Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

Lublin, 26 lipca 2020 r.

Stąd ruszyła lawina. Obchody 40. Rocznicy Lubelskiego Lipca

Obchodząc swoje 40-lecie przypominamy prawdę, że jest tylko jedna Solidarność, którą tworzyły miliony ludzi, którzy zapłacili za to swoim zdrowiem i życiem. Oni zasługują na ich upamiętnienie – mówił Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ Solidarność, odczytując list przewodniczącego Piotra Dudy.

czytaj więcej...
 
24 lipca 2020 r.

Piotr Duda: Płaca minimalna w przyszłym roku powinna wynosić co najmniej 2800 zł

Do końca miesiąca rząd ma przedstawić dane makroekonomiczne, które są podstawą do rozpoczęcia prac nad przyszłorocznym budżetem, w tym nad wysokością płacy minimalnej.

czytaj więcej...
 
23 lipca 2020 r.

Tadeusz Majchrowicz: Mamy w prezydencie prawdziwego partnera, prawdziwego przyjaciela

Dla "Solidarności" sprawa jest tutaj oczywista. Dokładnie po pięciu latach od wydarzeń poprzedniej kampanii podpisaliśmy kolejną umowę programową, w której jest to, czego oczekujemy – podkreślił w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" i przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie Tadeusz Majchrowicz.

czytaj więcej...
 
21 lipca 2020 r.

"Jako Grupa Wyszehradzka wynegocjowaliśmy to, na czym nam zależało". Premier o koalicji na szczycie UE

Na szczycie udało się zbudować najszerszą koalicję z możliwych, a więc wszystkie 27 państw członkowskich Unii Europejskiej zgodziło się na takie zapisy, jakie zaproponowaliśmy - powiedział we wtorek w Polsat News premier Mateusz Morawiecki po powrocie z Brukseli.

czytaj więcej...
 
20 lipca 2020 r.

Wystawa „TU rodziła się Solidarność” w 53. miejscach w całej Polsce – druga odsłona

Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował obchody 40. rocznicy powstania „Solidarności” 1 lipca w Mielcu. Zaprezentowano tam wystawę „TU rodziła się Solidarność”, która została pokazana równocześnie w 17. miejscowościach rozsianych po całej Polsce. Drugi etap odsłony tej unikatowej wystawy nastąpi 21 lipca w kolejnych 16 miastach w Polsce.

czytaj więcej...
 
17 lipca 2020 r.

"To próba ograniczenia obecności Solidarności". Oświadczenie P. Dudy i J. Szarka po decyzji władz Gdańska

Wydany przez władze Gdańska zakaz jest próbą ograniczenia obecności Solidarności w jednym z najważniejszych w jej historii miejsc. Działania odmawiające związkowi prawa do aktywności przed stoczniową Bramą nr 2 mogą budzić tylko złe skojarzenia...

czytaj więcej...
 
16 lipca 2020 r.

"Wszyscy jesteśmy z Podkarpacia!" Są nas już prawie 3 miliony i liczba rośnie. Sukces akcji internetowej

Internetowa akcja dodawania do zdjęć profilowych nakładki "Jestem z Podkarpacia" w geście solidarności z regionem, do bojkotowania którego nawoływali przedstawiciele totalnej opozycji, odniosła niespodziewany sukces.

czytaj więcej...
 
15 lipca 2020 r.

200 zł na wypoczynek w ośrodkach DOMS

Miło nam poinformować, że już od dzisiaj można rezerwować pobyt w ośrodkach wczasowych należących do Doms Sp. z o.o. z 200 zł rabatem, dzięki bonom „DOMS na 40 lat Solidarności”.

czytaj więcej...
 
13 lipca 2020 r.

Piotr Duda: Wygrał kandydat, który jako jedyny zabiegał o poparcie "Solidarności"

Wybory prezydenckie wygrał kandydat wspierany i popierany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. Prezydent przyjazny pracownikom, dzięki któremu udało się naszemu Związkowi wprowadzić wiele dobrych rozwiązań dla polskich pracowników i polskich rodzin.

czytaj więcej...
 
13 lipca 2020 r.

PKW podała wyniki na podstawie danych z 99,97 proc. obwodów! Kto wygrał wybory?

- Wyniki z brakujących protokołów nie wpłyną w sposób znaczący na wyniki wyborów prezydenckich - poinformował na konferencji prasowej przewodniczący PKW Sylwester Marciniak. Wszystko wskazuje na to, że II turę wyborów prezydenckich wygrał urzędujący prezydent Andrzej Duda.

czytaj więcej...