Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

8 czerwca 2018 r.

Sesja plenarna Międzynarodowej Organizacji Pracy

Delegatka zwracając się do Dyrektora Generalnego, Przewodniczącego Konferencji i Delegatów 107 Sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy nawiązała do głównych tematów tegorocznej Sesji tj. dialogu trójstronnego i dyskryminacji kobiet w miejscu pracy. Trójstronny dialog społeczny to iskra, która buduje dobrą atmosferę wśród partnerów społecznych. Dialog pozwala tworzyć nowe przepisy w oparciu o zasady godnej, bezpiecznej pracy oraz przede przyczynia się do rozwiązywania problemów osób pracujących na umowach o pracę oraz pracowników prekaryjnych – powiedziała Podgórska-Rakiel.

czytaj więcej...
 
5 czerwca 2018 r.

Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 20: dostęp do podstawowych usług

17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych. Realizacja tych zamierzeń ma przyczynić się do pokazania obywatelom UE, że proces integracji nie polega tylko na korzyściach ekonomicznych, które niekoniecznie przekładają się na ich sytuację bytową lecz niesie za sobą wizję lepszego życia zawodowego i osobistego.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 3 czerwca 2018 r.

XI Święto Dziękczynienia „Dziękujemy za niepodległość” z udziałem Prezydenta i Przewodniczącego "S"

Z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy, członków parlamentu, rządu i Przewodniczącego "S" odbyło się w niedzielę XI Święto Dziękczynienia. Tegoroczne hasło to: „Dziękujemy za niepodległość”.

czytaj więcej...
 
24 maja 2018 r.

Ostrożnie z szerokim otwarciem rynku pracy

Do liberalizacji warunków wydawania zezwoleń na prace cudzoziemców należy podchodzić z dużą ostrożnością. Szerokie otwarcie rynku pracy na cudzoziemców może nie sprzyjać ochronie miejsc pracy polskich obywateli, szczególnie w sytuacji pogorszenia się sytuacji gospodarczej – uważa Prezydium Komisji Krajowej oceniając projekt rozporządzenia dot. warunków wydawania zezwoleń.

czytaj więcej...
 
1 czarwca 2018 r.

„S” pozytywnie o projekcie PSL „Godzina dla rodziny”

PSL zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu złoży projekt „Godzina dla rodziny”. Zakłada on skrócenie do siedmiu godzin na dobę czasu pracy dla rodzica lub opiekuna, który wychowuje dziecko. – Uważam, że projekt ma na celu poprawę wizerunku PSL, a nie realną zmianę, niemniej jest on krokiem w dobrym kierunku – mówi „TS” Henryk Nakonieczny, członek Prezydium „S” do spraw dialogu społecznego.

czytaj więcej...
 
1 czerwca 2018 r.

Dialog odpowiedzią na kryzys! Międzynarodowa Konferencja Pracy

Z udziałem ponad 5 tysięcy delegatów, reprezentujących 187 krajów członkowskich ONZ rozpoczęły się 28 maja br. w Genewie obrady 107. Sesji Międzynarodowej Konferencji Pracy. Przed uczestnikami kilkanaście dni dyskusji m.in. nad przyszłością dialogu trójstronnego oraz koniecznymi zmianami w funkcjonowaniu Międzynarodowej Organizacji Pracy.

czytaj więcej...
 
Przemyśl 24 maja 2018 r.

Olimpiada Wiedzy o Abp. Ignacym Tokarczuku

 

W budynku Instytutu Teologii Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu odbył się finał Olimpiady Wiedzy o osobie Abp. Ignacego Tokarczuka.

 

czytaj więcej...
 
23 maja 2018 r.

Piotr Duda w PR24: Wałęsa nie chciał wspierać niepełnosprawnych. Przyszedł, by oni pomogli obalić PiS

"Jasne jest, że Lech Wałęsa nie przyszedł wspierać protestujących, pomóc rozwiązać konflikt, nie przyszedł by być mediatorem. Przyszedł po to, by oni pomogli obalić PiS. Tak to wyglądało. On chciał ich wykorzystać do obalenia rządów Prawa i Sprawiedliwości" - mówił przewodniczący Solidarności Piotr Duda, który był dzisiaj gościem Krzysztofa Świątka w Polskim Radiu 24.

czytaj więcej...
 
22 maja 2018 r.

"Nasi" we władzach krajowych

Podczas Walnego Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Górnictwa Naftowego i Gazownictwa NSZZ "Solidarność" dokonano wyboru Przewodniczącego Rady Sekcji, którym ponownie został kol. Bolesław Potyrała, w skład 20 - osobowej Rady Sekcji wszedł również kol. Andrzej Zając - Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w PGNiG Technologie S.A.

czytaj więcej...
 
Lublin, 16-18 maja 2018 r.

Forum Prawników Związkowych 2018

 

W dniach 16-18 maja 2018 r., w Hotelu Lwów w Lublinie odbyło się XVI Forum Prawników Związkowych. 

 

czytaj więcej...