Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

18 lipca 2018 r.

Demonstracja w sprawie - wywiad z Tadeuszem Majchrowiczem

Z Tadeuszem Majchrowiczem, zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, rozmawia Mariusz Kamieniecki - Nasz Dziennik

czytaj więcej...
 
17 lipca 2018 r.

W nadchodzącym TS: Spowiedź byłego radykalnego imama: Jezus powiedział: Haroon, przyjdź do mnie!

Byłem radykalnym imamem, który miał w Europie nawracać na islam. Kiedy wybrałem Chrystusa, wydano na mnie wyrok śmierci. Wielokrotnie musiałem zmieniać tożsamość. Czterokrotnie były zamachy na moje życie. Połamali mi ręce, nogi, żebra. Odebrali mi żonę, syna i wszystko, co posiadałem, a miałem duże posiadłości. Teraz nawracam na chrześcijaństwo – mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem były imam Haroon.

czytaj więcej...
 
13 lipca 2018 r.

RDS: Założenia ustawy budżetowej, płaca minimalna, pracownicze progr. kapitałowe i podwyżki dla budżetówki

12 lipca odbyło się posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego. Porządek obrad przewidywał debaty merytoryczne oraz przyjęcie dwóch uchwał – w sprawie projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych oraz ws. dokumentu „Koncepcja nowego Prawa Zamówień Publicznych”. Brak kworum strony związkowej, spowodowany nieobecnością przedstawicieli Forum Związków Zawodowych na posiedzeniu plenarnym uniemożliwił podjęcie wymienionych uchwał. Nie przeszkodziło to jednak przeprowadzeniu zaplanowanych dyskusji.

czytaj więcej...
 
12 lipca 2018 r.

8. Rocznica śmierci ks. Henryka Jankowskiego. "S" pamięta o swoim Kapelanie

Zastępcy Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ" Solidarność " Bogdan Biś i Tadeusz Majchrowicz złożyli kwiaty na sarkofagu ks.Prałata Henryka Jankowskiego , który zmarł 12 lipca 2010 roku i Jego doczesne szczątki są założone w Bazylice Świętej Brygidy w Gdańsku, którą śp. ks.Henryk odbudowywał i był Jej Proboszczem przez wiele lat .

czytaj więcej...
 
11 lipca 2018 r.

Polka wybrana do władz jednej z największych globalnych federacji związkowych

17-20 czerwca 2018 r. w Liverpool odbył się kongres UNI Global Union, światowej federacji związków zawodowych reprezentujących pracowników szeroko pojętego sektora usług. Do Rady Zarządzającej wybrana została Wiesława Mażarska z Krajowego Sekretariatu Łączności NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Krosno, 9 lipca 2018 r.

Odbyło się pierwsze posiedzenie Zarządu Regionu w kadencji 2018-2022

W siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się pierwsze w kadencji 2018 - 2022 posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
6 lipca 2018 r.

Związek nie musi się podobać. Ważne, żeby był skuteczny

W czerwcu przewodniczący „S” Piotr Duda przemawiał podczas Walnych Zjazdów Delegatów i Kongresów Solidarności. – Nie pozwolimy, aby rząd realizował tylko te pomysły, które sobie sam wymyślił. Chcemy realizacji tych propozycji, o których mówili, gdy byli w opozycji – mówił w ubiegłym tygodniu w Kielcach. Zapowiedział też, że jeśli dialog z rządem nie przyniesie skutku, związkowcy mogą wyjść na ulicę.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 6-7 lipca 2018 r.

84. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
Krosno, 4 lipca 2018 r.

Kamieniec podzielił peleton - wyniki II etapu 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Belg  Alfdan de Decker z  grupy Lotto Soudal U23 wygrał po finiszu z grupy drugi etap 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków w Krośnie, pokonując na finiszu lidera Sylwestra Janiszewskiego i Macieja Paterskiego z grupy Wibatech Merx 7R. Liderem wyścigu pozostał Janiszewski, który ma sześć sekund przewagi nad  Paterskim i dziesięć nad Kamilem Zielińskim z Team Hurom.

czytaj więcej...
 
4 lipca 2018 r.

Konferencja prasowa przed startem 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków

 Poniżej publikujemy wideo z konferencji prasowej przed startem 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. Wyścig rozpocznie się w Sanoku, natomiast zakończenie drugiego dzisiejszego etapu odbędzie się na krośnieńskim Rynku.

 

czytaj więcej...