Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

11 lutego 2021 r.

"Jazgot wielkich koncernów". Oświadczenie Przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” ws. protestu medialnego

Oświadczenie Przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” w sprawie protestu medialnego publikujemy w całości.

czytaj więcej...
 
10 lutego 2021 r.

Katarzyna Łażewska-Hrycko Głównym Inspektorem Pracy. Piotr Duda: to długo oczekiwana zmiana pokoleniowa

Wybór Katarzyny Łażewskiej-Hrycko na funkcję Głównego Inspektora Pracy, to bardzo dobra wiadomość dla NSZZ „Solidarność”, dla którego Państwowa Inspekcja Pracy jest jednym z najważniejszych sojuszników w walce o poprawę bezpieczeństwa pracy i przestrzegania praw pracowniczych.

czytaj więcej...
 
9 lutego 2021 r.

M. Lewandowski: Gdy jesteśmy zamknięci w domach, problemy związane z wypaleniem zawodowym pogłębiają się

21 stycznia Parlament Europejski w rezolucji wezwał Komisję Europejską do przyjęcia prawa, które umożliwi pracownikowi bycie offline poza godzinami pracy, w niedzielę i święta. Czy taki pomysł może się przyjąć? O tym w audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk mówił rzecznik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Marek Lewandowski.

czytaj więcej...
 
4 lutego 2021 r.

Żądamy uznania prawa do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy za prawo fundamentalne

Międzynarodowa Konfederacja Związków Zawodowych oczekuje uznania konwencji MOP dotyczącej BHP za konwencję fundamentalną.

czytaj więcej...
 
2 lutego 2021 r.

Piotr Duda spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Główny temat - energetyka

Od wręczenia „zaległej” pamiątkowej flagi „Solidarności” z logiem 40-lecia Związku rozpoczęło się spotkanie przewodniczącego Piotra Dudy z liderem Prawa i Sprawiedliwości, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim.

czytaj więcej...
 
2 lutego 2021 r.

Wakacyjne bony “Solidarności” będą ważne o miesiąc dłużej

Oferta przygotowana na 40-lecie „Solidarności” została przedłużona. Według założeń każdy członek Związku mógł zrealizować w jednym z kilku górskich ośrodków wypoczynkowych specjalny bon. Końcowy termin został wyznaczony pierwotnie na 31 lipca 2021 r.

czytaj więcej...
 
Miejsce Piastowe, 31 stycznia 2021 r.

Modlitewne wspomnienie Patrona Regionu Podkarpacie

W niedzielę 31 stycznia w Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym miało miejsce modlitewne wspomnienie Patrona Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” Błogosławionego Księdza Bronisława Markiewicza.

czytaj więcej...
 
29 stycznia 2021 r.

Spotkanie Duda Morawiecki: Dużo trudnych tematów

- Omówiliśmy bardzo ważne dla polskich pracowników sprawy, takie jak transformacja energetyczna, bezpieczeństwo miejsc pracy, czy problemy ze słabą jakością dialogu społecznego – podsumował Piotr Duda dzisiejsze spotkanie z premierem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim.

czytaj więcej...
 
26 stycznia 2021 r.

"Głos pracownika": Zmiany w kodeksie pracy

W kolejnym wydaniu „Głosu Pracownika” na antenie Radia Gdańsk można było usłyszeć o pracy zdalnej i zmianach w przepisach alimentacyjnych. Tłumaczono także, jak poprawić skuteczność CV.

czytaj więcej...
 
Krosno, 22 stycznia 2021 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu

W piątek 22 stycznia br. w siedzibie Regionu Podkarpacie w Krośnie odbyło się, z zachowaniem reżimu sanitarnego, kolejne posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu.

czytaj więcej...