Dziś jest: Wtorek 28 czerwca 2022 Imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Aktualności

Sanok, 31 grudnia 2020 r.

Pożegnaliśmy śp. Mariana Witalisa

31 grudnia 2020 r. na Cmentarzu Centralnym w Sanoku pożegnaliśmy zasłużonego dla NSZZ „Solidarność” naszego Kolegę Mariana Witalisa. Zmarł w wieku 72 lat.

czytaj więcej...
 
30 grudnia 2020 r.

Wzrasta dodatek za pracę w porze nocnej

Od 1 stycznia wzrośnie dodatek za pracę w porze nocnej. To efekt podwyższenia płacy minimalnej, na podstawie której obliczana jest wysokość dodatku za pracę w godzinach nocnych. Tę kwestię reguluje art.1518 Kodeksu pracy.

czytaj więcej...
 
Krosno, 29 grudnia 2020 r.

Porozumienie o współpracy

29 grudnia br. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Regionem Podkarpacie a Fundacją Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej.

czytaj więcej...
 
29 grudnia 2020 r.

"Głos pracownika": Urlop macierzyński, a własna firma

Urlopy macierzyńskie i wychowawcze są dla wielu kobiet nie tylko czasem poświęconym w pełni małemu dziecku, ale też okazją do zrealizowania marzenia o powołaniu do życia własnej firmy. Na jakich zasadach może funkcjonować taka działalność gospodarcza? O tym można było usłyszeć w ostatniej audycji „Głos Pracownika” na antenie „Radia Gdańsk”.

czytaj więcej...
 
Trześniów, 29 grudnia 2020 r.

Odwiedziny u zasłużonego emeryta Edwarda Mroza

Dobiega końca rok 2020, więc pora na podsumowania i życzenia. W imieniu Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie Tadeusza Majchrowicza, Zastępcy Krzysztof Fal i Lucjan Fejkiel odwiedzili z życzeniami zasłużonego emeryta Edwarda Mroza.

czytaj więcej...
 
28 grudnia 2020 r.

Rozpoczyna się narodowa kwarantanna. Nowe obostrzenia weszły w życie

Od poniedziałku obowiązują obostrzenia związane z epidemią COVID-19. Ponownie zamknięte zostały galerie handlowe. Będą w nich działać tylko sklepy pierwszej potrzeby. Ponadto, do 17 stycznia 2021 r. hotele, baseny, siłownie i dyskoteki są nieczynne, w restauracjach jedzenie tylko "na wynos", a wyciągi narciarskie dostępne jedynie w ramach sportu zawodowego.

czytaj więcej...
 
24 grudnia 2020 r.

Piotr Duda: Pobłogosław nam maleńki Boże

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w imieniu Komisji Krajowej składam Członkom i sympatykom Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” oraz czytelnikom „Tygodnika Solidarność”, najserdeczniejsze życzenia zdrowych i rodzinnych Świąt.

czytaj więcej...
 
24 grudnia 2020 r.

T. Majchrowicz: Czytelnikom TS i wszystkim członkom Związku życzę dobrego zdrowia i zasobnego portfela

– Kiedyś standardowo życzyło się zdrowia i szczęścia. Teraz okazuje się, że to życzenie zdrowia jest czymś naprawdę bardzo ważnym. Dlatego przede wszystkim życzę wszystkim czytelnikom „Tygodnika Solidarność” i portalu Tysol.pl bardzo dobrego zdrowia – mówi Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
22 grudnia 2020 r.

Życzenia świąteczne

Niech czas Bożego Narodzenia niesie ze sobą chwile refleksji, radość, pokój, nadzieję i miłość. Boże Dziecię niech darzy swoim błogosławieństwem, a nadchodzący Nowy Rok będzie pełen Jego łask.

czytaj więcej...
 
21 grudnia 2020 r.

Wzrost płacy minimalnej w przyszłym roku. „Pracownik musi godnie zarabiać”

Pracownik musi godnie zarabiać, dlatego sukcesywnie podnosimy płacę minimalną – podkreśliła wiceminister rozwoju Iwona Michałek. Od 1 stycznia 2021 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 2,8 tys. zł brutto, o 200 zł więcej niż w tym roku.

czytaj więcej...