Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

17 listopada 2020 r.

Zmarł nasz Kolega Tadeusz Zając

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 14.11.2020 roku w wieku 72 lat zmarł Kol. Tadeusz Zając, współzałożyciel podkarpackiej „Solidarności”, od 1996 do 2006 roku Przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Goodrich Aerospace Poland w Krośnie.

czytaj więcej...
 
16 listopada 2020 r.

„Solidarność” pisze do europosłów: Potrzebujemy stabilnej struktury zapewniającej wzrost wynagrodzeń

28 października 2020 r. Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych. Będzie on niebawem przedmiotem intensywnych prac Parlamentu Europejskiego. NSZZ „Solidarność” zwraca się o wsparcie tej inicjatywy niosącej ze sobą pozytywne skutki dla polskiego świata pracy.

czytaj więcej...
 
16 listopada 2020 r.

Premier o nowej tarczy antykryzysowej: "Użyjemy wszystkich sił i środków, aby ochronić gospodarkę"

W ramach nowej rozszerzonej tarczy antykryzysowej użyjemy wszystkich sił i środków, aby ochronić nasz wspólny skarb, polską gospodarkę - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

czytaj więcej...
 
Sanok, 14 listopada 2020 r.

"Solidarność" pamięta

14 listopada br. minęło osiem lat od śmierci ks. Prałata Adama Sudoła – wieloletniego proboszcza sanockiej Fary, nieformalnego kapelana sanockiej „Solidarności”, opiekuna i duchowego przywódcy opozycji z okresu stanu wojennego, kapłana niezłomnego, który ukochał Boga i Ojczyznę ponad wszystko.

czytaj więcej...
 
Moszczenica, 13 listopada 2020 r.

Ostatnie pożegnanie śp. Bronisława Jędrzejowskiego

13 listopada 2020 r. w Kościele Parafialnym w Moszczenicy odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Bronisława Jędrzejowskiego, byłego Członka Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność”, lekarza stomatologa, wieloletniego Dyrektora Szpitala im. Jana Pawła II w Krośnie.

czytaj więcej...
 
11 listopada 2020 r.

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w miastach naszego Regionu, ze względu na sytuację epidemiologiczną, miały dużo skromniejszy charakter niż zwykle.

czytaj więcej...
 
10 listopada 2020 r.

Michał Ossowski, red. naczelny "TS": Lockdown powinien być poprzedzony konsultacjami ze stroną społeczną

Rozprzestrzeniająca się na całym świecie pandemia COVID-19 skłania rządy kolejnych państw do stosowania coraz większych restrykcji. Godzina policyjna, zamknięte sklepy, zakaz opuszczania domu – stają się normą.

czytaj więcej...
 
10 listopada 2020 r.

Maria Ochman: Nie wszyscy pracownicy ochrony zdrowia dostali podwyżki. Popełniono błąd

Solidarność protestuje, ponieważ nie wszyscy pracownicy na froncie walki z koronawirusem zostali przez rząd równo potraktowani w kwestii wynagrodzeń. O tej sprawie w audycji „Głos Pracownika” mówiła Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
9 listopada 2020 r.

Dodatkowe możliwości związane z oszczędzaniem w PPK

Chociaż zasadniczo celem Pracowniczych Planów Kapitałowych jest oszczędzanie na czas, kiedy zakończymy naszą aktywność zawodową, a dokładniej kiedy osiągniemy wiek 60 lat, to ustawa o pracowniczych planach kapitałowych (Dz.U.2020.3142 tj.) daje możliwości wykorzystania oszczędności zgromadzonych w PPK także wcześniej.

czytaj więcej...
 
9 listopada 2020 r.

KE podała prognozę polskiego PKB za 2020 rok. "Jest bardziej optymistyczna niż przedstawiona latem"

Komisja Europejska prognozuje, że w 2020 r. PKB Polski spadnie o 3,6 proc. To bardziej optymistyczna prognoza, niż przedstawiona latem, gdy unijni urzędnicy szacowali, że w tym roku PKB nad Wisłą spadnie o 4,6 proc.

czytaj więcej...