Dziś jest: Czwartek 26 maja 2022 Imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Aktualności

8 stycznia 2021 r.

Szef „S” Zasobów Naturalnych: Weto Prezydenta ws. ustawy o działach przyjmujemy z radością

- Jako leśnik i przewodniczący Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych Ochrony Środowiska i Leśnictwa NSZZ „Solidarność” jestem bardzo zadowolony z decyzji Pana Prezydenta o zawetowaniu nowelizacji ustawy o działach administracji rządowej, w której założono, że Lasy Państwowe będą podlegać Ministerstwu Rolnictwa...

czytaj więcej...
 
6 stycznia 2021 r.

Trzech Króli! Mało kto pamięta, że obchody są możliwe dzięki "S"

Od kilku lat 6 stycznia w Święto Trzech Króli odbywają się masowe Orszaki Trzech Króli. Orszak Trzech Króli to widowisko plenerowe, oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia, obrazujących pielgrzymowanie biblijnych Mędrców do betlejemskiego żłóbka.

czytaj więcej...
 
4 stycznia 2021 r.

Kolejne 1287 haseł w portalu Encyklopedia Solidarności

Redakcja nowej wersji portalu internetowego Encyklopedia Solidarności (encysol.pl) uzupełniła 1287 haseł - 900 biogramów i 387 haseł tematycznych.

czytaj więcej...
 
Sanok, 31 grudnia 2020 r.

Pożegnaliśmy śp. Mariana Witalisa

31 grudnia 2020 r. na Cmentarzu Centralnym w Sanoku pożegnaliśmy zasłużonego dla NSZZ „Solidarność” naszego Kolegę Mariana Witalisa. Zmarł w wieku 72 lat.

czytaj więcej...
 
30 grudnia 2020 r.

Wzrasta dodatek za pracę w porze nocnej

Od 1 stycznia wzrośnie dodatek za pracę w porze nocnej. To efekt podwyższenia płacy minimalnej, na podstawie której obliczana jest wysokość dodatku za pracę w godzinach nocnych. Tę kwestię reguluje art.1518 Kodeksu pracy.

czytaj więcej...
 
Krosno, 29 grudnia 2020 r.

Porozumienie o współpracy

29 grudnia br. w siedzibie Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność" w Krośnie miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Regionem Podkarpacie a Fundacją Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej.

czytaj więcej...
 
29 grudnia 2020 r.

"Głos pracownika": Urlop macierzyński, a własna firma

Urlopy macierzyńskie i wychowawcze są dla wielu kobiet nie tylko czasem poświęconym w pełni małemu dziecku, ale też okazją do zrealizowania marzenia o powołaniu do życia własnej firmy. Na jakich zasadach może funkcjonować taka działalność gospodarcza? O tym można było usłyszeć w ostatniej audycji „Głos Pracownika” na antenie „Radia Gdańsk”.

czytaj więcej...
 
Trześniów, 29 grudnia 2020 r.

Odwiedziny u zasłużonego emeryta Edwarda Mroza

Dobiega końca rok 2020, więc pora na podsumowania i życzenia. W imieniu Przewodniczącego Zarządu Regionu Podkarpacie Tadeusza Majchrowicza, Zastępcy Krzysztof Fal i Lucjan Fejkiel odwiedzili z życzeniami zasłużonego emeryta Edwarda Mroza.

czytaj więcej...
 
28 grudnia 2020 r.

Rozpoczyna się narodowa kwarantanna. Nowe obostrzenia weszły w życie

Od poniedziałku obowiązują obostrzenia związane z epidemią COVID-19. Ponownie zamknięte zostały galerie handlowe. Będą w nich działać tylko sklepy pierwszej potrzeby. Ponadto, do 17 stycznia 2021 r. hotele, baseny, siłownie i dyskoteki są nieczynne, w restauracjach jedzenie tylko "na wynos", a wyciągi narciarskie dostępne jedynie w ramach sportu zawodowego.

czytaj więcej...
 
24 grudnia 2020 r.

Piotr Duda: Pobłogosław nam maleńki Boże

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w imieniu Komisji Krajowej składam Członkom i sympatykom Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” oraz czytelnikom „Tygodnika Solidarność”, najserdeczniejsze życzenia zdrowych i rodzinnych Świąt.

czytaj więcej...