Dziś jest: Sobota 3 czerwca 2023 Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Aktualności

14 lutego 2023 r.

NSZZ "S" o nowelizacji kodeksu pracy: "Pracodawca musi zapewnić stabilną podstawę zatrudnienia"

NSZZ "Solidarność" ma zastrzeżenia dotyczące bezpłatnego pięciodniowego urlopu opiekuńczego, który przewiduje nowelizacja kodeksu pracy. Chwali natomiast rozwiązania dotyczące umów o pracę na czas określony.

czytaj więcej...
 
13 lutego 2023 r.

„Cały polski ruch związkowy powinien zjednoczyć się wokół budowy nacisku na rząd Białorusi”

Trwa akcja wysyłania kartek pocztowych do Ambasady Republiki Białorusi w Polsce ws. więźniów związkowych na Białorusi. W inicjatywę Biura Zagranicznego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” włączają się kolejni związkowcy.

czytaj więcej...
 
6 lutego 2023 r.

Światło podkarpackiej Solidarności

– Jak to się stało, że chrześcijański związek robotników tak zabłysnął w strasznych ciemnościach komunizmu? – zastanawia się w rozważaniu rektor sanktuarium ks. Jan Seremak CSMA, z Miejsca Piastowego, z sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza.

czytaj więcej...
 
2 lutego 2023 r.

Znamy laureatów XV edycji konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

Komisja Certyfikacyjna Konkursu "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" dokonała 1 lutego wyboru firm, które w tym roku zostaną uhonorowane tym wyróżnieniem.

czytaj więcej...
 
30 stycznia 2023 r.

Magdalena Gryciuk: Generalny Dyrektor i większe kompetencje dla RDS

- Przekazany stronie rządowej projekt nowelizacji ustawy o RDS to realizacja ważnego postulatu „Solidarności” – podsumowuje Magdalena Gryciuk, sekretarz Rady Dialogu Społecznego z ramienia NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
26 stycznia 2023 r.

NSZZ „Solidarność” – najskuteczniejszy związek zawodowy w Polsce

Ucywilizowanie rynku pracy i zamówień publicznych, powołanie RDS-u, przywrócenie niższego wieku emerytalnego, dynamiczny wzrost minimalnego wynagrodzenia czy ulga z tytułu wpłaconych składek na związki zawodowe – to tylko niektóre z przykładów świadczących o skuteczności NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
25 stycznia 2023 r.

„Niebezpieczny pomysł UE”. Stanowcze słowa polskiej minister

– Sam pomysł zmiany, aby leśnictwo znalazło się w kompetencjach unijnych, a nie krajowych, jest niebezpieczny – podkreśliła w środę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

czytaj więcej...
 
19 stycznia 2023 r.

Piotr Duda o emeryturach stażowych: Jeżeli nie wejdą w życie to będzie porażka, ale nie Solidarności tylko Zjednoczonej Prawicy w wyborach

– Jeżeli emerytury stażowe nie wejdą w życie to będzie porażka, ale nie Solidarności tylko Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych. PiSu nie stać na to, żeby te wybory przegrać.

czytaj więcej...
 
17 stycznia 2023 r.

Część zmian w Kodeksie pracy budzi poważne zastrzeżenia Związku

Projekt nowelizacji Kodeksu pracy uwzględniający pracę zdalną przeszedł już przez Sejm i Senat. 13 stycznia posłowie odrzucili poprawki Senatu. Nowela wejdzie w życie po podpisaniu jej przez prezydenta.

czytaj więcej...
 
16 stycznia 2023 r.

Obradował Zarząd Regionu Podkarpacie

W piątek 13 stycznia br. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...