Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

12 marca 2021 r.

Piotr Duda: Nie czerpaliśmy i nie czerpiemy zysków z banerów promujących 40-lecie Związku

Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" Piotr Duda był gościem w Polskim Radiu 24, gdzie mówił o grzywnie, jaką gdański Zarząd Dróg i Zieleni nałożył na Związek za rozwieszenie banerów związanych z obchodami 40-lecia powstania Związku.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 12 marca 2021 r.

„Solidarność” w służbach mundurowych o projekcie nowelizacji: zamiast ujednolicać, dalej różnicuje

Projekt nowelizacji ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy służb mundurowych jest nie do zaakceptowania – stwierdzili zgodnie przedstawiciele NSZZ „Solidarność” wszystkich służb mundurowych, którzy spotkali się 11 marca z przewodniczącym Komisji Krajowej Piotrem Dudą w warszawskiej siedzibie Związku.

czytaj więcej...
 
11 marca 2021 r.

Nadzieja w temacie Układów Zbiorowych Pracy nadchodzi z UE?

28 października 2020 r. Komisja Europejska przedstawiła projekt Dyrektywy w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w Europie. Dyrektywa reguluje również problem wdrażania Układów Zbiorowych Pracy. To olbrzymia szansa dla rozwoju dialogu społecznego również w Polsce, gdy Dyrektywa wejdzie w życie.

czytaj więcej...
 
9 marca 2021 r.

"To zachowanie skandaliczne!" Tadeusz Majchrowicz ostro o zbezczeszczeniu przez aktywistki flagi narodowej

Plac Solidarności w Gdańsku to nie jest miejsce na strajk kobiet - mówił w Radiu Gdańsk Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". W niedzielę podczas trójmiejskiej manify, na mokrej ziemi, rozłożono flagę Polski - uformowano ją w kształt błyskawicy, symbolu Strajku Kobiet. Tadeusz Majchrowicz uważa, że to skandaliczne zachowanie.

czytaj więcej...
 
8 marca 2021 r.

Piotr Duda: Podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł to byłby wielki krok

„Kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł”- jak donoszą media, ma być to jeden z elementów Nowego Ładu, planu PiS na odbudowę gospodarki po pandemii.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 23 lutego 2021 r.

Solidarność przedstawiła Prezydentowi projekt ustawy o emeryturach stażowych

Realizacja umowy programowej zawartej między Prezydentem Andrzejem Dudą a „Solidarnością” była tematem spotkania z Piotrem Dudą, Przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i Henrykiem Nakoniecznym, członkiem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
18 lutego 2021 r.

Koniec roku obrotowego – obowiązki związku zawodowego

Zakończenie roku obrotowego rodzi po stronie związku zawodowego szereg obowiązków związanych z podatkiem dochodowym od osób prawnych, czy też ze sporządzeniem sprawozdania finansowego.

czytaj więcej...
 
11 lutego 2021 r.

"Jazgot wielkich koncernów". Oświadczenie Przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” ws. protestu medialnego

Oświadczenie Przewodniczącego KK NSZZ „Solidarność” w sprawie protestu medialnego publikujemy w całości.

czytaj więcej...
 
10 lutego 2021 r.

Katarzyna Łażewska-Hrycko Głównym Inspektorem Pracy. Piotr Duda: to długo oczekiwana zmiana pokoleniowa

Wybór Katarzyny Łażewskiej-Hrycko na funkcję Głównego Inspektora Pracy, to bardzo dobra wiadomość dla NSZZ „Solidarność”, dla którego Państwowa Inspekcja Pracy jest jednym z najważniejszych sojuszników w walce o poprawę bezpieczeństwa pracy i przestrzegania praw pracowniczych.

czytaj więcej...
 
9 lutego 2021 r.

M. Lewandowski: Gdy jesteśmy zamknięci w domach, problemy związane z wypaleniem zawodowym pogłębiają się

21 stycznia Parlament Europejski w rezolucji wezwał Komisję Europejską do przyjęcia prawa, które umożliwi pracownikowi bycie offline poza godzinami pracy, w niedzielę i święta. Czy taki pomysł może się przyjąć? O tym w audycji „Głos pracownika” na antenie Radia Gdańsk mówił rzecznik Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Marek Lewandowski.

czytaj więcej...