Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

15 października 2021 r.

Piotr Duda: OPZZ i Forum ZZ poparły nasze postulaty. To dobrze

- Delegaci przyjęli bardzo ważne stanowisko wzywające rząd do wywiązania się z porozumienia podpisanego 7 kwietnia 2019 r. w sprawie podwyżek w oświacie.

czytaj więcej...
 
15 października 2021 r.

Szef „Solidarności” wystosował list do komisarza UE! „Co z polskimi pracownikami z Turowa?”

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda wystosował specjalny list do Komisarza ds. Miejsc Pracy i Praw Socjalnych Nicolasa Schmita.

czytaj więcej...
 
14 października 2021 r.

Piotr Duda: Życzę Wam, aby Rząd wywiązał się z podpisanych porozumień

W imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” składam wszystkim pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności z okazji Święta Edukacji Narodowej. W sposób szczególny pozdrawiam oświatową „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
13 października 2021 r.

Wielki sukces „S”. Wyższe wynagrodzenia dla pracowników Poczty Polskiej!

12 października br. odbyło się dwustronne spotkanie Zarządu Spółki i Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej, dotyczące podwyżek płac. Negocjacje zakończyły się sukcesem i zawarciem porozumienia.

czytaj więcej...
 
11 października 2021 r.

Przewodniczący NSZZ "S" Piotr Duda dziękuje Marszowi Niepodległości za poparcie demonstracji w Luksemburgu

Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" Piotr Duda wystosował pismo z podziękowaniem dla Marszu Niepodległości i Prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza za wsparcie dla planowanej przez "S" demonstracji w Luksemburgu.

czytaj więcej...
 
9 października 2021 r.

Przed KPRM stanie pocztowe miasteczko? "Przed nami rozmowy ostatniej szansy"

- Na 18 października zaplanowaliśmy pikietę przed siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Ale to dopiero początek. Potem planujemy rozbicie pocztowego miasteczka pod kancelarią Rady Ministrów. Wcześniej, bo 12 października odbędzie się spotkanie ostatniej szansy.

czytaj więcej...
 
8 października 2021 r.

Musimy solidarnie bronić lasów!

– Nie może być sytuacji, kiedy Unia Europejska propaguje rzeczy, które nie są do zaakceptowania przez ogół państw. Mówiąc kolokwialnie i z przymrużeniem oka, nie mogą fryzjerzy zajmować się lasami. Musi być dyskusja ze wszystkimi państwami. Nie ma zgody polskiej strony na takie rozwiązania...

czytaj więcej...
 
8 października 2021 r.

„Oczekuję, aby Pan Premier wywiązał się ze swoich umów”. Jest list Piotra Dudy do szefa rządu ws. oświaty

Oczekuję, aby Pan Premier wywiązał się ze swoich umów. Tu chodzi przede wszystkim o Pańską wiarygodność i wiarygodność Zjednoczonej Prawicy, której rządy tym się charakteryzowały przez ostatnie lata – pisze w liście do szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
6 października 2021 r.

Komisja Krajowa: „Fit for 55” stanowi gigantyczne zagrożenie dla gospodarki. Należy go zablokować

Obradująca drugi dzień w Jarnołtówku Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wezwała polski rząd oraz Parlament Europejski do zablokowania pakietu „Fit for 55” oraz zażądała podjęcia pilnych działań na rzecz gruntownej przebudowy systemu handlu emisjami EU-ETS.

czytaj więcej...
 
5 października 2021 r.

"Odrzucamy zewnętrzną ingerencję w bezpieczeństwo energetyczne Polski". Jednogłośne stanowisko KK w sprawie Turowa

W trakcie dzisiejszego posiedzenia Komisji Krajowej jednogłośnie uchwalone zostało stanowisko KK w sprawie kompleksu wydobywczo-energetycznego Turów.

czytaj więcej...