Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

12 lipca 2018 r.

8. Rocznica śmierci ks. Henryka Jankowskiego. "S" pamięta o swoim Kapelanie

Zastępcy Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ" Solidarność " Bogdan Biś i Tadeusz Majchrowicz złożyli kwiaty na sarkofagu ks.Prałata Henryka Jankowskiego , który zmarł 12 lipca 2010 roku i Jego doczesne szczątki są założone w Bazylice Świętej Brygidy w Gdańsku, którą śp. ks.Henryk odbudowywał i był Jej Proboszczem przez wiele lat .

czytaj więcej...
 
11 lipca 2018 r.

Polka wybrana do władz jednej z największych globalnych federacji związkowych

17-20 czerwca 2018 r. w Liverpool odbył się kongres UNI Global Union, światowej federacji związków zawodowych reprezentujących pracowników szeroko pojętego sektora usług. Do Rady Zarządzającej wybrana została Wiesława Mażarska z Krajowego Sekretariatu Łączności NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Krosno, 9 lipca 2018 r.

Odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu Regionu w kadencji 2018-2022

W siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się pierwsze w kadencji 2018 - 2022 posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
6 lipca 2018 r.

Związek nie musi się podobać. Ważne, żeby był skuteczny

W czerwcu przewodniczący „S” Piotr Duda przemawiał podczas Walnych Zjazdów Delegatów i Kongresów Solidarności. – Nie pozwolimy, aby rząd realizował tylko te pomysły, które sobie sam wymyślił. Chcemy realizacji tych propozycji, o których mówili, gdy byli w opozycji – mówił w ubiegłym tygodniu w Kielcach. Zapowiedział też, że jeśli dialog z rządem nie przyniesie skutku, związkowcy mogą wyjść na ulicę.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 6-7 lipca 2018 r.

84. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
Krosno, 4 lipca 2018 r.

Kamieniec podzielił peleton - wyniki II etapu 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Belg  Alfdan de Decker z  grupy Lotto Soudal U23 wygrał po finiszu z grupy drugi etap 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków w Krośnie, pokonując na finiszu lidera Sylwestra Janiszewskiego i Macieja Paterskiego z grupy Wibatech Merx 7R. Liderem wyścigu pozostał Janiszewski, który ma sześć sekund przewagi nad  Paterskim i dziesięć nad Kamilem Zielińskim z Team Hurom.

czytaj więcej...
 
4 lipca 2018 r.

Konferencja prasowa przed startem 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

 Poniżej publikujemy wideo z konferencji prasowej przed startem 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. Wyścig rozpocznie się w Sanoku, natomiast zakończenie drugiego dzisiejszego etapu odbędzie się na krośnieńskim Rynku.

 

czytaj więcej...
 
4 lipca 2018 r.

Piotr Duda w PR24: Stawiamy ultimatum rządowi. Jeśli nie rozpoczniemy rozmów, czeka nas ulica

- W przypadku sporu o ustawę o Sądzie Najwyższym, trzeba się dostosować do prawa. Jest to zgodne z konstytucją. Te wszystkie histeryczne demonstracje opozycji, które nie przynoszą żadnych skutków, nawet społecznych... Nie było takiego samego napięcia wśród tych posłów, gdy podnoszono wiek emerytalny - mówił przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda, który był gościem Krzysztofa Świątka w Polskim Radiu 24. Rozmowa dotyczyła także m.in sporu o praworządność, zachowania Lecha Wałęsy, czy odmrożenia płac w budżetówce.

czytaj więcej...
 
Uherce Mineralne 2 lipca 2018 r.

Zmarł Wiesław Nanaszko

W dniu 30 czerwca 2018 r. w wieku 64 lat zmarł nasz Kolega Wiesław Nanaszko.

czytaj więcej...
 
Krosno, 28 czerwca 2018 r.

Walne Zebranie Delegatów Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

 

W restauracji „Elwit” w Krośnie odbyło się XXV Walne Zebranie Delegatów Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność”. Dokonano podsumowania kadencji 2014-2018, jak również wybrano władze statutowe Regionu na lata 2018-2022. Przewodniczącym Zarządu Regionu został ponownie wybrany Tadeusz Majchrowicz.

 

czytaj więcej...