Dziś jest: Niedziela 28 maja 2023 Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Aktualności

Warszawa, 1 października 2019 r.

Unijni związkowcy o pracy w międzynarodowych korporacjach: mimo wielu działań sytuacja się pogarsza

113 uczestników z około 20 organizacji związkowych z całej Europy, we wtorek 1 października, w Hotelu GoldenTulip w Warszawie, wzięło udział w panelu dyskusyjnym pod hasłem „30 lat w kapitalizmie”.

czytaj więcej...
 
30 września 2019 r.

Piotr Duda: Nigdy nie zapomnimy, jak wiele Mu zawdzięczamy

- Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Ojca, Kornela Morawieckiego. Człowieka „Solidarności”, osoby niezwykle nam bliskiej, wielkiego Bohatera polskiej drogi do wolności – napisał w liście kondolencyjnym do Premiera Mateusza Morawieckiego przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

czytaj więcej...
 
Skarżysko-Kamienna, 28 września 2019 r.

Zbrojeniówka i przemysł lotniczy w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej

Od procesji z obrazem i relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona "Solidarności", rozpoczęła się 28 września w skarżyskim Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, XXIV Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Jasło, 27 września 2019 r.

Odsłonięcie Pomnika Żołnierzy Wyklętych w Jaśle

27 września w Jaśle odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem Pomnika Żołnierzy Wyklętych. Pomnik powstał z inicjatywy Zarządu Powiatu Jasielskiego i znajduje się na skwerze przy budynku Zespołu Szkół nr 4, od strony placu Żwirki i Wigury.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 26 września 2019 r.

„S” z propozycją nowego systemu wynagradzania nauczycieli

26 września w warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność odbyły się obrady Nadzwyczajnej Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania „S”. Tuż po nich zorganizowano briefing prasowy, na którym miejsce miała prezentacja założeń nowego systemu wynagradzania nauczycieli, które przygotowała Solidarność.

czytaj więcej...
 
26 września 2019 r.

Zmarł Stefan Kubowicz. Wieloletni skarbnik i członek Prezydium Komisji Krajowej

Stefan Kubowicz w październiku skończyłby 72 lata. Był wieloletnim skarbnikiem Komisji Krajowej. Wcześniej aktywnie działał w Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Msza św. i pogrzeb śp. Stefana Kubowicza odbędą się 28 września w sobotę o godzinie 12.00 w Kasinie Wielkiej (woj. małopolskie).

czytaj więcej...
 
23 września 2019 r.

Solidarność: Wbrew zapowiedziom rządu problem biurokracji w szkołach nie został zlikwidowany

Ocena dotychczasowych efektów rozmów z ministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim była wiodącym tematem obrad Prezydium KSOiW NSZZ Solidarność, które odbyły się 18–19 września w Warszawie.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 21-22 września 2019 r.

98. warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Kolejną wartę przy grobie Patrona naszego Związku - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy podkarpackiej „Solidarności”.

czytaj więcej...
 
20 września 2019 r.

Obniżka PIT do 17 proc. Prezydent podpisał ustawę

W czwartek 17 września 2019 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych zakładającą obniżenie stawki podatku PIT z 18 proc. do 17 proc.

czytaj więcej...
 
18 września 2019 r.

Wspólny komunikat NSZZ "Solidarność" i ZPP o lustracji w Radzie Dialogu Społecznego

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz Prezes Związku Pracodawców i Przedsiębiorców wystąpili wspólnie do prezydium RDS o dobrowolną lustrację jej członków. Prezydium Rady odrzuciło ten wniosek, zgadzając się jednocześnie o wystosowanie pisma do Prezydenta RP o interpretację, czy taki obowiązek istnieje. Poniżej prezentujemy stanowisko "S" i ZPP w tej sprawie.

czytaj więcej...