Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

14 września 2021 r.

"Solidarność" pamięta

14 września, w dniu 74. rocznicy urodzin Patrona NSZZ "Solidarność" bł. ks. Jerzego Popiełuszki, członkowie Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie zapalili znicze w miejscach upamiętniających postać ks. Jerzego.

czytaj więcej...
 
14 września 2021 r.

Ile wyniesie płaca minimalna i stawka godzinowa w 2022 roku? Minister podała kwoty

Na wtorkowej Radzie Ministrów płaca minimalna na rok 2022 została określona na 3010 zł, co oznacza, że w porównaniu do roku 2021 wynagrodzenie minimalne wzrośnie o 210 zł - tj. o 7,5 proc. - powiedziała PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

czytaj więcej...
 
14 września 2021 r.

Dzisiaj dzień urodzin naszego Patrona. Rozpoczyna się szczególny czas dla „Solidarności”

Dzisiaj przypada 74. rocznica urodzin patrona NSZZ „Solidarność”, naszego kapelana - Bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Od 14 września do 19 października - dnia Jego śmierci - rozpoczyna się dla naszego Związku szczególny okres kultu Błogosławionego.

czytaj więcej...
 
Sanok, 14 września 2021 r.

Rozpoczęło się szkolenie z "Negocjacji"

W dniu dzisiejszym w Oddziale Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Sanoku rozpoczęło się dwudniowe szkolenie z "Negocjacji", które prowadzi trener Komisji Krajowej Jan Plata-Przechlewski.

czytaj więcej...
 
13 września 2021 r.

Piotr Duda: Oczekiwany od ponad 30 lat postulat „S” stał się faktem!

Dzięki „Solidarności” będzie możliwość odliczenia składek związkowych od podatku dochodowego. To bardzo ważny krok w kierunku wzmocnienia dialogu społecznego i przede wszystkim bardzo ważna decyzja, jeśli chodzi o aspekt finansowy dla każdego pracownika – przekazał przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 10 września 2021 r.

Piotr Duda: Staramy się przekonywać pracodawców, że dialog może pomóc w rozwoju naszego kraju

Dwadzieścia firm z całego kraju zostało uhonorowanych statuetkami i certyfikatami podczas uroczystej gali XIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, która odbyła się 10 września w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

czytaj więcej...
 
Sanok, 10 września 2021 r.

Ostatnie pożegnanie śp. Mariana Adamiaka

W piątek, 10 września, w Kaplicy na cmentarzu centralnym w Sanoku odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Mariana Adamiaka, wieloletniego Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Spółdzielni Mieszkaniowej w Sanoku.

czytaj więcej...
 
8 września 2021 r.

"Głos pracownika": Solidarność wywalczyła wzrost płac w budżetówce

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom premier Mateusz Morawiecki obiecał podwyżki dla budżetówki. To był jeden z ważniejszych postulatów Solidarności. Piotr Duda zapowiedział, że związek będzie zabiegał o 12% wzrostu wynagrodzeń.

czytaj więcej...
 
Krosno, 6 września 2021 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

W dniu 6 września br. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
6 września 2021 r.

Zmarł Marian Adamiak

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 4.09.2021 r. zmarł nasz Kolega Marian Adamiak, wieloletni Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Spółdzielni Mieszkaniowej w Sanoku.

czytaj więcej...