Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Warszawa, 5 października 2019 r.

Ostatnia droga Kornela Morawieckiego. Marszałek senior spoczął na Powązkach

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, założyciel „Solidarności Walczącej”, marszałek senior Sejmu VIII kadencji i ojciec premiera Mateusza Morawieckiego spoczął w sobotę na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

czytaj więcej...
 
3 października 2019 r.

Tadeusz Majchrowicz: Gdyby płaca minimalna była propozycją pracodawców, to wynosiłaby 1480 zł

To nie jest tak, że przestaną istnieć firmy i pracodawcy wymrą. Wystarczy sobie przypomnieć o tym co było podczas wprowadzania zakazu handlu w niedzielę - mówił w rozmowie dla Radia Zachód zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
3 października 2019 r.

Niższy PIT, czyli wyższe zarobki!

Od 1 października zaczęła obowiązywać niższa stawka PIT. Większość Polaków zamiast dotychczasowych 18 proc. będzie płaciła 17-proc. podatek. Jednocześnie ponaddwukrotnie podwyższone zostały koszty uzyskania przychodu. To w praktyce oznacza podwyżkę wynagrodzeń ok. 25 mln Polaków.

czytaj więcej...
 
2 października 2019 r.

R. Proksa o włoskim strajku zapowiadanym przez Broniarza: Nie wchodzimy w to!

Prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował dziś na konferencji prasowej, że nie zorganizuje typowego strajku, ale nauczyciele chcą kontynuować protest. - Będzie za to strajk włoski. Nauczyciele nie będą wykonywać żadnych dodatkowych obowiązków - powiedział Broniarz. 

czytaj więcej...
 
Warszawa, 1 października 2019 r.

Unijni związkowcy o pracy w międzynarodowych korporacjach: mimo wielu działań sytuacja się pogarsza

113 uczestników z około 20 organizacji związkowych z całej Europy, we wtorek 1 października, w Hotelu GoldenTulip w Warszawie, wzięło udział w panelu dyskusyjnym pod hasłem „30 lat w kapitalizmie”.

czytaj więcej...
 
30 września 2019 r.

Piotr Duda: Nigdy nie zapomnimy, jak wiele Mu zawdzięczamy

- Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Ojca, Kornela Morawieckiego. Człowieka „Solidarności”, osoby niezwykle nam bliskiej, wielkiego Bohatera polskiej drogi do wolności – napisał w liście kondolencyjnym do Premiera Mateusza Morawieckiego przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
Skarżysko-Kamienna, 28 września 2019 r.

Zbrojeniówka i przemysł lotniczy w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej

Od procesji z obrazem i relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona "Solidarności", rozpoczęła się 28 września w skarżyskim Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, XXIV Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Jasło, 27 września 2019 r.

Odsłonięcie Pomnika Żołnierzy Wyklętych w Jaśle

27 września w Jaśle odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem Pomnika Żołnierzy Wyklętych. Pomnik powstał z inicjatywy Zarządu Powiatu Jasielskiego i znajduje się na skwerze przy budynku Zespołu Szkół nr 4, od strony placu Żwirki i Wigury.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 26 września 2019 r.

„S” z propozycją nowego systemu wynagradzania nauczycieli

26 września w warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność odbyły się obrady Nadzwyczajnej Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania „S”. Tuż po nich zorganizowano briefing prasowy, na którym miejsce miała prezentacja założeń nowego systemu wynagradzania nauczycieli, które przygotowała Solidarność.

czytaj więcej...
 
26 września 2019 r.

Zmarł Stefan Kubowicz. Wieloletni skarbnik i członek Prezydium Komisji Krajowej

Stefan Kubowicz w październiku skończyłby 72 lata. Był wieloletnim skarbnikiem Komisji Krajowej. Wcześniej aktywnie działał w Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Msza św. i pogrzeb śp. Stefana Kubowicza odbędą się 28 września w sobotę o godzinie 12.00 w Kasinie Wielkiej (woj. małopolskie).

czytaj więcej...