Dziś jest: Piątek 27 maja 2022 Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Aktualności

9 lipca 2019 r.

Przyjazny pracodawca. Trwa XII edycja!

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” ogłosiło w kwietniu br. rozpoczęcie XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Wnioski nadal można zgłaszać do 30 września 2019 r.

czytaj więcej...
 
Świdnik, 7 lipca 2019 r.

Lawina ruszyła z Lublina - relacja z 39. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980

– Nie chodziło tylko o kotleta. Chodziło o naszą tożsamość, o przyszłość ojczyzny – podkreślał Marian Król, uczestnik strajku w PZL-Świdnik, obecnie przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ Solidarność podczas obchodów 39. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980. Regionalne uroczystości odbyły się 7 lipca br. w Świdniku.

czytaj więcej...
 
Kobylany, 7 lipca 2019 r.

Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności zawitał do Parafii pw. Narodzenia NMP w Kobylanach

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kobylanach jest kolejnym „przystankiem” w wędrówce Matki Bożej Robotników Solidarności po podkarpackiej ziemi.

czytaj więcej...
 
Krosno, 6 lipca 2019 r.

T. Majchrowicz: Solidarność to nie tylko walka o prawa pracownicze ale i kultywowanie tradycji sportowych

Tuż po zakończeniu 30. edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Tadeusz Majchrowicz wypowiedział się na temat roli zawodów dla Związku, miasta Krosno, a także o zwycięzcy tegorocznej edycji "Solidarki".

czytaj więcej...
 
Krosno, 6 lipca 2019 r.

30. edycja Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków zakończona! Niesamowity finisz Estończyka

30. edycja "Solidarki" dobiegła końca. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu został Norman Vahtra z zespołu Cycling Tartu.

czytaj więcej...
 
5 lipca 2019 r.

450 zł podwyżki - protestujący sądownicy podpisali porozumienie

Po 59. dniach protestu pracowników sądów i prokuratury, międzyzwiązkowy Sztab Protestacyjny podpisał 4 lipca br. porozumienie z Ministrem Sprawiedliwości. Zgodnie z nim pracownicy otrzymają średnio 450 zł podwyżki od października br. i kolejne 450 zł od stycznia 2020 r.

czytaj więcej...
 
4 lipca 2019 r.

Ostra reakcja „S" na działania szefa EKZZ przeciwko kandydaturze Rafalskiej: Nie ma pan mandatu

Luca Visentini, sekretarz generalny EKZZ, rozesłał list do organizacji zrzeszonych w Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych, w którym w imieniu całego EKZZ wzywa do zablokowania wyboru kandydata z PiS Elżbiety Rafalskiej na funkcję przewodniczącego Komisji ds. Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego. „Jak na razie jesteśmy organizacją demokratyczną i nie ma Pan mandatu do wypowiadania się w tej kwestii" – odpowiedział w ostrym liście Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, członek Komitetu Sterującego i Komitetu Wykonawczego EKZZ.

czytaj więcej...
 
3 lipca 2019 r.

Kolejny krok, aby płaca minimalna była minimalną, a dodatki były dodatkami

Po wyłączeniu z minimalnego wynagrodzenia dodatków za pracę nocną przyszedł czas na dodatek stażowy. Rada Ministrów przyjęła projekt o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej oraz zaakceptowany przez Radę Dialogu Społecznego. To realizacja kolejnego postulatu „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 2 lipca 2019 r.

Sytuacja pracowników DPS na Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego

W dniu 2 lipca br. w Rzeszowie odbyło się posiedzenie plenarne Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
2 lipca 2019 r.

Tadeusz Majchrowicz: „Działania ZNP były decyzją polityczną. Gdyby „S” nie podpisała porozumienia...”

Zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej Tadeusz Majchrowicz był gościem red. Renaty Machnik w Radiu Rzeszów. Rozmowa dotyczyła strajku w oświacie i podwyżek dla nauczycieli.

czytaj więcej...