Dziś jest: Niedziela 26 czerwca 2022 Imieniny: Jana, Pawła, Miromira

Aktualności

28 czerwca 2019 r.

Piotr Duda: Duże korporacje międzynarodowe, które wchodzą do naszego kraju za nic mają polskie prawo

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda był gościem piątkowej rozmowy w TVP Info. Skomentował m.in. sprawę Pana Tomasza – pracownika IKEI, zwolnionego z pracy za cytowanie fragmentów Biblii potępiających homoseksualizm i odmówienie udziału w akcji sklepu promującej ruch LGBT.

czytaj więcej...
 
27 czerwca 2019 r.

Ryszard Proksa: Zostało już zrealizowanych pięć postulatów naszego porozumienia z rządem

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie odbyło się dziś spotkanie ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego z przedstawicielami Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". O jego przebiegu opowiada nam przewodniczący Ryszard Proksa. Rozmawiał Marcin Koziestański.

czytaj więcej...
 
27 czerwca 2019 r.

Piotr Duda w Radiu Olsztyn: Rozmawiamy z rządem o podwyżkach

Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda o obradach Komisji Krajowej w Olsztynie, stanie negocjacji z rządem, dekarbonizacji, płacy minimalnej i podwyżkach dla sfery finansów publicznych w audycji Poranne Pytania Radia Olsztyn. Audycję prowadził Krzysztof Kaszubowski.

czytaj więcej...
 
Olsztyn, 26 czerwca 2019 r.

Komisja Krajowa w Olsztynie: o podwyżkach w budżetówce, klimacie i obronie wartości

Nikt tak nie wspiera wartości chrześcijańskich jak „Solidarność” – powiedział Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński na otwarcie posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, które 26 czerwca po raz pierwszy w historii Związku odbyło się w Olsztynie. Dyskusję zdominował temat przyszłorocznego budżetu, w tym podwyżek w sferze finansów publicznych i płacy minimalnej oraz temat polskiej polityki wobec zmian klimatu.

czytaj więcej...
 
Radom, 25 czerwca 2019 r.

T. Majchrowicz: 1976 r. i to co zdarzyło się w Radomiu, Ursusie i Płocku, to pierwszy sygnał przebudzenia

Podczas obchodów robotniczego zrywu w Radomiu w 1976 r. uczestniczył wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność – Tadeusz Majchrowicz, który rozmawiał z dziennikarzem Tygodnika Solidarność, Mateuszem Kosińskim.

czytaj więcej...
 
25 czerwca 2019 r.

Radomski Czerwiec. Ministrant ks. Kotlarza opowiada o jego męczeństwie: „Bili go po cichu”

– Ksiądz mi powiedział: „Widzisz, lecą bomby i spadają, o patrz, w moje plecy trafiają”. I zrzucił energicznie sutannę, pokazał te plecy, które były sine, zbite, takie czarne. Poszedłem potem do taty i mówiłem, że przecież bomby lecą w Wietnamie, a nie u nas w kościele. Nie rozumiałem, co się wtedy wydarzyło – opowiada Tomasz Świtka, ministrant i uczeń księdza Romana Kotlarza, w rozmowie z Robertem Wąsikiem.

czytaj więcej...
 
Krosno, 24 czerwca 2019 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

24 czerwca 2019 r. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
Wróblik Królewski, 23 czerwca 2019 r.

Obraz MB Robotników Solidarności zawitał do Wróblika Królewskiego

Procesją wokół kościoła w dniu 23 czerwca br. rozpoczęło się powitanie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Wróbliku Królewskim.

czytaj więcej...
 
Jasło, 16 czerwca 2019 r.

Powitanie Obrazu MB Robotników Solidarności w Parafii pw. Chrystusa Króla w Jaśle

Niezwykłe powitanie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności miało miejsce w niedzielę 16 czerwca br. w Parafii pw. Chrystusa Króla w Jaśle.

czytaj więcej...
 
Genewa, 14 czerwca 2019 r.

Politycy o pracy i dialogu

Pierwsze dni obrad 108. Sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy w Genewie odbywały się pod znakiem wizyt wielu zaproszonych gości, w tym koronowanych głów, prezydentów i szefów rządów.

czytaj więcej...