Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

7 lutego 2020 r.

Pielgrzymka do Rzymu

Region Podkarpacie NSZZ „Solidarność” zaprasza na Narodową Dziękczynną Pielgrzymkę Polaków do Rzymu w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w dniach 15-20 maja 2020 r.

czytaj więcej...
 
5 lutego 2020 r.

Przedstawiciele RDS dyskutowali o minimalnym wynagrodzeniu w UE

Nicolas Schmit (Komisarz UE) zapowiada działania Komisji Europejskiej na rzecz stworzenia ram dotyczących minimalnego wynagrodzenia w UE oraz dostrzega kluczową rolę dialogu społecznego i układów zbiorowych pracy w zapewnieniu pracownikom godnego wynagrodzenia.

czytaj więcej...
 
5 lutego 2020 r.

Piotr Duda: Społeczeństwo musi mieć kontrolę nad władzą sądowniczą. I o to walczymy

Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda udzielił wywiadu portalowi Niezależna.pl, gdzie skomentował przeprowadzaną przez rząd Prawa i Sprawiedliwości reformę wymiaru sprawiedliwości.

czytaj więcej...
 
3 lutego 2020 r.

Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie oferuje wsparcie finansowe. Zamiast bezrobocia - własna działalność albo staż

Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie rusza z realizacją projektów, które mają zmniejszyć bezrobocie.

czytaj więcej...
 
3 lutego 2020 r.

Znamy trasę 31. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Impreza wpisuje się w obchody 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność, najważniejszego związku zawodowego w historii naszego kraju i Europy Środkowo-Wschodniej.

czytaj więcej...
 
1 lutego 2020 r.

Henryk Nakonieczny w TVP Info o składkach ubezpieczeniowych i „emeryturze bez podatku”

Henryk Nakonieczny, członek Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, odpowiedzialny za działy eksperckie i dialog trójstronny był gościem programu „Debata” na antenie TVP Info, gdzie poruszono temat składek ubezpieczeniowych i emerytur.

czytaj więcej...
 
Krosno, 31 stycznia 2020 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

W dniu 31 stycznia 2020 r., na pierwszym w tym roku posiedzeniu, spotkał się Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie.

czytaj więcej...
 
30 stycznia 2020 r.

Piotr Duda w TVP Info: Skończyły się czasy niskich wynagrodzeń. Dzielmy się wypracowanym zyskiem

- To dla nas wielkie wyróżnienie, że wchodzimy w ten rok spotkaniem w Pałacu Prezydenckim z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Związek zawodowy Solidarność niezmiennie walczy o prawa pracownicze i prawa związkowe, chociaż nie jest łatwo - mówił przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda...

czytaj więcej...
 
Warszawa, 29 stycznia 2020 r.

Piotr Duda: Te 40 lat to okres sukcesów, ale także trudów i walki

W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z członkami Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z okazji Jubileuszu 40-lecia powstania Związku. Głos na rozpoczęcie uroczystości zabrał przewodniczący Związku Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
27 stycznia 2020 r.

Trzeba zadbać o pracowników 50+

Nie wszyscy pracownicy po 50., czy 60. roku życia myślą już o emeryturze. Spora grupa z nich chce nadal pracować. O czym powinni pamiętać i jakich zmian prawnych sami oczekują? O tym m.in. była mowa w audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk.

czytaj więcej...