Dziś jest: Środa 31 maja 2023 Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

Aktualności

Łubno Opace, 19 maja 2019 r.

Peregrynacja obrazu MB Robotników Solidarności w Łubnie Opacym

Po tygodniu przebywania w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Rogach obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, peregrynujący po Regionie Podkarpacie, został przekazany do Parafii pw. Chrystusa Króla i Najświętszej Maryi Panny Królowej w Łubnie Opacym.

czytaj więcej...
 
18 maja 2019 r.

Celem jest wyeliminowanie Kościoła

Z prof. dr. hab. Mieczysławem Rybą, historykiem, wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, rozmawia Mariusz Kamieniecki

czytaj więcej...
 
17 maja 2019 r.

Duda odpowiada Wałęsie – realizujemy decyzję Pana Ojca

Piotr Duda, przewodniczący Solidarności odpowiedział na apel Jarosława Wałęsy, kandydata na europosła, o zmianę decyzji zakazującej Europejskiemu Centrum Solidarności korzystania z logo Związku. Wyraził też pogląd, że do znaku i nazwy prawo powinien mieć cały naród.

czytaj więcej...
 
16 maja 2019 r.

Duchowe przygotowanie w Regionie Podkarpacie z obrazem Matki Bożej Robotników Solidarności

Od ponad 30 tygodni na terenie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” trwa peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. – To niesamowite wydarzenie – mówi Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
14 maja 2019 r.

Nie może zabraknąć „Solidarności”

Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza 2 czerwca członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na Święto Dziękczynienia do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Tegoroczne hasło brzmi: „Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego”.

czytaj więcej...
 
Rogi, 12 maja 2019 r.

Matka Boża Robotników Solidarności zawitała do Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Rogach

Kolejnym „przystankiem” w peregrynacji obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności na terenie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” jest Parafia pw. Św. Bartłomieja w Rogach.

czytaj więcej...
 
8 maja 2019 r.

Stanowisko KSOiW NSZZ „Solidarność” ws. dyskusji oświatowych w ramach okrągłego stołu edukacyjnego

Obradujące w dniach 7-8 maja w Warszawie Prezydium Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” przyjęło stanowisko dotyczące obrad okrągłego stołu edukacyjnego.

czytaj więcej...
 
Krosno, Jasło, Sanok, 3 maja 2019 r.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

W piątek 3 maja w miastach naszego Regionu odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

czytaj więcej...
 
Krosno, 3 maja 2019 r.

Powitanie obrazu MB Robotników Solidarności w Krośnie – Polance

3 maja br. w piękne majowe Święto Matka Boża Robotników Solidarności zawitała do Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Krośnie – Polance.

czytaj więcej...
 
2 maja 2019 r.

P. Duda: Trzeba wspierać wartości chrześcijańskie, które „Solidarność” ma w Statucie

Uważamy, że trzeba budować i wspierać te wartości, które związek zawodowy „Solidarność” ma w statucie, czyli wartości chrześcijańskie i naukę społeczną Kościoła – powiedział w Wieprzu (śląskie) przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...