Dziś jest: Środa 31 maja 2023 Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

Aktualności

Sanok 16 lutego 2018 r.

Zmarł Eugeniusz Chytła

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, iż w dniu 16 lutego 2018 r. odszedł do Pana zasłużony dla "Solidarności" Eugeniusz Chytła. 

czytaj więcej...
 
16 lutego 2018 r.

Stop przemocy w miejscu pracy! Chcemy konwencji MOP!

Związki zawodowe wzywają rządy i pracodawców do przyjęcia nowej konwencji Międzynarodowej Organizacji Pracy mającej na celu wyeliminowanie przemocy i molestowania seksualnego w miejscu pracy. Pierwsza dyskusja dotycząca nowej konwencji już w czerwcu tego roku.

czytaj więcej...
 
15 lutego 2018 r.

Oświadczenie Przewodniczącego KK "S" w/s #fakenews n/t prac Komisji Kodyfikacyjnej dot. prawa pracy

Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, coraz częściej w środkach masowego przekazu ukazują się informacje na temat prac Komisji Kodyfikacyjnej prawa pracy. - czytamy w Oświadczeniu Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotra Dudy

czytaj więcej...
 
14 lutego 2018 r.

Pracownicy tymczasowi, płaca minimalna, urlopy. Obradował zespół ds. prawa pracy

Wydłużenie urlopu wypoczynkowego, modyfikacja składników wynagrodzenia minimalnego, a także zmiany diet w zagranicznej podróży służbowej to tylko niektóre zagadnienia, którymi zajmie się zespół problemowy ds. prawa pracy Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
12 lutego 2018 r.

Najnowszy Tygodnik Solidarność: #GermanDeathCamps Społecznicy wyręczają państwo

„Próba ucieczki od odpowiedzialności za zbrodnie ludobójstwa dokonane w czasie II wojny światowej przez Niemców od zawsze wzbudzała sprzeciw. Społeczne inicjatywy powstające w Polsce obalają półprawdy, manipulacje i kłamstwa światowego myślenia o bolesnej przeszłości” - pisze Izabela Kozłowska w artykule: „Społecznicy wyręczają państwo”, który otwiera temat numeru.

czytaj więcej...
 
9 lutego 2018 r.

Krzyczeli do represjonowanych działaczy Solidarności: "Zachciało wam się Ameryki skur***syny..."

Musieli czołgać się w samej bieliźnie po śniegu. W zimie spali w namiotach bez podpinek i podłóg. Obarczani byli bezsensownymi pracami, jak kopanie i zasypywanie rowów. Tak wyglądał obóz wojskowy zorganizowany na przełomie 1982 i 1983 roku, na który powołano ponad 300 działaczy „Solidarności”. Dzisiaj zakończył się proces generałów SB odpowiedzialnych za represjonowanie opozycjonistów.

czytaj więcej...
 
8 lutego 2018 r.

List abp. Gądeckiego do Przewodniczącego "S" Piotra Dudy z podziękowaniem za inicjatywę wolnych niedziel

"W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym serdecznie podziękować za podjęcie inicjatywy ustawodawczej, regulującej kwestię ograniczenia handlu w niedzielę" - pisze abp Stanisław Gądecki w liście do przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudy.

czytaj więcej...
 
7 lutego 2018 r.

Sejm tworzy kolejną wyrwę w powszechnym systemie ubezpieczeniowym

Nowo uchwalona przez Sejm ustawa Prawo przedsiębiorców (druk sejmowy nr 2051) wprowadza możliwość nieodprowadzania składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe w ciągu pierwszych 6 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej.

czytaj więcej...
 
6 lutego 2018 r.

Pracujesz w Holandii zgłaszaj naruszenia!

Problemy Polaków pracujących w Holandii są monitorowane przez polskie i niderlandzkie instytucje. Wszelkie naruszenia prawa pracy wobec Polaków pracujących w Królestwie Niderlandów, powinny być zgłaszane. Polacy na pewno nie zostaną bez pomocy.

czytaj więcej...
 
6 lutego 2018 r.

Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 4: aktywne wsparcie na rzecz zatrudnienia

17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych.

czytaj więcej...