Dziś jest: Niedziela 28 maja 2023 Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Aktualności

21 maja 2020 r.

"Solidarność" ostrzega – KE chce narzędzi do gwałtownej i brutalnej likwidacji polskiego przemysłu

Komisja Europejska opóźnia proces notyfikacji pomocy publicznej w ramach tarczy antykryzysowej dla dużych przedsiębiorstw i zamierza wprowadzić system blokowania wsparcia przedsiębiorstwom z branży energetycznej, górniczej i firm energochłonnych. Dla nich KE chce odrębnej procedury notyfikacyjnej.

czytaj więcej...
 
19 maja 2020 r.

Pamiętamy o naszym Patronie

19 dzień miesiąca, to tradycyjnie Msza Święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i "Solidarności" w Kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie.

czytaj więcej...
 
19 maja 2020 r.

"Głos pracownika": Solidarność popiera Andrzeja Dudę

Solidarność oficjalnie poparła prezydenta Andrzeja Dudę w nadchodzących wyborach prezydenckich i podpisała z nim umowę. Czy spełnia ona oczekiwania związkowców? Mówił o tym Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność, który był gościem audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk.

czytaj więcej...
 
18 maja 2020 r.

Najnowszy numer "TS": Obudził w nas Solidarność. 100. rocznica urodzin JPII

Mija właśnie stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Niedawno wspominaliśmy 15. rocznicę jego śmierci. Brakuje nam go jako Głowy Kościoła, Sternika, Pasterza, niekwestionowanego autorytetu rozstrzygającego spory w czasach zamętu, ale także jako Ojca – dobrego, mądrego, wspierającego, jednoczącego rodzinę przy wspólnym „stole” tych samych wartości – czytamy w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność”.

czytaj więcej...
 
18 maja 2020 r.

Piotr Duda: Papież ciągle nas uczy, że praca jest dla ludzi, a nie ludzie dla pracy

Jan Paweł II podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny obudził w nas „Solidarność”. Nie tylko odmieniając oblicze tej ziemi, ale też nasze serca. W setną rocznicę Jego urodzin i w 40-lecie powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” warto jednoznacznie powtórzyć – jest naszym duchowym Ojcem założycielem.

czytaj więcej...
 
18 maja 2020 r.

Sto lat temu urodził się Karol Wojtyła

18 maja mija 100 lat od narodzin Karola Wojtyły, dziś św. Jana Pawła II. Przyszedł na świat w 1920 roku, kiedy bolszewicy szli na Warszawę. Jak sam wspominał, nosił "w sobie od urodzenia wielki dług w stosunku do tych, którzy wówczas podjęli walkę z najeźdźcą i zwyciężyli, płacąc za to swoim życiem".

czytaj więcej...
 
15 maja 2020 r.

Powrót do pracy - zalecenia Państwowej Inspekcji Pracy

W związku ze stopniowym odmrażaniem gospodarki pracownicy i pracodawcy muszą się przygotować na bezpieczny powrót do pracy, PIP zwraca uwagę na kilka ważnych kwestii...

czytaj więcej...
 
14 maja 2020 r.

„Solidarność” chroni pracowników przed zwolnieniami

Firmy, w których funkcjonuje NSZZ „Solidarność” praktycznie nie zwalniają pracowników, a wprowadzane ograniczenia w czasie pracy, przestoje ekonomiczne i obniżki wynagrodzeń wprowadzane są w ramach porozumień. Często korzystniejszych niż dopuszczają to zapisy tarczy antykryzysowej.

czytaj więcej...
 
14 maja 2020 r.

Dodatek solidarnościowy jeszcze w maju? Minister wyjaśnia

W ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej trwają prace nad tzw. dodatkiem solidarnościowym; jest szansa, że zostanie on wprowadzony jeszcze w maju - przekazał w czwartek przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

czytaj więcej...
 
13 maja 2020 r.

"Głos pracownika": Praca nauczyciela w dobie koronawirusa

Od 6 maja, przedszkola i żłobki mogą być otwarte. Decyzje w sprawie konkretnych placówek podejmują dyrekcja i organy prowadzące. Część samorządów, w tym Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Kraków i Łódź, zdecydowała jednak o otwarciu placówek w późniejszych terminach. Jak decyzję rządu ocenia oświatowa Solidarność?

czytaj więcej...