Dziś jest: Poniedziałek 5 czerwca 2023 Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

Aktualności

26 lutego 2022 r.

Piotr Duda: Ukraina walczy za całą Europę. Pomoc dla niej jest sprawą priorytetową

– W Solidarności panuje wielkie poruszenie z powodu tego, co dzieje się na Ukrainie. Otrzymuję telefony ze wszystkich regionów, struktur branżowych i organizacji zakładowych, że organizują pomoc albo na własną rękę, albo nawiązują współpracę z samorządami czy z innymi organizacjami niosącymi pomoc dla naszych sąsiadów – powiedział w rozmowie z Tysol.pl przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
26 lutego 2022 r.

„S” chce wykluczenia Rosji z międzynarodowych organizacji związków zawodowych

Po skandalicznym komunikacie Federacji Niezależnych Związków Zawodowych Rosji na temat agresji na Ukrainę „Solidarność” zwróciła się z apelem do liderów międzynarodowych organizacji związków zawodowych o wykluczenie rosyjskiej federacji i rozpoczęcie procedury natychmiastowego wykluczenia FNZZR z międzynarodowych struktur związkowych.

czytaj więcej...
 
25 lutego 2022 r.

Stanowisko Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie

Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie wyraża solidarność z Narodem ukraińskim wobec dokonanej przez wojska Federacji Rosyjskiej zbrodniczej agresji...

czytaj więcej...
 
24 lutego 2022 r.

"S" na forum europejskim: Potrzebna jest szybka zmiana priorytetów UE i uniezależnienie się od Rosji

Mateusz Szymański, szef Biura Zagranicznego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w czasie plenarnego posiedzenia Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego stanowczo wypowiedział się w imieniu całego związku na temat agresji Rosji na Ukrainę.

czytaj więcej...
 
24 lutego 2022 r.

Polska Solidarność jest razem z Wami

W imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, w obliczu rosyjskiej agresji na suwerenną Ukrainę, przesyłamy Narodowi ukraińskiemu wyrazy wsparcia w walce o wolność – czytamy w stanowisku Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
22 lutego 2022 r.

Zmiany w parkach narodowych. Dla związków kluczowe jest zachowanie układu zbiorowego

W dniu 2 lutego 2022 r. rozpoczęły się konsultacje publiczne projektu ustawy o parkach narodowych przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

czytaj więcej...
 
20 lutego 2022 r.

Piotr Duda: Sprawiedliwość społeczna po chrześcijańsku

W Światowym Dniu Sprawiedliwości Społecznej przywołam to, co mówiłem podczas watykańskiej konferencji „Solidarność jako wspólnota i braterstwo ludzi pracy”, zorganizowanej przez Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności i Papieską Akademię Nauk Społecznych...

czytaj więcej...
 
18 lutego 2022 r.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” rozpoczyna konsultacje zmian do kodeksu pracy

Komisja Krajowa otrzymała projekt zmian do kodeksu pracy w trybie art. 19 ustawy o związkach zawodowych. Projekt  ma implementować do polskiego porządku prawnego dwie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE).

czytaj więcej...
 
16 lutego 2022 r.

Henryk Nakonieczny podczas RDS: Nie należy zatrzymywać Polskiego Ładu

– Nie uważam, żeby należało zatrzymać wprowadzanie reformy systemu podatkowego w ramach Polskiego Ładu – powiedział członek Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Henryk Nakonieczny podczas dzisiejszego plenarnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

czytaj więcej...
 
15 lutego 2022 r.

Pracodawcy przestrzegają zakazu handlu w niedzielę? Są wyniki kontroli PIP

Wstępne wyniki kontroli z 13 lutego pokazują, że pracodawcy przestrzegają zakazu handlu w niedzielę, a otwarte placówki działały na podstawie wyłączeń – podała Państwowa Inspekcja Pracy we wtorkowym komunikacie, podkreślając, że kontrole nie zostały jeszcze zakończone.

czytaj więcej...