Dziś jest: Niedziela 26 marca 2023 Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

Aktualności

27 maja 2021 r.

"Zagrożenie dotyczy wszystkich Polaków". Jarosław Grzesik apeluje o udział 9 czerwca w manifestacji

Jarosław Grzesik, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ Solidarność zaapelował o wzięcie udziału w manifestacji, która odbędzie się 9 czerwca w Warszawie.

czytaj więcej...
 
26 maja 2021 r.

Rząd odpowiada „Solidarności”: Nie nastąpi przerwanie wydobycia w KWB Turów

W imieniu rządu wicepremier Jacek Sasin jednoznacznie stwierdził: Rząd RP z całą stanowczością podtrzymuje deklarację, że nie nastąpi przerwanie wydobycia w KWB Turów oraz wytwarzania energii w Elektrowni Turów.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 25 maja 2021 r.

#EmeryturaZaStaż. Piotr Duda: Nie ma co dłużej czekać, trzeba ludzi zdeterminować!

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” podjęła decyzję o skorzystaniu z obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej w temacie emerytur stażowych. Dlatego w warszawskiej siedzibie KK odbyło się dziś inaugurujące spotkanie komitetu inicjatywy ustawodawczej.

czytaj więcej...
 
25 maja 2021 r.

Morawiecki: Czechy zgodziły się wycofać wniosek skierowany do TSUE

Jesteśmy bliscy porozumienia; Republika Czeska zgodziła się wycofać wniosek skierowany do TSUE. Porozumienie zakłada wieloletnie projekty współfinansowane przez stronę polską; elektrownia i kopalnia Turów będą pracowały - poinformował w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po rozmowach z premierem Czech ws. kopalni Turów.

czytaj więcej...
 
25 maja 2021 r.

Ważność BONU przedłużona do 31 grudnia 2021

Ze względu na obostrzenia uniemożliwiające korzystanie z wypoczynku w ośrodkach DOMS w Jarnołtówku, Spale i Zakopanem w okresie wiosennym, przedłużono ważność bonu „DOMS NA 40 LAT SOLIDARNOŚCI” do 31 grudnia 2021 roku.

czytaj więcej...
 
21 maja 2021 r.

Duda, Ilnicki: Wyrok TSUE jest idiotyczny. "Solidarność" żąda od Premiera jednoznacznej decyzji

Wyrok TSUE nakazujący wstrzymanie wydobycia w Kopalni Turów może odciąć Polskę od 7 proc. produkowanej energii i stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego kraju. Krajowa Sekcja Górnictwa Węgla Brunatnego oraz Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wystosowała do Premiera list w tej sprawie.

czytaj więcej...
 
21 maja 2021 r.

Tadeusz Majchrowicz: "Będziemy wspierać rząd, by projekt ustawy był jak najlepszy"

"Gościem Dnia Radia Gdańsk" był Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Olga Zielińska rozmawiała z nim o założeniach Polskiego Ładu w ocenie "Solidarności".

czytaj więcej...
 
20 maja 2021 r.

RDS z udziałem Premiera. Piotr Duda: czekamy na konkretne projekty

Oczekujemy konkretnych ustaw, bo na razie „Polski Ład” to jedynie ogólne zapowiedzi – powiedział Piotr Duda podczas dzisiejszego plenarnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

czytaj więcej...
 
Jasło, 19 maja 2021 r.

Msza św. za spokój duszy Jerzego Polaka

19.05.2021 r. w Kościele pw. Św. Stanisława BM w Jaśle została odprawiona Msza Św. za spokój duszy Jerzego Polaka, Jaślanina z urodzenia, działacza „Solidarności” i działacza polonijnego w USA.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 maja 2021 r.

Msza św. w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i "Solidarności"

Jak każdego 19-tego dnia miesiąca - w dniu śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki - w Kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i "Solidarności".

czytaj więcej...