Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

Sanok, 6 września 2017 r.

Oświadczenie Ewy Latusek - Przewodniczącej KM NSZZ "Solidarność" w sanockim Autosanie

Poniżej publikujemy treść oświadczenia Ewy Latusek - Przewodniczącej KM NSZZ "Solidarność" sanockim Autosanie...

czytaj więcej...
 
5 września 2017 r.

16. września protest NSZZ „Solidarność” przed siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie!

„Wiek emerytalny – Nasze prawo – Nasz wybór” -  to hasło organizowanej 16 września przez NSZZ „Solidarność” pikiety przed siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie. Decyzję podjęła obradująca w Lubinie w dniach 30-31.08. Komisja Krajowa. To reakcja na działania KE w sprawie zróżnicowanego wieku emerytalnego wchodzącego w Polsce 1 października.

czytaj więcej...
 
5 września 2017 r.

Nowelizacja ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej weszła w życie

31 sierpnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, 18 lipca 2017 r., poz. 1386). Wraz z nowelizacją ustawa o działaczach opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych z powodów politycznych zmienia charakter z pomocowego na godnościowy.

czytaj więcej...
 
Krosno, 4 września 2017 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny i osób internowanych

W Bazylice Kolegiackiej w Krośnie pw. Trójcy Przenajświętszej odbyła się uroczysta msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny i osób internowanych w roku 1981. Po liturgii na placu kościoła nastąpiło poświęcenie i zainstalowanie Krzyża Internowanych.

czytaj więcej...
 
29 sierpnia 2017 r.

Pogrzeb Romana Giedrojcia w Słupsku 1 września

 

Pogrzeb naszego przyjaciela Romana Giedrojcia odbędzie się w Słupsku 1 września 2017r. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą w kościele Mariackim o godzinie 13.00.

 

czytaj więcej...
 
28 sierpnia 2017 r.

37 lat "Solidarności"

31 sierpnia 2017 r. (czwartek) w 37. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” zostaną odprawione Msze Święte w intencji NSZZ „Solidarność” i Ludzi Pracy:

czytaj więcej...
 
27 sierpnia 2017 r.

Nie żyje Roman Giedrojć Główny Inspektor Pracy.

W wieku 67 lat zmarł Roman Giedrojć Główny Inspektor Pracy. Kondolencje pogrążonej w smutku Rodzinie i pracownikom Państwowej Inspekcji Pracy składa Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz przyjaciele z Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Warszawa, 22 sierpnia 2017 r.

Spotkanie w Ministerstwie Rozwoju w sprawie Krosno Glass sp. z o.o.

W dniu 22 sierpnia 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Posła na Sejm RP – Piotra Babinetza, na wniosek Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Krosno Glass Sp. z o.o.

czytaj więcej...
 
Sanok, 21 sierpnia 2017 r.

Zmarł Jan Tomczuk

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 sierpnia 2017 r. zmarł Jan Tomczuk, były członek naszego Związku, wyróżniony tytułem: "Zasłużony dla Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Krosno, 23 sierpnia 2017 r.

Zaproszenie na poświęcenie i wmurowanie Krzyża Internowanych

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Mszy świętej, która odbędzie się w dniu 3 września 2017 r. o godz. 12:00 w Bazylice Kolegiackiej w Krośnie pw. Trójcy Przenajświętszej.

czytaj więcej...