Dziś jest: Środa 28 września 2022 Imieniny: Luby, Wacława, Salomona

Aktualności

26 września 2022 r.

Pracownicy „zbrojeniówki” pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej

W sobotę, 24 września 2022 r. pracownicy Zakładów Zbrojeniowych i Lotniczych po raz dwudziesty siódmy pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

czytaj więcej...
 
26 września 2022 r.

XV edycja konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” rozpoczęła XV edycję konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

czytaj więcej...
 
23 września 2022 r.

Stanowisko Solidarności – Główne problemy to energia, wynagrodzenia i emerytury stażowe

– Polscy pracownicy stoją wobec trzech najważniejszych problemów – głosi w stanowisku Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, która odbyła w Zakopanem swoje dwudniowe posiedzenie. Związek apeluje do Rządu RP o rzetelny dialog.

czytaj więcej...
 
22 września 2022 r.

Piotr Duda: Dzisiejsze spotkanie oznacza, że jest dialog między stroną społeczną a rządem

Po spotkaniu Komisji Krajowej z przedstawicielami rządu odbył się briefing prasowy z udziałem Piotra Dudy, przewodniczącego Komisji Krajowej i członków rządu.

czytaj więcej...
 
21 września 2022 r.

Członkowie Solidarności nadal tankują z większymi zniżkami

Na obecną chwilę do końca września br., członkowie Solidarności posiadający związkowe karty „Lotos Biznes” w ramach programu elektronicznej legitymacji związkowej nadal otrzymują 35 gr zniżki na paliwa zwykłe, 38 gr na paliwa ekstra i 10 gr na gaz.

czytaj więcej...
 
21 września 2022 r.

Prezydium KK o zasadach wypłaty emerytur ze środków zgromadzonych w OFE w 2019-2021

Obradujące w dniu 21 września br. w Zakopanem Prezydium KK podjęło decyzję w sprawie opinii o projekcie Informacji Rady Ministrów dla Sejmu RP o skutkach obowiązywania ustawy z 25 marca 2011 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z określeniem zasad wypłat emerytury ze środków zgromadzonych w OFE w okresie 2019-2021.

czytaj więcej...
 
19 września 2022 r.

Tadeusz Majchrowicz dla "TS": Pielgrzymka Ludzi Pracy to jest ten testament ks. Jerzego, który wypełniamy

- Przyjeżdżamy na Jasną Górę po to, żeby nabrać sił do codziennej pracy. Wracamy ubogaceni, z naładowanymi bateriami - przyznaje Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
18 września 2022 r.

Piotr Duda na Jasnej Górze: "To dla nas tak ważne, aby pracować na rzecz ludzi pracy z Jasnogórską Panią i Bogiem w sercu"

- Dzisiaj martwimy się o nasze miejsca pracy, martwimy się, że w związku z galopującymi cenami energii elektrycznej i gazu nasze miejsca pracy są zagrożone.

czytaj więcej...
 
15 września 2022 r.

RDS: konieczne wsparcia przemysłu energochłonnego!

Strona pracowników i strona pracodawców Rady Dialogu Społecznego zwróciła się do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej o natychmiastowe podjęcie działań mających na celu wsparcie przemysłu energochłonnego. 

czytaj więcej...
 
14 września 2022 r.

Unijne regulacje ws. płacy minimalnej po myśli "Solidarności". Piotr Duda - to nasz duży sukces!

Parlament Europejski zatwierdził ostateczną treść unijnej dyrektywy ws. adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w UE. Projekt został przyjęty zdecydowaną większością głosów (505 za, 92 przeciw, 44 wstrzymujących się).

czytaj więcej...