Dziś jest: Poniedziałek 5 czerwca 2023 Imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

Aktualności

Krosno, 24 lipca 2017 r.

Posiedzenie Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W siedzibie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się posiedzenie Prezydium ZR.

czytaj więcej...
 
21 lipca 2017 r.

Piotr Duda w obronie pracowników Sądu Najwyższego nie będących sędziami

Pracownicy Sądu Najwyższego, którzy nie są sędziami Sądu, zwrócili się do Piotra Dudy Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z apelem o podjęcie interwencji w sprawie projektowanych zapisów ustawy, które naruszają zasady ochronne stosunku pracy.

czytaj więcej...
 
Krosno, 19 lipca 2017 r.

Msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność"

W kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie, jak każdego 19-tego dnia miesiąca (w dniu śmierci Patrona NSZZ "Solidarność" bł. ks. Jerzego Popiełuszki) odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
Krosno, 17 lipca 2017 r.

Pikieta ws. sieci szpitali pod budynkiem Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie

Tuż po godz. 10:00 pod budynkiem Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie rozpoczęła się pikieta ws. sieci szpitali, organizowana przez Stowarzyszenie "Czyń Dobro, Mimo Wszystko", do której decyzją Prezydium ZR przyłączył się również nasz Region.

czytaj więcej...
 
Krosno, 13 lipca 2017 r.

Decyzja Prezydium ZR o przyłączeniu się do pikiety ws. krośnieńskiego szpitala

 Prezydium Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie informuje, iż w dniu 3 lipca 2017 r. Zarząd Regionu podjął stanowisko ws. sieci szpitali. Stanowisko to skierowaliśmy w tym samym dniu m.in. do Pana Roberta Bugaja – Dyrektora Podkarpackiego NFZ, jednak nie otrzymaliśmy na nie do dnia dzisiejszego żadnej odpowiedzi.

 

czytaj więcej...
 
12 lipca 2017 r.

Piotr Duda: Wielu związkowców apeluje o to, by odebrać Wałęsie honorowe członkostwo „Solidarności"

- Otrzymuję mnóstwo stanowisk organizacji zakładowych, by odebrać Lechowi Wałęsie honorowe członkostwo „Solidarności”. Ludzie są tym wszystkim podenerwowani" - powiedział Piotr Duda w wywiadzie dla wPolityce.pl. "W poniedziałek będzie wielu stoczniowców i górników i wielu członków „Solidarności”. Przyjeżdżają tam jednak nie dlatego, że ktoś ich do tego zmusza i że tu jest organizowana jakaś akcja związkowa, tylko co miesiąc wielu z nas jest na Krakowskim Przedmieściu" -dodał przewodniczący NSZZ "Solidarność".

czytaj więcej...
 
13 lipca 2017 r.

Posiedzenie RDS bez przewodniczącej i wymaganej liczby pracodawców

Od czasu naszego wyjścia z Trójstronnej Komisji w 2013 r. i potem, przez niemal 2 lata istnienia Rady Dialogu Społecznego, nie zdarzyło się, żeby nie można było odbyć posiedzenia Rady i podjąć uchwał, szczególnie w sprawie tak ważnej, jak założenia budżetowe na kolejny rok – powiedział „Tygodnikowi Solidarność” przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda 10 lipca, kiedy to miało się odbyć jedno z najważniejszych posiedzeń RDS w roku. Miało – ale się nie odbyło, bo zabrakło przewodniczącej i członków ze strony pracodawców.

czytaj więcej...
 
12 lipca 2017 r.

Nowelizacja ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej

31 sierpnia 2017 roku wejdzie w życie znowelizowana ustawa o działaczach opozycji antykomunistycznej i osobach represjonowanych z powodów politycznych.

czytaj więcej...
 
Warszawa - Żoliborz, 8-9 lipca 2017 r.

72. Warta przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

72. wartę przy grobie Patrona NSZZ "Solidarność" - bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu pełnili Związkowcy z naszego Regionu.

czytaj więcej...
 
Krosno, 3 lipca 2017 r.

Posiedzenie Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność"

W siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu.

czytaj więcej...