Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

24 marca 2020 r.

"Głos pracownika": Tarcza antykryzysowa w obronie rynku pracy

Tarcza antykryzysowa to pakiet pomocowy, który przygotował rząd by minimalizować skutki pandemii koronawirusa. – Popieramy ten pakiet, ale będziemy składać do niego swoje propozycje – mówił Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ „S”.

czytaj więcej...
 
24 marca 2020 r.

Ordo Iuris: Prawa i obowiązki Polaków w czasie epidemii koronawirusa - poradnik

Pandemia koronawirusa doprowadziła do nagłej zmiany trybu życia większości Polaków. Wywołuje to liczne pytania i wątpliwości natury prawnej.

czytaj więcej...
 
23 marca 2020 r.

Komunikat Prezydium KK NSZZ „S” w sprawie opinii nad rządowym projektem „Tarcza antykryzysowa”

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w ramach opinii dot. rządowego projektu z dnia 21 marca 2020 r. ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tzw. “Tarcza antykryzysowa”) zgłasza następujące uwagi i postulaty...

czytaj więcej...
 
23 marca 2020 r.

Praca w dobie koronawirusa. Pytania i odpowiedzi

Zagrożenie epidemią koronawirusa to ogromne wyzwanie dla zakładów pracy. Wielu pracodawców wprowadziło tzw. pracę zdalną. Dla większości pracowników to zupełnie nowa sytuacja, która rodzi liczne pytania.

czytaj więcej...
 
21 marca 2020 r.

Prezydent proponuje zmianę w tzw. tarczy antykryzysowej. Chodzi o zwolnienie z płacenia składek ZUS

Podczas dzisiejszej specjalnej konferencji prasowej Prezydent Polski Andrzej Duda odniósł się do pakietu pomocowego dla przedsiębiorców, tzw. tarczy antykryzysowej.

czytaj więcej...
 
20 marca 2020 r.

Ł. Szumowski: Ogłoszenie epidemii jest decyzją trudną, ale te trudne decyzje ratują życie

– Ogłoszenie epidemii w kraju jest decyzją trudną. Patrząc na kraje Europy Zachodniej, patrząc na ilość osób, która umiera codziennie, te trudne decyzje i odpowiedzialne zachowania wszystkich Polaków są decyzjami ratującymi życie – mówił podczas piątkowej konferencji szef resortu zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

czytaj więcej...
 
20 marca 2020 r.

Apel do członków Związku!

– Jeszcze raz w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” apeluję do wszystkich o odpowiedzialność. O powściąganie emocji i zaniechanie prób rozgrywania swoich interesów w tej trudnej sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy – pisze w apelu do członków NSZZ "Solidarność" przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
19 marca 2020 r.

Zmarła nasza Koleżanka Janina Henzel

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 18 marca 2020 r. zmarła nasza Koleżanka Janina Henzel, współzałożycielka i członek Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w jasielskim PKS-ie, skarbnik Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” w Jaśle powołanego 25.10.1980 r.

czytaj więcej...
 
19 marca 2020 r.

Wniosek o zwolnienie z opłat za emisję CO2 wyślemy do Komisji Europejskiej we wtorek

W sytuacji pandemii koronawirusa Covid 19 konieczne jest zawieszenie opłat za emisję CO2 pobieranych w ramach Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (ETS). To miliardy zł, które dzisiaj potrzebne są polskiej, ale i unijnej gospodarce.

czytaj więcej...
 
18 marca 2020 r.

Piotr Duda po wideokonferencji: Wiele proponowanych rozwiązań jest do zaakceptowania. Czas na szczegóły

Zakończyły się wstępne konsultacje reprezentatywnych central związkowych z rządem w sprawie "tarczy antykryzysowej". Wiele proponowanych rozwiązań jest do zaakceptowania, ale czekamy na szczegółowe zapisy - powiedział po rozmowie z minister Jadwigą Emilewicz i minister Marleną Maląg - Piotr Duda, szef "Solidarności".

czytaj więcej...