Dziś jest: Niedziela 26 marca 2023 Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

Aktualności

Barycz, 27 stycznia 2019 r.

Matka Boża Robotników Solidarności zawitała do Parafii pw. Św. Józefa w Baryczy

Kolejnym „przystankiem” w peregrynacji obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności na terenie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” jest kościół pw. Św. Józefa w Baryczy, w powiecie brzozowskim.

czytaj więcej...
 
Krosno, 25 stycznia 2019 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie

25 stycznia 2019 r. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Regionu, podczas którego m.in. dokonano wyboru Rady Regionalnego Funduszu Strajkowego, uzupełniono skład Regionalnej Komisji Wyborczej oraz przyjęte zostało rozliczenie budżetu za 2018 rok.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 22 stycznia 2019 r.

Minister edukacji spotkała się ze związkowcami. Bez przełomu

We wtorek, 22 stycznia, w Warszawie minister Anna Zalewska spotkała się ze związkowcami. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele „S”. Solidarność oświatowa dzień wcześniej podjęła decyzję o zawieszeniu wszelkich rozmów z minister do momentu realizacji przez MEN postulatów płacowych.

czytaj więcej...
 
Jasło, 20 stycznia 2019 r.

Obraz MB Robotników Solidarności zawitał do jasielskiego Hospicjum

Po tygodniu przebywania w kaplicy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle obraz Matki Bożej Robotników Solidarności, peregrynujący po Regionie Podkarpacie, zawitał do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Caritas w Jaśle.

czytaj więcej...
 
19 stycznia 2019 r.

Zmarł ks. Prałat Tadeusz Szetela

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w piątek 18 stycznia zmarł ks. Prałat Tadeusz Szetela, Honorowy Obywatel Miasta Krosna, były proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha i Matki Boskiej Częstochowskiej w Krośnie,  Kapelan Żołnierzy Armii Krajowej, wielki Przyjaciel NSZZ "Solidarność". 3 stycznia skończył 95 lat.

czytaj więcej...
 
18 stycznia 2019 r.

Był człowiekiem Solidarności

O relacjach Solidarności ze zmarłym tragicznie prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, a także o zapowiadanych przez Związek protestach w programie Forum Panoramy na TVP Gdańsk - Marek Lewandowski rzecznik przewodniczącego Komisji Krajowej.

czytaj więcej...
 
14 stycznia 2019 r.

Tadeusz Majchrowicz: „My naprawdę mamy dość walki na ulicy”

Gościem radiowej Jedynki był Tadeusz Majchrowicz, Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

czytaj więcej...
 
Jasło, 13 stycznia 2019 r.

Powitanie obrazu MB Robotników Solidarności w jasielskim szpitalu

13 stycznia br., w niedzielę Chrztu Pańskiego, Matka Boża Robotników Solidarności trafiła do Kaplicy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

czytaj więcej...
 
Warszawa, 11 stycznia 2019 r.

NSZZ Solidarność przekształcił się w sztab protestacyjno-strajkowy!

Konwent przewodniczących zarządów regionów i sekretariatów branżowych NSZZ „Solidarność” przekształcił się w sztab protestacyjno-strajkowy. W najbliższym czasie poinformuje o swoich działaniach, których celem jest realizacja uchwały Komisji Krajowej z 11 grudnia, w której Związek zawarł listę postulatów.

czytaj więcej...
 
11 stycznia 2019 r.

Piotr Duda w TVP Info: Zostaliśmy oszukani przez rząd PiS. Po 2,5 roku dobrej współpracy mówimy dość!

Piotr Duda, przewodniczący Solidarności, był dziś gościem Krzysztofa Świątka w TVP Info. Jednym z głównych tematów rozmowy były podwyżki dla nauczycieli.

czytaj więcej...