Dziś jest: Niedziela 28 maja 2023 Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Aktualności

6 maja 2021 r.

Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Społecznych. "Jej zadaniem wypracowanie emerytury stażowej"

Prezydent Andrzej Duda powołał w czwartek Radę ds. Społecznych. W ramach tej Rady stoi przed nami nie tylko dyskusja, ale propozycja tzw. emerytury stażowej; wypracowanie tego rozwiązania będzie, mam nadzieję, dziełem tej kadencji - powiedział prezydent.

czytaj więcej...
 
6 maja 2021 r.

"Solidarność" negocjuje z pracodawcami płacę minimalną

O dyskusji dotyczącej przyszłorocznej płacy minimalnej mówił w programie "Money. To się liczy" Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
4 maja 2021 r.

Piotr Duda: Święty Florianie módl się za pracowników, którym patronujesz

W imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” składam najserdeczniejsze życzenia Strażakom, Hutnikom oraz wszystkim pracownikom, którym w tym dniu patronuje Święty Florian.

czytaj więcej...
 
Sanok, 3 maja 2021 r.

W Sanoku upamiętniono śp. księdza prałata Adama Sudoła

3 maja 2021 r. w Sanoku, w ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, odsłonięto na budynku przy ul. Jana III Sobieskiego tablicę pamiątkową poświęconą śp. księdzu prałatowi Adamowi Sudołowi.

czytaj więcej...
 
30 kwietnia 2021 r.

Dodatek za pracę w porze nocnej

Kodeks pracy reguluje różne aspekty wynagrodzenia za pracę, takie jak np. zasady jego ustalania w zakładzie pracy (np. w regulaminie wynagradzania), miejsce, sposób i termin wypłaty, dokonywanie potrąceń z wynagrodzenia, czy też kiedy ono przysługuje pomimo nieświadczenia pracy przez pracownika.

czytaj więcej...
 
29 kwietnia 2021 r.

Sukces „Solidarności” - 5 tysięcy dla personelu pomocniczego walczącego z COVID-19

Pracownicy niemedyczni na oddziałach COVID-owych otrzymają 5 tys. zł jednorazowej premii, poinformował na posiedzeniu zespołu trójstronnego ds. ochrony zdrowia przy ministrze zdrowia Adam Niedzielski.

czytaj więcej...
 
29 kwietnia 2021 r.

Po majówce kolejna odsłona tarczy antykryzysowej

Możliwość zwolnienia z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku przedsiębiorców z kilkudziesięciu branż - zakłada najnowsza odsłona tarczy antykryzysowej. Wnioski będzie można składać od 4 maja - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

czytaj więcej...
 
27 kwietnia 2021 r.

Zarząd Regionu Podkarpacie przeciwny „Europejskiej strategii bioróżnorodności do 2030 roku”

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie w przyjętym Stanowisku ws. „Europejskiej strategii bioróżnorodności do 2030 roku” wzywa Polski Rząd - poprzez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”...

czytaj więcej...
 
26 kwietnia 2021 r.

Solidarność nie odstąpi od postulatu emerytur stażowych!

Wprowadzenie emerytur stażowych to jest dla nas najważniejszy postulat i od tego związek zawodowy Solidarność nie odstąpi – zadeklarował w piątek szef Solidarności Piotr Duda. W ciągu kilku tygodni związek ma przedstawić ścieżkę dojścia do tego, by projektem zajął się Sejm.

czytaj więcej...
 
23 kwietnia 2021 r.

Płaca minimalna: Europarlamentarzyści proponują korzystne poprawki w projekcie dyrektywy!

Posłowie sprawozdawcy Dennis Radtke oraz Agnes Jongerius przedstawili 22 kwietnia na forum Komisji Zatrudnienia Parlamentu Europejskiego propozycje poprawek do projektu dyrektywy dotyczącej adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w UE. Związki zawodowe powitały je z zadowoleniem.

czytaj więcej...