Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

20 października 2020 r.

"Głos pracownika": Efektywność podczas pracy zdalnej

Wraz z ograniczeniami związanymi z zagrożeniem koronawirusem pracodawcy stanęli przed wyzwaniem zorganizowania w przedsiębiorstwach systemu pracy zdalnej. Wiele firm jednak napotyka na swojej drodze różne ograniczenia, zarówno techniczne, jak i prawne.

czytaj więcej...
 
20 października 2020 r.

Tarcza 5 - zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19

Ustawa z 17 września 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (tzw. Tarcza 5.0). została opublikowana w Dzienniku Ustaw z 23 września 2020 r. pod poz. 1639 i weszła w życie w dn. 16.10.2020 r.

czytaj więcej...
 
Warszawa-Żoliborz, 19 października 2020 r.

Tadeusz Majchrowicz: Bł. ks. Jerzy jest i pozostanie naszym przewodnikiem w codziennej działalności

"Błogosławiony ks. Jerzy jest i pozostanie naszym przewodnikiem w codziennej działalności" - powiedział w rozmowie z "Tygodnikiem Solidarność" po Mszy Świętej sprawowanej w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie, w rocznicę porwania i zamordowania bł. księdza Jerzego Popiełuszki, Tadeusz Majchrowicz - Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
19 października 2020 r.

36. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dzisiaj mija 36. rocznica męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Kapłan został porwany i bestialsko zamordowany przez funkcjonariuszy SB. Tego dnia przypada również Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

czytaj więcej...
 
Krosno, 18 października 2020 r.

Region Podkarpacie upamiętnił 40. rocznicę powstania NSZZ

Msza Święta odprawiona w niedzielę 18 października w Bazylice Kolegiackiej w Krośnie, której przewodniczył ks. Proboszcz Andrzej Chmura, poprzedziła uroczystość odsłonięcia i poświęcenia na "Murze Pamięci" tablicy upamiętniającej 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Sanok, 16 października 2020 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

W piątek 16 października, czyli dokładnie w 42. rocznicę powołania Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, w Oddziale Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Sanoku odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
15 października 2020 r.

Tarcza sparaliżowała RDS. To może oznaczać koniec dialogu społecznego

Wprowadzenie do specustawy tzw. tarczy antykryzysowej COVID zapisów dających wyłącznie premierowi prawo odwoływania członków Rady Dialogu Społecznego, przy jednoczesnym odebraniu prezydentowi jego dotychczasowych uprawnień wynikających z ustawy o RDS również w zakresie powoływania nowych członków, to szczególny przykład fuszerki legislacyjnej.

czytaj więcej...
 
14 października 2020 r.

Piotr Duda na Święto Edukacji Narodowej: Życzę zdrowia i szybkiego powrotu do normalnego funkcjonowania

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy oświaty! Drodzy członkowie oświatowej „Solidarności”, tegoroczne Święto Edukacji Narodowej przypada na trudny czas ogólnoświatowej pandemii koronawirusa, która nie ominęła również Polski.

czytaj więcej...
 
13 października 2020 r.

M. Lewandowski: Kwota wolna od podatku jest w Polsce drastycznie niska

Na czym polega abolicja podatkowa? Co zmienią nowe przepisy? Kto zapłaci wyższe podatki, a kto nie? O tym można było usłyszeć w ostatniej audycji „Głos Pracownika” na antenie Radia Gdańsk.

czytaj więcej...
 
13 października 2020 r.

Oby Was nigdy nie zabrakło

Z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego życzę wszystkim pracownikom polskiego ratownictwa medycznego wszelkiej pomyślności. W sposób szczególny pozdrawiam członków i sympatyków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".

czytaj więcej...