Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

16 marca 2018 r.

Piotr Duda: Ta konferencja pokazała problem z pluralizmem związkowym. Pracownicy są dyskryminowani

"To przełomowa chwila dla NSZZ Solidarność, bo ta konferencja pokazała jedno: jest problem z pluralizmem związkowym, jest dyskryminacja pracowników, którzy chcą zakładać związki zawodowe" - mówił przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda na konferencji prasowej podsumowującej debatę konstytucyjną "Wolność zrzeszania czy wolność zwalniania?".

czytaj więcej...
 
15 marca 2018 r.

Konferencja z udziałem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry

„Solidarność” od lat alarmuje, że szczególna ochrona działaczy związkowych przed zwolnieniem i dyskryminacją jest fikcją. I to nie tylko za sprawą przepisów prawa, które są niewystarczające. Głównie za sprawą indolencji wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania, co dobitnie wykazują statystyki.

czytaj więcej...
 
12 marca 2018 r.

Niedziela jest dla Boga i dla rodziny - Wywiad z Tadeuszem Majchrowiczem Zastępcą Przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność"

Z Tadeuszem Majchrowiczem, zastępcą przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, rozmawia Mariusz Kamieniecki.

czytaj więcej...
 
12 marca 2018 r.

Najnowszy Tygodnik Solidarność: Paradis Judaeorum. Pisanie o Żydach jest niebezpieczne, mimo to próbujemy

„Oskarżeniom o polski antysemityzm przeczy rozkwit życia żydowskiego w Polsce. Od 1989 roku dziesiątki żydowskich fundacji, festiwali, konferencji naukowych na stałe wpisały się w nasz krajobraz” - pisze Jakub Pacan.

czytaj więcej...
 
11 marca 2018 r.

[video] Piotr Duda w TVP Info: Prezesi sieci handlowych odreagowują frustrację na pracownikach

- Prezesi sieci handlowych, jak się okazuje, swoich pracowników traktują jak przedmiot żeby odreagować frustrację po przegranej kampanii dotyczącej wolnych niedziel. Nie wystarczyły miliony, nie wystarczył lobbing, nie wystarczyły swoje media - mówił Przewodniczący Solidarności Piotr Duda w TVP Info.

czytaj więcej...
 
8 marca 2018 r.

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie pragnie złożyć wszystkim Paniom życzenia z okazji ich święta.

czytaj więcej...
 
8 marca 2018 r.

dr Jakub Szmit: Kodeksowe puzzle układamy na nowo

Rozmowa z dr. Jakubem Szmitem, adiunktem w Katedrze Prawa Pracy Uniwersytetu Gdańskiego, ekspertem NSZZ „Solidarność” w Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.

czytaj więcej...
 
7 marca 2018 r.

Cudzoziemscy pracownicy liczeni w miliony

W ciągu ostatnich 4 lat zatrudnienie cudzoziemców w Polsce stale rosło. Na koniec 2017 r. wydano ponad 230 tys. zezwoleń i zarejestrowano 1,8 mln oświadczeń dla ponad miliona pracowników spoza Unii Europejskiej. Szczególną grupę stanowią Ukraińcy, którzy są coraz lepiej wykształceni i coraz lepiej zarabiają – mówił na posiedzeniu zespołów ds. rynku pracy oraz Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju RDS wiceminister rodziny Stanisław Szwed.

czytaj więcej...
 
7 marca 2018 r.

Jak pobrać aplikację Tygodnika Solidarność

Dla wszystkich członków NSZZ "Solidarność" zainteresowanych prenumeratą cyfrowej wersji Tygodnika Solidarność przedstawiamy krótką instrukcję pobrania oraz instalacji naszej aplikacji.

czytaj więcej...
 
6 marca 2018 r.

Sukces pracowników, sukces Solidarności!

1 marca weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. W tym roku pracownicy sklepów będą mieli wolne dwie niedziele w miesiącu. W przyszłym handlowa będzie tylko ostatnia niedziela danego miesiąca. W 2020 roku poza nielicznymi wyjątkami wszystkie niedziele będą wolne od pracy w handlu.

czytaj więcej...