Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

8 października 2021 r.

„Oczekuję, aby Pan Premier wywiązał się ze swoich umów”. Jest list Piotra Dudy do szefa rządu ws. oświaty

Oczekuję, aby Pan Premier wywiązał się ze swoich umów. Tu chodzi przede wszystkim o Pańską wiarygodność i wiarygodność Zjednoczonej Prawicy, której rządy tym się charakteryzowały przez ostatnie lata – pisze w liście do szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
6 października 2021 r.

Komisja Krajowa: „Fit for 55” stanowi gigantyczne zagrożenie dla gospodarki. Należy go zablokować

Obradująca drugi dzień w Jarnołtówku Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wezwała polski rząd oraz Parlament Europejski do zablokowania pakietu „Fit for 55” oraz zażądała podjęcia pilnych działań na rzecz gruntownej przebudowy systemu handlu emisjami EU-ETS.

czytaj więcej...
 
5 października 2021 r.

"Odrzucamy zewnętrzną ingerencję w bezpieczeństwo energetyczne Polski". Jednogłośne stanowisko KK w sprawie Turowa

W trakcie dzisiejszego posiedzenia Komisji Krajowej jednogłośnie uchwalone zostało stanowisko KK w sprawie kompleksu wydobywczo-energetycznego Turów.

czytaj więcej...
 
5 października 2021 r.

Oświatowa "S" odrzuca projekt MEiN dotyczący statusu zawodowego nauczyciela

Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" odrzuca projekt zmian dotyczący statusu zawodowego nauczyciela przedstawiony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – poinformowano w poniedziałkowym komunikacie.

czytaj więcej...
 
4 października 2021 r.

Umowa-zlecenie i umowa o dzieło - co powinniśmy o niej wiedzieć?

Świadczenie pracy, rozumianej jako wykonywanie określonych czynności podejmowanych w celu uzyskania danego efektu, może być realizowane w ramach różnych podstaw prawnych.

czytaj więcej...
 
1 października 2021 r.

Solidarność do ministra sprawiedliwości: postulujemy o pilne zmiany ważne dla świata pracy

Zwracam się do Pana w dwóch sprawach pilnych i niezwykle ważnych dla ludzi świata pracy – rozpoczął w swoim liście do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
30 września 2021 r.

Solidarność złożyła w Sejmie podpisy pod projektem ustawy #EmeryturaZaStaż

– Emerytury stażowe są dopełnieniem całego systemu emerytalnego w Polsce – stwierdził Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „S”. 30 września w Sejmie „Solidarność” złożyła zebrane podpisy pod projektem ustawy o emeryturach stażowych.

czytaj więcej...
 
28 września 2021 r.

Tadeusz Majchrowicz o kopalni w Turowie: "Gdyby doszło do zamknięcia, prąd musielibyśmy kupić z Niemiec albo Czech"

Chodzi tutaj o ogromny biznes, o ogromne pieniądze. Poruszenie w całym kraju jest potężne. My nie mamy innego wyjścia, jak bronić miejsc pracy, bronić rodzin, które teraz są przerażone - mówił we wtorek na antenie Radia Gdańsk wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
27 września 2021 r.

"Głos pracownika": Ruszyła kampania "Kolej na młodych"

Rozpoczęła się kampania informacyjna skierowana do młodych Polaków – tych, którzy dopiero wejdą na rynek pracy lub niedawno rozpoczęli swoją drogę zawodową. O projekcie „Kolej na młodych” opowiedział w „Głosie pracownika” jego autor i pomysłodawca, Konrad Wernicki z "Tygodnika Solidarność".

czytaj więcej...
 
27 września 2021 r.

Ryszard Proksa: Propozycje ministerstwa nie służą podniesieniu prestiżu zawodu nauczyciela

- To, co nam przedstawiono, to pakiet anty-nauczycielskich i anty-oświatowych propozycji. Bulwersujący jest fakt złożenia nam projektu jeszcze bardziej niekorzystnych zmian, niż w maju tego roku. Przypominam, że NSZZ „Solidarność” w całości je odrzuciła.

czytaj więcej...