Dziś jest: Środa 31 maja 2023 Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

Aktualności

20 grudnia 2018 r.

Wesołych Świąt!

Wkrótce narodzi się Syn Boży. W tym szczególnym czasie niech połączy nas wspólne oczekiwanie na Jego przyjście, a rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole przysporzy nam wielu radości i wzruszeń.

czytaj więcej...
 
Elbląg, 19 grudnia 2018 r.

Tadeusz Majchrowicz w Elblągu: Żądamy dekomunizacji sądów

Choć Elbląg stał nieco na uboczu głównych wydarzeń tragicznego Grudnia 1970 r., elblążanie stracili trzech swoich mieszkańców. W Gdańsku zginął Waldemar Rebinin, w Gdyni Zbigniew Godlewski, a w samym Elblągu 18 grudnia – Marian Sawicz. Dlatego właśnie 18 grudnia mieszkańcy Elbląga obchodzą tę smutną rocznicę. Wczoraj po raz 48.

czytaj więcej...
 
Zagórz, 15 grudnia 2018 r.

Peregrynacja obrazu MB Robotników Solidarności w Zagórzu

Kolejnym „przystankiem” w peregrynacji obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności na podkarpackiej ziemi jest parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zagórzu.

czytaj więcej...
 
14 grudnia 2018 r.

Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda: Dialog będziemy prowadzić na ulicach

– Od momentu podpisania porozumienia płacowego z pielęgniarkami i położnymi obserwujemy, że wszystkie porozumienia wymuszane są protestami i odbywają się poza Radą Dialogu. To jasny sygnał, gdzie jest nasze miejsce – mówi Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, w rozmowie z Cezarym Krysztopą.

czytaj więcej...
 
14 grudnia 2018 r.

Informacje dla struktur związkowych w zakresie obowiązków informacyjnych oraz sprawozdawczych

Przedstawiamy nową formułę oraz nowe obowiązujące terminy dotyczące składania informacji oraz deklaracji podatkowych.

czytaj więcej...
 
Krosno, Jasło, Sanok, 13 grudnia 2018 r.

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego

W dniu 13 grudnia 2018 r., w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w miastach naszego Regionu zostały odprawione Msze św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 13-14 grudnia 2018 r.

89. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
12 grudnia 2018 r.

Solidarność szykuje się do protestów

Powiększające się dysproporcje wynagrodzeń w budżetówce, brak realizacji obietnic wyborczych w zakresie wysokości kwoty wolnej od podatku, waloryzacji kosztów uzyskania przychodu i kwot progów podatkowych, osłabienie dialogu społecznego i pomijanie związków zawodowych w procesie konsultacji, a dodatkowo niepewność co do przyszłych cen energii i niejasne deklaracje wprowadzenia rekompensat dla odbiorców indywidualnych, to główne powody planowanych przez Solidarność protestów. 

czytaj więcej...
 
11 grudnia 2018 r.

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W dniu 13 grudnia 2018 r., w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w miastach naszego Regionu zostaną odprawione Msze św. w intencji Ojczyzny i Ofiar stanu wojennego.

czytaj więcej...
 
10 grudnia 2018 r.

Związkowe votum nieufności dla minister Anny Zalewskiej

Brak godnych podwyżek i konflikt wokół godzin karcianych - to główne problemy, o których alarmowali związkowcy z oświatowej Solidarności podczas poniedziałkowych konferencji prasowych, które odbyły się w całej Polsce.

czytaj więcej...