Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

15 czerwca 2020 r.

Pomoc finansowa dla dużych przedsiębiorstw!

Komisja Europejska zatwierdziła w zeszłym tygodniu polski program pomocy o wartości 7,5 mld zł na dokapitalizowanie dużych przedsiębiorstw oraz niektórych większych małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w związku z pandemią Covid-19. To finalna, piąta część tarczy finansowej dla dużych przedsiębiorstw.

czytaj więcej...
 
Krosno, 12 czerwca 2020 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

12 czerwca br. w siedzibie Regionu Podkarpacie w Krośnie odbyło sie kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
10 czerwca 2020 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał "kartę rodziny"

Gwarancja świadczeń prorodzinnych i wsparcia finansowego rodziny - to zobowiązania z podpisanej w środę przez ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy "karty rodziny". Prezydent podkreślał podczas środowego wystąpienia, że zobowiązuje się "chronić rodzinę".

czytaj więcej...
 
10 czerwca 2020 r.

Dwustronna inicjatywa partnerów społecznych ma pomóc starszym pracownikom

8 czerwca doszło do podpisania Porozumienia strony pracowników oraz strony pracodawców RDS na rzecz aktywnego starzenia się. Jest to element wdrażania w Polsce porozumienia europejskich partnerów społecznych z 8 marca 2017 r.

czytaj więcej...
 
9 czerwca 2020 r.

Porozumienie w mundurowej Solidarności

Przedstawiciele Solidarności Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Policji podpisali 8 czerwca porozumienie o współpracy.

czytaj więcej...
 
9 czerwca 2020 r.

Komisja rozpoczyna dyskusję o przyszłości Europejskiego Filaru Praw Socjalnych

8 czerwca Komisja Europejska zorganizowała pierwsze „przesłuchanie” europejskich partnerów społecznych w związku z przygotowywaniem planu wdrożenia Europejskiego Filaru Praw Socjalnych.

czytaj więcej...
 
8 czerwca 2020 r.

Uczciwej płacy minimalnej powinien towarzyszyć sprawny system rokowań zbiorowych

3 czerwca Komisja Europejska rozpoczęła 2 fazę konsultacji z partnerami społecznymi na temat możliwych działań na rzecz stworzenia unijnych ram dla europejskiej płacy minimalnej. Zgodnie z postulatem EKZZ, dołączono do tego kwestię promowania rokowań zbiorowych jako podstawowego instrumentu ustalania płac.

czytaj więcej...
 
5 czerwca 2020 r.

Związkowa spółka DomS przedstawi specjalną ofertę dla członków Solidarności

Związkowa spółka DomS zarządza siedmioma ośrodkami wypoczynkowymi na Podhalu, w Górach Opawskich oraz w Polsce centralnej. Najbardziej popularnym ośrodkiem jest hotel HYRNY w Zakopanem, który znajduje się tuż przy Krupówkach. Jak się dowiedzieliśmy, spółka ma przedstawić specjalną ofertę dla członków Solidarności.

czytaj więcej...
 
5 czerwca 2020 r.

Prezydium KK: „Solidarność” nie pozwoli przehandlować wolnych niedziel

Nie ma żadnych przesłanek uzasadniających zawieszenie ograniczenia handlu w niedzielę. Postulat przywrócenia niedziel handlowych, poparty m.in. przez Forum Związków Zawodowych, jest nie do przyjęcia. „Solidarność” pod żadnym pozorem nie zamierza uczestniczyć w liberalizowaniu ustawy – czytamy w stanowisku Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
5 czerwca 2020 r.

Piotr Duda: Apeluję do marszałka Grodzkiego o szybkie procedowanie dodatku solidarnościowego

Podpisując 5 maja nową umowę programową z kandydatem na Prezydenta Andrzejem Dudą wskazywaliśmy, że jeden z postulatów może zostać bardzo szybko zrealizowany. I tak się dzisiaj stało.

czytaj więcej...