Dziś jest: Piątek 27 maja 2022 Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Aktualności

Krosno, 21 marca 2018 r.

Zmarł Kazimierz Jarząb

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 marca br. zmarł w wieku 86 lat Kazimierz Jarząb, tata naszego Kolegi Wojciecha Jarząba - Z-cy Przewodniczacego Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność". Wraz z zapewnieniem o naszej modlitwie i pamięci składamy wyrazy współczucia na ręce naszego Kolegi.

Pogrzeb Śp. Kazimierza odbędzie się w sobotę tj. 24 marca 2018 r. w Kościele pw. św. Piora i Jana z Dukli w Krośnie (KOŚCIÓŁ DOLNY). O godzinie 10:00 rozpocznie się różaniec za duszę zmarłego, natomiast Msza święta zaplanowana została na godz. 10:30.

czytaj więcej...
 
21 marca 2018 r.

Młodzi w dialogu – Dialog o młodych, zapowiedź konferencji

W dniach 11-12 kwietnia 2018 roku w Warszawie odbędzie się Forum Młodych NSZZ „Solidarność”. Hasłem przewodnim wydarzenia będzie: „Młodzi w dialogu – Dialog o młodych”. Celem organizacji wydarzenia jest włączanie młodych członków NSZZ „Solidarność” w debatę o ruchu związkowym i jego przyszłości.

czytaj więcej...
 
19 marca 2018 r.

Najnowszy TS: Kara Śmierci za zły gen – o aborcji i życiu z zespołem Downa

„Eugenika aborcyjna oznacza w rzeczywistości karę śmierci dla najbardziej bezbronnej części naszego społeczeństwa. Nie zadaje się im pytań. Nie daje wyboru. Jak egoistycznie brzmią w obliczu tego słowa zwolenniczek aborcji – moje ciało, moja sprawa” - pisze red. nacz. Michał Ossowski we wstępniaku. Tematem numeru jest aborcja i życie z zespołem Downa.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 15-16 marca 2018 r.

80. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę  przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej Solidarności.

czytaj więcej...
 
16 marca 2018 r.

Piotr Duda: Ta konferencja pokazała problem z pluralizmem związkowym. Pracownicy są dyskryminowani

"To przełomowa chwila dla NSZZ Solidarność, bo ta konferencja pokazała jedno: jest problem z pluralizmem związkowym, jest dyskryminacja pracowników, którzy chcą zakładać związki zawodowe" - mówił przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda na konferencji prasowej podsumowującej debatę konstytucyjną "Wolność zrzeszania czy wolność zwalniania?".

czytaj więcej...
 
15 marca 2018 r.

Konferencja z udziałem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry

„Solidarność” od lat alarmuje, że szczególna ochrona działaczy związkowych przed zwolnieniem i dyskryminacją jest fikcją. I to nie tylko za sprawą przepisów prawa, które są niewystarczające. Głównie za sprawą indolencji wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania, co dobitnie wykazują statystyki.

czytaj więcej...
 
12 marca 2018 r.

Niedziela jest dla Boga i dla rodziny - Wywiad z Tadeuszem Majchrowiczem Zastępcą Przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność"

Z Tadeuszem Majchrowiczem, zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, rozmawia Mariusz Kamieniecki.

czytaj więcej...
 
12 marca 2018 r.

Najnowszy Tygodnik Solidarność: Paradis Judaeorum. Pisanie o Żydach jest niebezpieczne, mimo to próbujemy

„Oskarżeniom o polski antysemityzm przeczy rozkwit życia żydowskiego w Polsce. Od 1989 roku dziesiątki żydowskich fundacji, festiwali, konferencji naukowych na stałe wpisały się w nasz krajobraz” - pisze Jakub Pacan.

czytaj więcej...
 
11 marca 2018 r.

[video] Piotr Duda w TVP Info: Prezesi sieci handlowych odreagowują frustrację na pracownikach

- Prezesi sieci handlowych, jak się okazuje, swoich pracowników traktują jak przedmiot żeby odreagować frustrację po przegranej kampanii dotyczącej wolnych niedziel. Nie wystarczyły miliony, nie wystarczył lobbing, nie wystarczyły swoje media - mówił Przewodniczący Solidarności Piotr Duda w TVP Info.

czytaj więcej...
 
8 marca 2018 r.

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie pragnie złożyć wszystkim Paniom życzenia z okazji ich święta.

czytaj więcej...