Dziś jest: Piątek 2 czerwca 2023 Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Aktualności

9 stycznia 2017 r.

KK Solidarność: Jeżeli opozycja będzie kontynuować naruszanie zasad demokratycznego państwa, zareagujemy...

Możliwość porozumienia się głównych sił parlamentarnych powoduje, że należy w tym momencie powstrzymać się od czynnych działań. - Trzeba dać szansę na powrót do normalności – zdecydowała Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, która wczoraj obradowała w Gdańsku na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu.

czytaj więcej...
 
9 stycznia 2017 r.

Rodziny wielodzietne najuboższą grupą społeczną

Z raportu GUS wynika, że najuboższą grupę gospodarstw domowych stanowią rodziny wielodzietne. Główny Urząd Statystyczny opublikował raport „Działania prorodzinne w latach 2010-2015". Raport obejmuje okres przed wprowadzeniem programu Rodzina 500 plus.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 9 stycznia 2017 r.

Relikwie patrona Związku w Komisji Krajowej w Gdańsku

"Niech wstawiennictwo i opieka błogosławionego księdza Jerzego towarzyszy panu przewodniczącemu i współpracownikom w dziele promowania dziedzictwa "Solidarności" i w służbie ludziom pracy". Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Białymstoku przekazał Piotrowi Dudzie relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wręczenia dokonał w Gdańsku podczas obrad Komisji Krajowej Józef Mozolewski, szef ZR Podlaskiego.

czytaj więcej...
 
5 stycznia 2017 r.

Dobre zmiany w prawie pracy i przepisach ubezpieczeniowych

W 2017 r. wchodzi w życie kilka istotnych zmian w prawie pracy i przepisach ubezpieczeniowych. 

czytaj więcej...
 
5 stycznia 2017 r.

10 stycznia – ważny termin dla każdej organizacji związkowej!

Przypominamy, iż stosownie do art. 25(1) ust. 2 ustawy o związkach zawodowych, organizacja związkowa jest zobowiązana przedstawić co kwartał – według stanu na jego ostatni dzień – w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po tym kwartale pracodawcy bądź dowódcy jednostki informację o łącznej liczbie członków tej organizacji (pracowników, wykonawców i funkcjonariuszy).

czytaj więcej...
 
5 stycznia 2017 r.

Wyższy odpis na ZFŚS w 2017 r.

Fundusz tworzą obowiązkowo pracodawcy prowadzący działalność w formie jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych bez względu na liczbę zatrudnianych pracowników oraz pozostali pracodawcy zatrudniający według stanu na dzień 1 stycznia danego roku co najmniej 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty. Środki zasilające fundusz pochodzą z corocznego odpisu podstawowego, naliczanego w stosunku do przeciętnej liczby zatrudnionych.

czytaj więcej...
 
Krosno, 22 grudnia 2016 r.

Spotkanie opłatkowe Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie

W godzinach wieczornych odbyło się spotkanie opłatkowe członków Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Komendzie Miejskiej PSP w Krośnie. W spotkaniu uczestniczył Przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" - Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
Rzeszów, 22 grudnia 2016 r.

Spotkanie z nowym Okręgowym Inspektorem Pracy - Wiesławem Łyszczkiem

W siedzibie Regionu Rzeszowskiego NSZZ "Solidarność" odbyło się spotkanie z nowo powołanym Okręgowym Inspektorem Pracy - Wiesławem Łyszczkiem.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz 17-18 grudnia 2016 r.

Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszko

Kolejną warte przy grobie Patrona NSZZ "Solidarność" - bł. ks. Jerzego Popiełuszko na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...
 
19 grudnia 2016 r.

Piotr Duda w TVP Info: Przygotowujemy się do wyjścia na ulice. My czapkami ich przykryjemy...

To, co się dzisiaj dzieje to wielka hucpa. Jeśli druga strona myśli, że będziemy się temu biernie przyglądać, to się myli. Przygotowujemy się do wyjścia na ulice i policzenia się. My ich czapkami przykryjemy - zapowiedział Przewodniczący NSZZ Solidarność w "Gościu Poranka" TVP Info.

czytaj więcej...