Dziś jest: Niedziela 4 czerwca 2023 Imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła

Aktualności

20 lipca 2021 r.

Wspólne stanowisko central związkowych ws. założeń projektu budżetu państwa na 2022 rok

Prezentujemy wspólne stanowisko trzech central związkowych tj. Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność” i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, w sprawie Założeń projektu budżetu państwa na rok 2022.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 lipca 2021 r.

Msza św. w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i „Solidarności”

Od lat, każdego 19-tego dnia miesiąca, czyli w dniu śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Patrona NSZZ „Solidarność”, w Kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie modlimy się w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
15 lipca 2021 r.

Rychu i Zbychu zaczynają kampanię emerytur stażowych

Właśnie rozpoczyna się kampania edukacyjna dotycząca emerytur stażowych. NSZZ Solidarność postawiło sobie za cel, przedstawienie w jasny i przystępny sposób informacji o takiej opcji emerytalnej, która miałaby uzupełnić rozwiązania w obecnym systemie emerytalnym.

czytaj więcej...
 
13 lipca 2021 r.

RDS o założeniach budżetu państwa

12 lipca 2021 r. odbyło się posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego, na którym dyskutowano o założeniach projektu budżetu państwa, propozycjach średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej w roku 2022.

czytaj więcej...
 
12 lipca 2021 r.

Marek Lewandowski: To są mity, że emerytura stażowa będzie niska

Rzecznik prasowy Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, który był gościem Radia Koszalin, odniósł się m.in. do projektu ustawy dotyczącego wprowadzenia emerytur stażowych.

czytaj więcej...
 
Sanok, 9 lipca 2021 r.

"Rozwój Związku" - II tura szkolenia

W piątek 9 lipca w Oddziale Regionu Podkarpacie w Sanoku zakończyło się dwudniowe szkolenie pn. "Rozwój Związku" prowadzone przez trenera Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Janusza Zabiegę.

czytaj więcej...
 
8 lipca 2021 r.

Piotr Duda o słowach Tuska ws. 500 plus: Nie przypominam sobie spotkań z Tuskiem i Kopacz w tak ważnej sprawie

Podczas jego nieobecności zrobiliśmy bardzo wiele. Przypomnę panu Tuskowi – pętaki nie pękają – przez ostatnie 6 lat udało się nam bardzo wiele zrobić dla polskich pracowników – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
7 lipca 2021 r.

Obniżyliśmy wiek emerytalny. Teraz czas na „Emerytury za staż”

Od dzisiaj formalnie rusza obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Emerytura za staż”. Zgodnie z postanowieniem Marszałek Sejmu Elżbiety Witek z dnia 30 czerwca br., która przyjęła wniosek o utworzeniu „Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej ustawy o zmianie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz zmianie niektórych ustaw” – można formalnie rozpocząć akcję zbiórki podpisów pod naszym projektem.

czytaj więcej...
 
Krosno, 6-7 lipca 2021 r.

Szkolenie związkowe

W dniach 6-7 lipca w siedzibie Regionu Podkarpacie w Krośnie odbyło się szkolenie pn. "Rozwój Związku" prowadzone przez trenera Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Janusza Zabiegę, zorganizowane dla działaczy z Organizacji Związkowych z Krosna i Jasła.

czytaj więcej...
 
6 lipca 2021 r.

Tadeusz Majchrowicz o Tusku: "Uważam go za kłamcę"

- Donald Tusk nazwał w Sejmie szefa NSZZ Solidarność pętakiem, gdy naciskaliśmy, by społeczeństwo w referendum wypowiedziało się w sprawie podniesienia wieku emerytalnego. Do polskiej polityki wrócił człowiek, który jednego dnia mówił, że takiego projektu wprowadzał nie będzie, a następnego dnia już to się stało.

czytaj więcej...