Dziś jest: Sobota 25 marca 2023 Imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

Aktualności

Warszawa - Żoliborz, 24-25 lutego 2019 r.

91. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
Stara Wieś, 24 lutego 2019 r.

Obraz MB Robotników Solidarności zawitał do Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi

W niedzielę 24 lutego br. obraz Matki Bożej Robotników Solidarności wędrujący po Regionie Podkarpacie NSZZ „Solidarność” zawitał do Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Starej Wsi.

czytaj więcej...
 
20 lutego 2019 r.

Laureaci XI konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Komisja Certyfikacyjna dokonała oceny wniosków nadesłanych na konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, m.in. biorąc pod uwagę przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych pracy, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony, uzwiązkowienie oraz funkcjonowanie rady pracowników.

czytaj więcej...
 
19 lutego 2019 r.

Obrady Rady KSOiW NSZZ „Solidarność” w Zakopanem za nami. O czym debatowano?

Ocena dotychczasowych działań związanych z brakiem realizacji przez rząd postulatów „Solidarności” oraz strategia kolejnych posunięć to najważniejsze tematy podjęte przez Radę Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” podczas obrad, które odbyły się 14-15 lutego w Zakopanem.

czytaj więcej...
 
Krosno, 18 lutego 2019 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie

18 lutego 2019 r. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu.

czytaj więcej...
 
Jasło, 18 lutego 2019 r.

Trudna sytuacja finansowa jasielskiego przewoźnika. Czy samorządy powiatu jasielskiego uratują publiczny transport

Jasielski przewoźnik jest w kiepskiej sytuacji. Dochody z biletów nie pokrywają nawet 30 procent kosztów. Potrzebne jest wsparcie lokalnych samorządów. Co dalej z firmą, która wozi mieszkańców całego powiatu?

czytaj więcej...
 
Krosno, 17 lutego 2019 r.

Powitanie obrazu MB Robotników Solidarności w Parafii pw. Ducha Świętego w Krośnie

Po tygodniu przebywania w Kościele Ojców Kapucynów w Krośnie obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, peregrynujący po Regionie Podkarpacie, został przekazany do Parafii pw. Ducha Świętego w Krośnie.

czytaj więcej...
 
Krosno, 14 lutego 2019 r.

Krosno Glass sprzedane. Paweł Szymański nowym właścicielem huty

Prezes Krosno Glass Paweł Szymański stał się właścicielem zakładu, którym dotychczas zarządzał. Krośnieńska huta po ponad dwóch latach ponownie trafia w polskie ręce.

czytaj więcej...
 
Sanok, 14 lutego 2019 r.

AUTOSAN: Cel – produkcja 500 autobusów rocznie i płace na poziomie średniej krajowej

Na przełomie 2018 i 2019 roku uchwałą Rady Nadzorczej na stanowisko prezesa Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. powołany został Eugeniusz Szymonik. Nowy prezes spółki od lat związany jest z branżą autobusową. Jest założycielem i wieloletnim prezesem Spółki Mobilis, największej firmy transportowej w Polsce.

czytaj więcej...
 
Gdańsk, 13 lutego 2019 r.

„Wypracowujemy nową strategię”. W Gdańsku odbyło się spotkanie działu rozwoju

Dzisiaj w siedzibie NSZZ „Solidarność” w Gdańsku odbyło się spotkanie robocze działu rozwoju. Jak powiedziała w rozmowie z portalem Tysol.pl Magdalena Szymańska, celem rozmów jest wypracowanie nowej strategii, która poskutkuje wzrostem uzwiązkowienia.

czytaj więcej...