Dziś jest: Środa 31 maja 2023 Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

Aktualności

Krosno, 24 czerwca 2022 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

W dniu 24 czerwca w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
22 czerwca 2022 r.

Zmarł Andrzej Jakubik

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu dzisiejszym zmarł Andrzej Jakubik, prawdziwy Człowiek "Solidarności". W latach aktywności zawodowej przez wiele lat pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w KPB Krosno. Delegat na WZD Regionu Podkarpacie.

czytaj więcej...
 
21 czerwca 2022 r.

Informacja o liczbie członków Związku

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" przypomina, iż zgodnie z art. 251 ust. 2 Ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych, Organizacje Zakładowe (Międzyzakładowe) zobowiązane są do przedstawienia pracodawcy informacji o liczbie członków...

czytaj więcej...
 
17 czerwca 2022 r.

Tadeusz Majchrowicz: „Elity muszą być przygotowane na czas odbudowy wolnej Białorusi”

– Tak naprawdę nikt nie wie, w jakiej aresztowani są kondycji – tak fizycznej, jak i psychicznej. Ci, którzy opuścili areszt, niewiele o tym mówią. Choć słyszy się o tym, że niektórzy są torturowani podczas przesłuchań – mówi o sytuacji na Białorusi zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowicz...

czytaj więcej...
 
11 czerwca 2022 r.

"S" pomoże polskiej szkole na Litwie

Zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ " Solidarność " Tadeusz Majchrowicz i Yurij Ravavoj z Działu Zagranicznego KK NSZZ "Solidarność" odwiedzili polskie Gimnazjum im. Longina Komołowskiego w Połukniu na Litwie, które boryka się z problemem dyskryminacji.

czytaj więcej...
 
11 czerwca 2022 r.

Autosan znów nad przepaścią. Agonia polskiej legendy motoryzacji

Autosan, legendarny producent autobusów z Podkarpacia, po raz kolejny zmaga się z poważnymi problemami. 3 czerwca w zakładzie odbyła się pikieta ostrzegawcza. Załoga grozi strajkiem, a sytuacja robi się coraz poważniejsza.

czytaj więcej...
 
10 czerwca 2022 r.

„Solidarność” chce pomóc budować wolną Białoruś

9 czerwca Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Tadeusz Majchrowicz oraz Yurij Ravavoj z Działu Zagranicznego KK NSZZ „Solidarność” spotkali się w Wilnie z Głównym Doradcą Politycznym Swietłany Cichanouskiej Aleksandrem Dobrovolskim i Kierownikiem ds. Komunikacji Aleksandrą Logvinovą.

czytaj więcej...
 
9 czerwca 2022 r.

Spotkanie Przewodniczących Organizacji Solidarności Policji

We wtorek 7 czerwca w biurze Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Warszawie odbyło się spotkanie robocze Przewodniczących Organizacji Solidarności Policji.

czytaj więcej...
 
8 czerwca 2022 r.

W Toruniu rozpoczęło się spotkanie Kapelanów i Duszpasterzy Ludzi Pracy

Wczoraj 7 czerwca w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II przy ul. Starotoruńskiej 3 w Toruniu, o godz. 18.00 odbyła się msza św. z udziałem Duszpasterzy Ludzi Pracy, którzy w ten sposób rozpoczęli swoje coroczne spotkanie.

czytaj więcej...
 
7 czerwca 2022 r.

Piotr Duda: Rząd proponuje przyszłoroczną minimalną do poziomu 3450!? Widać, że są oderwani od rzeczywistości

Propozycja rządu, aby płaca minimalna wzrosła w przyszłym roku do poziomu 3450 zł (do 3383 od stycznia i 3450 od lipca), to zdaniem Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ „Solidarność”, żart. – Widać, że są oderwani od rzeczywistości – podsumowuje.

czytaj więcej...