Dziś jest: Wtorek 30 maja 2023 Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Aktualności

2 czerwca 2020 r.

Solidarność rusza z akcją "Kupuję NaSze Produkty"

W trosce o miejsca pracy Krajowy Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność” rozpoczął akcję „Kupuję NaSze Produkty”, która polega na promowaniu artykułów wytwarzanych w przedsiębiorstwach, których organizacje zakładowe tworzą Sekretariat.

czytaj więcej...
 
Krosno, 1 czerwca 2020 r.

Rozmowy o tarczy antykryzysowej

Blisko 15 miliardów wsparcia dla ochrony miejsc pracy, w tym 750 milionów dla Podkarpacia w ramach tarczy antykryzysowej.

czytaj więcej...
 
1 czerwca 2020 r.

Piotr Duda: Projekt dot. dodatku solidarnościowego powinien ukazać się jak najszybciej

Dodatek solidarnościowy to rekompensata, pozwalająca przez 3 miesiące przeżyć osobom, które stracą pracę przez koronawirusa - powiedział w poniedziałek szef "Solidarności" Piotr Duda. Wyraził nadzieję, że projekt w tej sprawie jak najszybciej ujrzy światło dzienne.

czytaj więcej...
 
29 maja 2020 r.

Korzystne zasady dla „czerwcowych emerytów”

Tarcza Antykryzysowa 3.0. pozwala ZUS wyliczyć emeryturę na podstawie wniosku, który złożono w czerwcu, tak jak miałoby to miejsce w maju. Dzięki temu wszyscy, którzy myślą o złożeniu wniosku o emeryturę w tym właśnie miesiącu, nie muszą obawiać się niekorzystnej waloryzacji składek i niższego świadczenia.

czytaj więcej...
 
27 maja 2020 r.

Tarcza 4.0 nie tak groźna dla pracowników

Pracodawca może zmusić do wykorzystania tylko zaległego urlopu, który i tak trzeba wykorzystać do września. Trzeba zarabiać więcej niż 9 tys. zł, aby wprowadzony limit odprawy przy zwolnieniach był niekorzystny dla pracownika. Wprowadzanie obniżonego wynagrodzenia, czy inne ograniczenia mogą nastąpić jedynie po zawarciu porozumienia z reprezentatywną organizacją związkową.

czytaj więcej...
 
27 maja 2020 r.

Premier: Znaczące poluzowania obostrzeń epidemicznych. Od 30 maja koniec z maseczkami na ulicach

Dziś premier Morawiecki, wicepremier Gliński oraz min. zdrowia Łukasz Szumowski przekazują informację na temat czwartego etapu luzowania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

czytaj więcej...
 
26 maja 2020 r.

„Solidarność” wzywa posłów do wycofania niekorzystnych zmian w Tarczy antykryzysowej

„Solidarność” stanowczo protestuje przeciwko rozwiązaniom pogarszającym sytuację blisko miliona pracowników sektora finansów publicznych zawartych w Tarczy 2 i proponowanej przez rząd Tarczy 4. Apeluje do posłów o wycofanie ich z procedowanej ustawy.

czytaj więcej...
 
26 maja 2020 r.

"Głos pracownika": Bezpieczny powrót do pracy

Państwowa Inspekcja Pracy przypomina i radzi pracodawcom, jak bezpiecznie przygotować się na powrót zatrudnionych na ich stanowiska pracy w kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Zalecenia dotyczą szerokiego spektrum zadań.

czytaj więcej...
 
26 maja 2020 r.

Presja ma sens – Komisja Europejska wreszcie notyfikowała pomoc publiczną dla dużych firm

Jak poinformował w nocy premier Mateusz Morawiecki, Komisja Europejska notyfikowała pomoc publiczną dla największych polskich firm. Kwota dopuszczalnego wsparcia z Polskiego Funduszu Rozwoju to 2,2 mld Euro (ok. 10 mld PLN).

czytaj więcej...
 
25 maja 2020 r.

Zmarła Mama naszego Kolegi Zbigniewa Pelczara

Koledze Zbigniewowi Pelczarowi - członkowi Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” głębokie wyrazy współczucia z powodu śmierci Mamy składają Koleżanki i Koledzy z Zarządu Regionu Podkarpacie.

czytaj więcej...