Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

9 lipca 2020 r.

Liczby pokazują jak bardzo był potrzebny. ZUS wypłacił 92 mln zł w ramach dodatku solidarnościowego

Wypłaciliśmy już 92,4 mln zł w ramach dodatku solidarnościowego; świadczenie jest wypłacane w ekspresowym tempie - poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Prawo do dodatku w wysokości 1400 zł przysługuje osobom, które po 15 marca straciły pracę lub ich umowa wygasła z powodu COVID-19.

czytaj więcej...
 
8 lipca 2020 r.

PAD podpisał porozumienie z Solidarnością Leśników: Zawsze byłem przeciwnikiem prywatyzacji lasów

Zawsze byłem przeciwnikiem prywatyzacji lasów, cieszę się, że tego typu pomysły nie znalazły odzwierciedlenia w polskim systemie prawnym - podkreślił prezydent Andrzej Duda w Poleskim Parku Narodowym w miejscowości Zastawie (Lubelskie).

czytaj więcej...
 
6 lipca 2020 r.

Konrad Wernicki: Dla Solidarności wybór jest oczywisty

Wielu zarzuca Solidarności upolitycznienie przez jawne wspieranie Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, jakoby było to niewłaściwe dla związku zawodowego. Jednak spójrzmy na to zdroworozsądkowo. Jak NSZZ Solidarność miałaby nie poprzeć Prezydenta, który przywrócił godność pracownikom?

czytaj więcej...
 
3 lipca 2020 r.

„Green Deal” groźny dla polskich miejsc pracy. OPZZ-towi i Forum ZZ to nie przeszkadza

OPZZ i Forum ZZ nie sprzeciwiły się dwom dokumentom Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych, które zagrażają setkom tys. polskich miejsc pracy. Szczególnie w przemyśle energochłonnym – informuje w liście do członków Związku szef „Solidarności” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
3 lipca 2020 r.

Prezydent chce zmian w Prawie oświatowym. "Działalność organizacji w szkołach wymaga zgody rodziców"

- Składam prezydencki projekt zmiany Prawa oświatowego, zgodnie z którym działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń na terenie szkoły będzie wymagać nie tylko zgody dyrekcji szkoły, ale przede wszystkim zgody rodziców – poinformował w piątek prezydent Andrzej Duda.

czytaj więcej...
 
1 lipca 2020 r.

Otwarcie wystawy "Tu Rodziła się Solidarność" w Mielcu. Piotr Duda w liście: Iskra roznieciła pożar

Dziś w Mielcu odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej z 53 wystaw „Tu rodziła się Solidarność" przygotowanych przez IPN. W trakcie uroczystości list od przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotra Dudy odczytał Roman Jakim, przewodniczący Zarządu Regionu Rzeszowskiego.

czytaj więcej...
 
1 lipca 2020 r.

Głęboko poruszający spot IPN: "Nazwali mnie Solidarność. Narodziłam się w Polsce, w 1980 roku"

Dziś rano odbyła się premiera najnowszego spotu Instytutu Pamięci Narodowej poświęconego Solidarności. Film dostępny jest w dwóch językach - polskim i angielskim. Poniżej prezentujemy polską wersję.
czytaj więcej...
 
30 czerwca 2020 r.

Marek Lewandowski: Solidarność się upolityczniła? Ważniejsze jest to, czy to się pracownikom opłaca

Rzecznik NSZZ Solidarność Marek Lewandowski był gościem w Polskim Radiu Koszalin, gdzie w rozmowie z red. Anną Popławską skomentował zarzuty, że Solidarność się "upolityczniła".

czytaj więcej...
 
30 czerwca 2020 r.

PKW podała dane ze 100 proc. komisji wyborczych

Według danych ze 100 proc. obwodów Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, Rafał Trzaskowski - 30,46 proc. - poinformował we wtorek przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Frekwencja wyniosła 64,51 proc.

czytaj więcej...
 
29 czerwca 2020 r.

"Głos pracownika": Rynek pracy sezonowej

W ostatniej audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk, poruszony został temat pracy wakacyjnej i sezonowej. Na co zwrócić uwagę, podpisując umowę? Co zrobić, aby nie zostać oszukanym? Na te pytania odpowiadała Agnieszka Śladkowska, twórca Gorilla Job - firmy, która wspiera kandydatów na rynku pracy.

czytaj więcej...