Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

14 kwietnia 2020 r.

Poradnik pracownika w dobie epidemii cz. 1. Czy można powstrzymać się od wykonywania pracy?

31 marca 2020 r. weszła w życie "Tarcza antykryzysowa”, w której rząd przygotował szereg rozwiązań m.in. dla przedsiębiorców, ale też i dla pracowników. W tym trudnym czasie pojawia się szereg niejasności, wątpliwości i pytań, na które postaramy się odpowiedzieć.

czytaj więcej...
 
12 kwietnia 2020 r.

Papież Franciszek: Unia Europejska stoi przed epokowym wyzwaniem

Papież Franciszek w wielkanocnym orędziu powiedział, że Unia Europejska stoi w obecnym momencie pandemii przed epokowym wyzwaniem, od którego - jak dodał - zależeć będzie przyszłość jej samej i całego świata. Apelował o solidarność i unikanie podziałów.

czytaj więcej...
 
10 kwietnia 2020 r.

Piotr Duda: Niech w tym trudnym momencie nie zabraknie prawdziwej międzyludzkiej solidarności

Drodzy Członkowie i sympatycy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, życzę aby Święta Wielkiej Nocy – najważniejszy czas ludzi wierzących w Zmartwychwstanie naszego Zbawiciela – Jezusa Chrystusa, był czasem zadumy, modlitwy, radości i nadziei.

czytaj więcej...
 
10 kwietnia 2020 r.

Tarcza Antykryzysowa w Krosno Glass S.A.

W zawiązku z sytuacją gospodarczą w Krosno Glass S.A., jaka powstała w następstwie wystąpienia COVID-19, w dniu 8 kwietnia 2020 r. Pracodawca i działające w Spółce Organizacje Związkowe zawarły Porozumienie.

czytaj więcej...
 
10 kwietnia 2020 r.

Życzenia Wielkanocne

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni wszystkich pokojem i wiarą...

czytaj więcej...
 
9 kwietnia 2020 r.

„Przedłużamy obostrzenia”. Trwa konferencja premiera, ministra zdrowia i ministra edukacji

Przedłużamy obostrzenia, wszystkie regulacje przeciwko koronawirusowi. Ponieważ one działają dobrze – zapowiedział premier.

czytaj więcej...
 
8 kwietnia 2020 r.

COVID-19: Związki muszą monitorować sytuację pracowniczą wokół pandemii

Na stronie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” została uruchomiona specjalna zakładka poświęcona działaniom związkowym dotyczącym walki z pandemią, a także pilnowania by nie naruszano przy tym praw pracowniczych.

czytaj więcej...
 
8 kwietnia 2020 r.

Piotr Duda: Nie ma stanowiska strony społecznej Rady Dialogu Społecznego

Oświadczenie Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” oraz Wiceprzewodniczącego RDS Piotra Dudy ws. bezprawnego powoływania się na uzgodnienia strony społecznej Rady Dialogu Społecznego.

czytaj więcej...
 
8 kwietnia 2020 r.

Stanowisko Prezydium Komisji Krajowej: Epidemia nie zwalnia Rządu z przestrzegania prawa

NSZZ „Solidarność” stanowczo protestuje przeciwko brakowi konsultacji społecznych projektu ustawy drugiego etapu „Tarczy antykryzysowej”. To złamanie podstawowych zasad dialogu społecznego, konstytucji oraz prawa międzynarodowego – czytamy w stanowisku Prezydium Komisji Krajowej.

czytaj więcej...
 
8 kwietnia 2020 r.

"Solidarność" na kryzys cz. 11: Terminy w "tarczy antykryzysowej" – informacja nie tylko dla prawników

W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonego z powodu COVID-19 wprowadzono szczególne zasady dotyczące biegu terminów.

czytaj więcej...