 czerwca 2016 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W dniu dzisiejszym w siedzibie Zarządu Regionu obradowało Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
1 czerwca 2016 r.

Minimalna stawka 12 zł od stycznia 2017 r.

Od 1 stycznia 2017 r. będzie obowiązywać minimalna stawka godzinowa ponad 12 zł (kwota będzie waloryzowana) dla pracujących na określonych umowach zlecenia oraz o świadczenie usług, w tym samozatrudnionych. Projekt ustawy został dziś przyjęty przez Radę Ministrów.

czytaj więcej...
 
Krosno 30 maja 2016 r.

Konwent Przewodniczących Organizacji Związkowych NSZZ "Solidarność"

W siedzibie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbył sie Konwent Przewodniczących Organizacji Związkowych NSZZ "Solidarność" z powiatów krośnieńskiego i brzozowskiego.

czytaj więcej...
 
30 maja 2016 r.

Rusza kampania informacyjna "Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie"

Co roku w Polsce w wypadkach przy pracy ginie 300 osób, a blisko 500 doznaje trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ruszyła polska edycja europejskiej kampanii informacyjnej „Bezpieczni na starcie, zdrowi na mecie”, która ma przyczynić się do zapobiegania problemom zdrowotnym pracowników.
 
czytaj więcej...