Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

24 grudnia 2020 r.

T. Majchrowicz: Czytelnikom TS i wszystkim członkom Związku życzę dobrego zdrowia i zasobnego portfela

– Kiedyś standardowo życzyło się zdrowia i szczęścia. Teraz okazuje się, że to życzenie zdrowia jest czymś naprawdę bardzo ważnym. Dlatego przede wszystkim życzę wszystkim czytelnikom „Tygodnika Solidarność” i portalu Tysol.pl bardzo dobrego zdrowia – mówi Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
22 grudnia 2020 r.

Życzenia świąteczne

Niech czas Bożego Narodzenia niesie ze sobą chwile refleksji, radość, pokój, nadzieję i miłość. Boże Dziecię niech darzy swoim błogosławieństwem, a nadchodzący Nowy Rok będzie pełen Jego łask.

czytaj więcej...
 
21 grudnia 2020 r.

Wzrost płacy minimalnej w przyszłym roku. „Pracownik musi godnie zarabiać”

Pracownik musi godnie zarabiać, dlatego sukcesywnie podnosimy płacę minimalną – podkreśliła wiceminister rozwoju Iwona Michałek. Od 1 stycznia 2021 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 2,8 tys. zł brutto, o 200 zł więcej niż w tym roku.

czytaj więcej...
 
21 grudnia 2020 r.

Bez umowy o prowadzenie nie można oszczędzać w PPK

Zawierając umowę o prowadzenie PPK z instytucją finansową, pracodawca zapisuje objęte tą umową osoby do tego programu. I co istotne, większość osób zatrudnionych nie musi w tej sprawie składać pracodawcy żadnego wniosku.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 grudnia 2020 r.

Msza św. w intencji Ojczyzny i Ofiar stanu wojennego

W sobotę 19 grudnia w Kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie została odprawiona comiesięczna Msza Święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i „Solidarności”, która była również okazją do modlitwy w intencji Ofiar stanu wojennego.

czytaj więcej...
 
17 grudnia 2020 r.

Partnerzy społeczni w RDS zadeklarowali wolę negocjacji nad paktem społecznym

Partnerzy społeczni w Radzie Dialogu Społecznego zadeklarowali wolę rozmów na temat paktu społecznego, proponowanego przez wicepremiera Jarosława Gowina. Rada na wniosek „Solidarności” zrezygnowała z formalnego głosowania w tej sprawie.

czytaj więcej...
 
17 grudnia 2020 r.

M. Lewandowski: Dopóki z wymiaru sprawiedliwości nie usunie się łajdaków, to sytuacja się nie zmieni

- Ta masakra była zaplanowana i przeprowadzona w sposób cyniczny - mówił na antenie Radia Kielce Marek Lewandowski, rzecznik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. 17 grudnia 1970 roku, w Gdyni wojsko otworzyło ogień do robotników idących do pracy.

czytaj więcej...
 
16 grudnia 2020 r.

Dziś 39. rocznica masakry w kopalni Wujek. Największej zbrodni stanu wojennego

16 grudnia 1981 r. doszło do brutalnej pacyfikacji strajku w Kopalni Węgla Kamiennego Wujek w Katowicach. Milicja otworzyła ogień do protestujących górników, w efekcie czego śmierć poniosło 9 z nich, a wielu zostało rannych. Była to największa tragedia stanu wojennego.

czytaj więcej...
 
15 grudnia 2020 r.

Prezydent podpisał ustawę ws. pomocy branżowej dla firm

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. wsparcia dla przedsiębiorców działających w branżach, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z COVID-19, tzw. tarczę 6.0 - podała we wtorek Kancelaria Prezydenta RP. Pomoc w postaci m.in. zwolnienia ze składek ZUS trafi do firm z ok. 40 branż.

czytaj więcej...
 
15 grudnia 2020 r.

"Głos pracownika": Wynagrodzenie minimalne w UE

Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przedstawiło stanowisko odnośnie projektu unijnej dyrektywy dotyczącej wynagrodzeń minimalnych w UE. Wynika z niego, że rząd nie widzi potrzeby wzmacniania rokowań zbiorowych w naszym kraju.

czytaj więcej...