Dziś jest: Piątek 27 maja 2022 Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Aktualności

29 września 2016 r.

Prezydium KK pozytywnie o projekcie ustawy MRPiPS

Obradujące w Gdańsku prezydium KK NSZZ "Solidarność" popiera zmiany przedstawione przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w projekcie o zmianie ustawy o pomocy społecznej, w zakresie zmiany reguły przyznawania zasiłku stałego dla osób, które wystąpiły z wnioskiem o ustalenie stopnia niepełnosprawności.

czytaj więcej...
 
29 września 2016 r.

29. września - święto Michała Archanioła

W Kościele katolickim w dniu 29 września obchodzimy wspomienie Michała Archanioła. Wspomnienie to jest w sposób szczególny istotne dla podkarpackiej "Solidarności". Patronem Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" jest błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz, założyciel Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła(CSMA).

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 24-25 września 2016 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie bł ks. Jerzego Popiełuszki - Patrona NSZZ "Solidarność" pełnili na warszawskim Żoliborzu Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...
 
Krosno, 24 września 2016 r.

Walne Zebranie Delegatów Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W sobotę 24 września 2016 r. w restauracji "Galicyjskie Jadło" przy ul. Bieszczadzkiej w Krośnie odbyło się Walne Zebranie Delegatów Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 20 września 2016 r.

Stanowisko ws. emerytur pomostowych jednogłośnie przyjęte przez podkarpacką WRDS

W dniu 20 września w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyło się posiedzenie plenarne Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W porządku obrad uwzgledniono głosowanie Rady nad projektem stanowiska przedłożonym przez Przewodniczacego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" - Tadeusza Majchrowicza ws. wygaszania emerytur pomostowych. Projekt ten powstał z inicjatywy Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Krosno Glass Sp. z o.o. W obradach Rady uczestniczył Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" - Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
Częstochowa, 17-18 września 2016 r.

Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

W ten weekend odbywała się 34. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Jak co roku, nasz Związek udał się na Jasną Górę, aby pomodlić się w intencji Ojczyzny i ludzi pracy. Z naszego Regionu wyruszyły, także w tym celu autokary Związkowców z Krosna, Sanoka, Brzozowa i Jasła. W uroczystościach uczestniczył także Przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" - Tadeusz Majchrowicz, oraz Kapelan podkarpackiej "Solidarności" - ks. Krzysztof Mijal.

czytaj więcej...
 
Krosno, 16 września 2016 r.

Dzień Sybiraka w Krośnie

W sobotę 17 września przypada 77. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest ona symbolem naznaczenia ich życia, a także sposobem na zachowanie w pamięci tragedii i tułaczego losu. W tym dniu ku czci osób zesłanych na Syberię obchodzony jest Dzień Sybiraka.

czytaj więcej...
 
13 września 2016 r.

Sejmowa podkomisja odrzuciła poprawkę "S" w sprawie "emerytur stażowych"

"Solidarność" przekazała stronie rządowej projekt zmian ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, wskazujący na źródła dochodów do obniżenia wieku emerytalnego. Obradująca wczoraj sejmowa podkomisja pracująca nad prezydenckim projektem ustawy przywracającym wiek emerytalny odrzuciła poprawkę Związku umożliwiającą przejście na emeryturę osobom, które mają okres składkowy wynoszący łącznie co najmniej 35 lat dla kobiet oraz 40 lat dla mężczyzn, niezależnie od wieku ubezpieczonego.

czytaj więcej...
 
Sanok, 8 września 2016 r.

Spotkanie z Andrzejem Kołodziejem w Sanoku

W Sali Gobelinowej w Muzeum Historycznym w Sanoku odbyło się spotkanie z Andrzejem Kołodziejem, przywódcą strajku w Stoczni im. Komuny paryskiej w Gdyni, wiceprzewodniczącym MKZ i sygnatariuszem Porozumień Sierpniowych 31 sierpnia 1980 r. 

czytaj więcej...
 
Krosno, 7 września 2016 r.

Poświęcenie obelisku upamiętniającego 1050. Rocznicę Chrztu Polski

W parafii pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, którą poprzedziło poświęcenie obelisku upamiętniającego 1050. rocznicę Chrztu Polski. Obelisk powstał z inicjatywy parafii oraz Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...