Dziś jest: Niedziela 28 maja 2023 Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Aktualności

Krosno, Jasło, Brzozów, Sanok, 20-21 stycznia 2020 r.

Konwenty Przewodniczących

Pierwsze dni tygodnia, to spotkania Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie Tadeusza Majchrowicza z Przewodniczącymi Organizacji Związkowych NSZZ „Solidarność” powiatów naszego Regionu w Krośnie, Jaśle, Brzozowie i Sanoku.

czytaj więcej...
 
21 stycznia 2020 r.

Prawdziwe oblicza wielkich sieci handlowych

- Pracownicy Castoramy boją się teraz wstąpić do związku, ze względu na to, że mogą spotkać się z represjami – mówił Maciej Marek, przewodniczący Komisji Oddziałowej NSZZ Solidarność przy Castorama Polska w Regionie Gdańskim w audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 17-18 stycznia 2020 r.

102. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
16.01.2020 r.

Rząd realizuje kolejny ważny postulat „Solidarności”

Solidarność pozytywnie oceniła odmrożenie podstawy naliczania odpisu na ZFŚS w 2020 r. na poziomie drugiego półrocza 2018 r.

czytaj więcej...
 
15.01.2020 r.

Rozpoczynają się prace nad europejską płacą minimalną!

Komisja Europejska ogłosiła pierwszą fazę konsultacji z europejskimi partnerami społecznymi dotyczących sprawiedliwej płacy minimalnej. W ten sposób szefowa Komisji, Ursula von der Leyen, rozpoczyna realizację swej obietnicy złożonej jesienią ubiegłego roku.

czytaj więcej...
 
13 stycznia 2020 r.

Piotr Duda o 40-leciu powstania Solidarności: "Chcemy to wydarzenie pokazać całemu światu"

Powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, który stał się zwieńczeniem polskiej drogi do wolności, to bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski, Europy i Świata. W tym roku będziemy obchodzić 40. rocznicę tego wydarzenia.

czytaj więcej...
 
10 stycznia 2020 r.

Sejm zaczął pracę nad projektem ustawy budżetowej na rok 2020

Dnia 8 stycznia 2020 r. w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu budżetu państwa. Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przyjęła projekt harmonogramu prac komisji sejmowych nad projektem ustawy budżetowej na rok 2020.

czytaj więcej...
 
8 stycznia 2020 r.

Projekt PSL-Kukiz 15 jest ogromnym zagrożeniem dla całego systemu ubezpieczeń

Prezydium Komisji Krajowej nie pozostawia przysłowiowej suchej nitki na poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych autorstwa PSL-Kukiz 15.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 7 stycznia 2020 r.

Piotr Duda na opłatku branżowym: Podwyżki to efekt ciężkiej pracy „Solidarności”

- Podwyżki nie pojawiły się same, bo ktoś miał dobry humor. To efekt ciężkiej pracy i żmudnych negocjacji „Solidarności” z rządem, często wspieranej akcjami protestacyjnymi – powiedział Piotr Duda podczas corocznego spotkania opłatkowego z przedstawicielami sekretariatów branżowych NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 6 stycznia 2020 r.

Piotr Duda na Orszaku Trzech Króli: "Musimy wiedzieć o tym, że to świętowanie zawdzięczamy Solidarności"

Od kilku lat w Polsce 6 stycznia odbywają się masowe Orszaki Trzech Króli. Z roku na rok wydarzenie zyskuje coraz bardziej masowy charakter; w tym roku swój udział w tegorocznym Orszaku zgłosiło rekordowe 900 miejscowości.

czytaj więcej...