Dziś jest: Środa 31 maja 2023 Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

Aktualności

Częstochowa, 24 paźdiernika 2018 r.

„Solidarność” zawierzyła się Matce Bożej na Jasnej Górze

24 października 2018 r. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze odbyła się uroczysta Msza Św., inaugurująca XXIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność”, której przewodniczył ks. abp metropolita częstochowski dr Wacław Depo.

czytaj więcej...
 
24 paźdiernika 2018 r.

Beneficjantami działań "S" są nie tylko związkowcy, ale wszyscy Polacy. Zobacz największe sukcesy Związku

Beneficjantami działań Solidarności są nie tylko związkowcy, ale również wszyscy Polacy. To odróżnia „S” od związków branżowych i... od innych związków. Jakie były najważniejsze sukcesy związku w ciągu upływającej kadencji jego władz? Przedstawiamy subiektywny katalog.

czytaj więcej...
 
Krosno, 22 października 2018 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

22 października 2018 r. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
Lubatowa, 21 października 2018 r.

Powitanie obrazu MB Robotników Solidarności w Lubatowej

W niedzielę 21 października obraz Matki Bożej Robotników Solidarności wędrujący po ziemi podkarpackiej zawitał do kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa w Lubatowej.

czytaj więcej...
 
19 października 2018 r.

Kto zostanie przewodniczącym "S"? Już w przyszłym tygodniu Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność

W dniach 25-26 października 2018 roku odbędzie się Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność. Miejscem obrad będzie Częstochowa. Do kompetencji KZD należy m.in. uchwalanie ogólnego programu działania Związku, zmiana Statutu oraz wybór przewodniczącego Komisji Krajowej. Od 2010 funkcję przewodniczącego "S" pełni Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
19 października 2018 r.

Jesteśmy po to, żeby rozwiązywać problemy

25 października rozpocznie się Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność, który podsumuje ostatnie 4 lata działalności związku.

czytaj więcej...
 
19 października 2018 r.

Mijają 34 lata od uprowadzenia księdza Popiełuszki. Zapłacił cenę życia za głoszenie prawdy

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko, patron NSZZ „Solidarność” zapłacił cenę życia za głoszenie prawdy i stawanie w obronie skrzywdzonych i prześladowanych robotników. Został zamordowany 19 października 1984 r. przez oprawców z Grupy „D” Departamentu IV MSW.

czytaj więcej...
 
16 października 2018 r.

Musimy uszczelnić działania niektórych sieci handlowych!

- Jeżeli wiodąca działalność firmy związana jest z handlem, to nie może być tak, że sieci to wykorzystują i obchodzą przepisy i są w tym dniu instytucją, w której można odebrać przesyłki pocztowe. Polak potrafi, ale tak nie powinno się do tego podchodzić. Dlatego musimy to uszczelnić - mówił dzisiaj Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w Polskim Radiu Białystok.

czytaj więcej...
 
16 października 2018 r.

Franco Pisano o Janie Pawle II dla "TS": Potrafił żartować, dowcipnie odpowiadać, ale też i wzruszać

– Gdy jeden z dziennikarzy podczas powrotu z Afryki poprosił papieża o podsumowanie podróży, ten odpowiedział mu celnie: „Ale to pana zadanie, nie chcę zabierać panu chleba”. O św. Janie Pawle II z Franco Pisano, watykanistą, wieloletnim dziennikarzem Włoskiej Agencji Prasowej ANSA, rozmawia Anna Kłossowska.

czytaj więcej...
 
Krosno, 15 października 2018 r.

Ludzie "Solidarności" w wyborach do Rady Miasta Krosna

W związku ze zbliżającym się terminem wyborów samorządowych przedstawiamy Państwu kandydatury Ludzi "Solidarności" do Rady Miasta Krosna. Zachęcamy do udziału w wyborach. Postawmy na wiarygodność i uczciwość.

czytaj więcej...