Dziś jest: Niedziela 26 czerwca 2022 Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Aktualności

Krosno, 9 sierpnia 2016 r.

Wolne niedziele. Cały czas zbieramy podpisy!

W ramach dzisiejszej ogólnopolskiej akcji zbierania podpisów pod projektem Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, przedstawiciele Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" rozdawali ulotki i zbierali podpisy na ulicach miasta Krosna.

czytaj więcej...
 
Krosno, 08 sierpnia 2016 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

W dniu 8 sierpnia 2016 r. odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie.

czytaj więcej...
 
Miejsce Piastowe, 6 sierpnia 2016 r.

Pokutne Nabożeństwo Fatimskie

Już 18. rok z rzędu podkarpacka "Solidarność" modliła się podczas sierpniowego Nabożeństwa Fatimskiego, które jak co roku miało charakter pokutny.

czytaj więcej...
 
Kraków, 5 sierpnia 2016 r.

Uroczystości pogrzebowe kard. Franciszka Macharskiego

Na placu przed Katedrą na Wawelu odbyły się uroczystości pogrzebowe kard. Franciszka Macharskiego. Wzięli w nich udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych: prezydent Andrzej Duda z małżonką, premier Beata Szydło, arcybiskupi i biskupi, a także najbliższa rodzina zmarłego i tłumy wiernych.

czytaj więcej...
 
Krosno, 4 sierpnia 2016 r.

Apel Zarządu Regionu Podkarpacie ws. wygaszania emerytur pomostowych

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie zwrócił się z prośbą do Marszałka Województwa Podkarpackiego - Władysława Ortyla, pełniącego równocześnie funkcję Przewodniczącego Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego o przyjęcie przez WRDS stanowisk ws. emerytur pomostowych, których projekty zostały jej przedłożone.

czytaj więcej...
 
Kraków 2 sierpnia 2016 r.

Zmarł kard. Franciszek Macharski

Były metropolita krakowski miał 89 lat. Zmarł dziś o godz. 9.37. O jego śmierci poinformował ks. Piotr Studnicki, zastępca rzecznika archidiecezji krakowskiej.

czytaj więcej...
 
Miejsce Piastowe

Zaproszenie na Pokutne Nabożeństwo Fatimskie

Serdecznie zapraszamy do udziału w Fatimskim Nabożeństwie Pokutnym, które odbędzie się w dniu 6 sierpnia br. o godz. 17:30 w Miejscu Piastowym "na górce".

czytaj więcej...
 
28 lipca 2016 r.

Solidarność zawsze przeciwko płacowej dyskryminacji Polaków

Komisja Europejska pozostała przy swojej propozycji zmian do dyrektywy o delegowaniu pracowników. Polegają one na wprowadzeniu zasady „równa płaca za równą pracę”, o co  NSZZ „Solidarność” od zawsze zabiegała na forum europejskim. 20 lipca 2016 r. KE odrzuciła tzw. „żółtą kartę” czyli sprzeciw 11 państw Unii Europejskiej, w tym polskiego rządu, wobec tej zmiany. „Odbieramy to jako nasz sukces i czekamy na konkrety” – mówi ekspert Solidarności Sławomir Adamczyk.

czytaj więcej...
 
Kraków, 27 lipca 2016 r.

Spotkanie Prezydenta RP z Ojcem Świętym

Około pół godziny trwało w środę spotkanie papieża Franciszka z prezydentem Andrzejem Dudą na Zamku Królewskim na Wawelu. Prywatna rozmowa odbyła się w Sali Pod Ptakami.

czytaj więcej...
 
Kraków, 26 lipca 2016 r.

W Krakowie rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży

Niech płomień miłości ogarnie nasz świat! Nieście światu dobrą nowinę o Jezusie Chrystusie. Dawajcie świadectwo, ze warto i trzeba Mu zawierzyć nasz los – mówił kard. Stanisław Dziwisz w homilii podczas Mszy św. otwierającej Światowe Dni Młodzieży, która trwa właśnie na krakowskich Błoniach.

czytaj więcej...